• آدرس

  تهران،فرمانیه

  پاسخگویی

  24 ساعته

 • شماره تماس

بستن

گل های آپارتمانی و نحوه نگهداری 8 مورد از مناسبترین آنها

گل های آپارتمانی اهمیت خاص و مفیدی برای دکوراسیون منزل و محیط کار دارند. علاوه بر اینکه زیبایی چشمگیر و منحصر به فردی را در قسمتی از دکوراسیون ایجاد می‌کنند نقش مهمتر و فراتری از جنبه بصری را بر افراد ساکن و محیط ایفا خواهند کرد. البته با اینکه گل های آپارتمانی ماندگاری و مقاومت بیشتری نسبت به سایر گیاهان دارند اما آنها هم به توجه و مراقبت نیاز دارند.

 

 

اهمیت استفاده از گل های آپارتمانی برای فضای داخلی

 • بالا برنده کیفیت فضای داخلی
 • رنگ بخشیدن به محیط
 • پاکسازی و تصفیه هوا
 • گزینه ای مناسب برای پر کردن نقص های موجود در فضای داخلی
 • کانون توجه قرار دادن نقاط مورد نظر با گیاهان و گل های آپارتمانی
 • کمک گرفته از گیاهان برای پارتیشن بندی و چند بخشی کردن محیط داخلی
 • به عنوان عناصری طبیعی در داخل آپارتمان موجب جذب صداها و ایجاد آرامش می‌شوند
 • استرس را کاهش داده و تمرکز با افزایش می‌دهند

 

معرفی گل های آپارتمانی ماندگار

با اهمیت بالای نگهداری از گل و گیاه در آپارتمان آشنا شدید. درنتیجه وقت شناختن چند نمونه گیاه آپارتمانی زیبا با ماندگاری و مقاومت بالا است. البته باید این نکته را در نظر گرفت که گل های آپارتمانی با اینکه مقاومت بالایی دارند، اما به مراقبت و توجه نیاز دارند. گل و گیاه حس را دریافت می‌کنند و آنرا بازتاب می‌دهند. پس نباید آنرا را به حال خود رها کرد. کمی توجه در روز علاوه بر اینکه روحیه را بالا می‌برد، موجب حفظ سلامت گیاهان نیز خواهد شد. نگهداری از گلهای آپارتمانی در منزل یا محیط های اداری بسیار موثر در روحیه افراد خواهد بود.

 

 

ویژگی های لازم برای گل های آپارتمانی

 • گیاهانی که سایه دوست هستند گزینه های بسیار مناسبی برای نگهداری در آپارتمان به شمار می روند.
 • مقاوم برای شرایط آب و هوای داخل آپارتمان باشند و نسبت به سرما و گرما حساس نباشند.
 • ترجیحا گل های آپارتمانی بهتر است نسبت به کم آبی مقاوم باشند.

این ویژگی ها همه در یک گیاه وجود ندارد. ممکن است گیاهی به شرایط نوری مختلف حساس نباشد ولی نسبت به دمای هوای سرد حساس باشند. این ویژگی ها در هر گیاه منحصر به آن دسته است و نیاز به شرایط خاص خود برای بقا را دارد. در ادامه گیاهان مختلف که با شرایط مخصوص خود باید نگهداری شوند و سازگار با محیط آپارتمانی هستند را معرفی خواهیم کرد.

 

فیکوس

یکی از گل های آپارتمانی پر طرفدار فیکوس (ficus) نام دارد. این گیاه با برگ های پهن و کلفتی که دارد بسیار مناسب برای محیط های اداری به شمار می رود. ظاهری بسیار زیبا در قسمتی از دکوراسیون را ایجاد خواهد کرد. این گیاه تقریبا با محیط متعادل آپارتمان سازگار است و به دلیل برگهای پهن اکسیژن بسیاری را تولید می کند. فیکوس را نباید زیاد جابجا کرد و نور غیر مستقیم بسیار مناسب برای نگهداری از آن است.

 

فیکوس گل های آپارتمانی

 

سانسوریا

سانسوریا (snake plant) بسیار سازگار با محیط و ماندگار است. اگر کمی به آن رسیدگی شود تا به شرایط داخل فضا عادت کند رشدی عالی و زیبایی چشمگیری را به همراه می‌آورد. دسته ای از این برگ های عمودی علاوه بر اینکه اکسیژن بسیاری را برای فضا تامین می‌کند، می‌تواند قسمتی از نقص های موجود در داخل را بپوشاند و زیبایی خود را جلوه دهد. سانسوریا به آبیاری زیادی نیاز ندارد و حتی با نور لامپ ها اتاق نیز می‌تواند رشد کند.

