• آدرس
  تهران، فرمانیه
  شماره تماس
  021-22833654

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

وان حمام در طرح و جنس‌های مختلف با ایده‌های عالی

وان حمام به عنوان یکی از تجهیزات حمام از طرفی موجب شکیل شدن دکوراسیون می‌شود، از طرف دیگر نیز سبب از بین رفتن خستگی بعد از یک روز کاری پر مشغله خواهد شد. علاوه بر تجهیزات به کار برده شده در حمام نیاز به تجهیزات خاصی برای نصب آن وجود دارد.

 

 

انتخاب بهترین و مناسب‌ترین وان حمام

بها و ارزش قائل شدن برای آسایش خانواده و خود امری بسیار مهم است که بر حسب توانایی تامین می‌شود. معمولا حمام به عنوان بخشی خصوصی از منزل است که هر خانواده می‌تواند آنرا طبق نیازهای خود خانواده دیزاین دهد. برخی از دوش برای حمام کردن استفاده می‌کنند و برخی علاوه بر شست و شوی بدن نیاز به کسب آرامش در آب گرم  را دارند.

این موضوع بسیار قابل توجه افرادی است که ساعات زیادی را خارج از منزل هستند و نیاز بیشتری به استراحت دارند. در هر صورت دکوراسیون حمام نیز نیازمند طراحی خاص خود است اما بهتر است سلیقه کاربر آن نیز کاملا در نظر گرفته شود. وان حمام به ویژه در روزهای سرد سال کاربردی‌تر از پیش برای اعضای خانواده می‌شود.

 

محیط حمام وان حمام

 

اغلب در ساختمان‌های مدرن امروزی وان حمام اولین نکته برای طراحی حمام است. بعد از اینکه ابعاد حمام مشخص شود، قسمتی که وان روی آن تعبیه می‌شود در نظر گرفته خواهد شد. اندازه و قسمت قرار گرفتن وان که تعیین شد، سعی بر انتخاب بهترین و مناسب‌ترین مدل وان طبق سلیقه‌