 

گل های آپارتمانی سانسوریا

 

بامبو

اگر برای فضایی که نور زیادی دارد به دنبال گیاه مناسب هستید، نخل بامبو (bamboo palm) گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌رود. تا وقتی که به این گیاه آب کافی برسد نیازی به نور زیاد نخواهد داشت. بامبو شرایط آب و هوایی مرطوب را دوست دارد و برای حیوانات خانگی هیچ ضرری ندارد.

 

نخل بامبو گل های آپارتمانی

 

پا فیلی

درختچه پا فیلی (elephant foot tree) برگهایی آویزان و نازک دارد که تنه آن در نزدیک خاک شبیه پای فیل است. وقتی رشد آن کامل شود حدود دو متر از زمین ارتفاع می‌گیرد. این گیاه که به نام لیندا نیز شناخته می‌شود. لیندا یکی از گیاه‌های آپارتمانی زیبا است که شکل عجیب و نگهداری مانند کاکتوس را دارد. تابستانها آبیاری دو بار در هفته را نیاز دارد که عمری صد ساله دارد.

 

لیندا گل های آپارتمانی

 

آلوئه ورا

این کاکتوس که طبق شرایط آب و هوایی آفریقای جنوبی است فواید درمانی و خواص بی‌شماری دارد. با اینکه آلوئه ورا (aloe vera) نور مستقیم و آب و هوای مرطوب نیاز دارد را می‌توان مدتی بدون آب نگه داشت. از برگ های این گیاه می‌توان برای درمان آفتاب سوختگی و برخی مشکلات پوستی استفاده کرد. آلوئه ورا در طول روز دی اکسید کربن هوا را دریافت می‌کند و در شب اکسیژن محیط را تامین می کند. این گیاه مقاوم بسیار مناسب برای تمامی محیط ها به شمار می‌رود. بهتر است گیاه آلوئه ورا را در تابستان بیرون از آپارتمان قرار ندهید زیرا ممکن است آفتهای بسیاری را به خود جذب کند.

 

گل های آپارتمانی آلوئه ورا

 

آگلونما

گیاه آگلونما که به همیشه سبز چینی (chinese evergreen) نیز معروف است. آگلونما یکی از گل های آپارتمانی با تنوع زیادی است که علاوه بر نگهداری آسان و راحت تصفیه کننده ای عالی برای هوای فضای داخلی به شمار می رود. آگلونما برای بقا و حفظ برگهای خود به نور متوسطی نیاز دارد و لازم نیست مستقیم زیر تابش نور آفتاب باشد. از این گیاه می توان به سادگی نگهداری کرد و باید از آن در مقابل آفت های مختلف گیاهان محافظت کرد.

 

آگلونما یکی از گل های آپارتمانی

 

دیفن باخیا

گیاه دیفن باخیا (dieffenbachia) که به گیاه سمبرگ نیز معروف است، با برگ های پهن و دو رنگ خود جلوه‌ای زیبا را به محیط های آپارتمانی می بخشد. دیفن باخیا نور کم و غیر مستقیم را دوست دارد که فیلتری عالی برای تصفیه هوای فضاهای بسته به شمار می رود. برگ های دیفن باخیا سمی هستند و کودکان نباید به آنها دست بزنند یا آنرا ببلعند. بهتر است خاک این گیاه دائما مرطوب نگه داشته شود تا حیات آن به بهترین شکل ادامه پیدا کند.

 

گل های آپارتمانی دیفن باخیا

 

دراسنا

گیاه دراسنا (drasaena) که به عنوان یک درخت همیشه سبز می تواند فضای داخلی آپارتمان را زیبا کند، به اسم درخت اژدها نیز شناخته می شود. این درخچه تا حدودی مقاوم است و نور متعادلی را برای بقای خود نیاز دارد. بهتر است در صورت مشاهده رگه های زرد روی برگ های نازک آن، محل آنرا به سمت جایی پر نورتر تغییر داد. آبیاری این گیاه آپارتمانی تنها هفته ای دو مرتبه است که می تواند بسیار موثر هوای داخلی را پاک نگه دارد.

 

دراسنا گل های آپارتمانی

 

سخن پایانی

گل و گیاهان بسیاری هستند که می توان طبق شرایط موجود در آپارتمان آنها را خریداری کرد و از زیبایی آنها لذت برد. اکثر کاکتوس ها به نور زیادی نیاز دارند اما با شرایط داخل آپارتمان نیز سازگاری دارند اما بهتر است در مورد نگهداری از حتی مقاوم ترین نوع گیاهان نیز دقت کرد. برای این کار کافی است مطالعه ای کوتاه مدت در مورد آن نوع خاص و مورد نظر را داشت.

 

پست های مرتبط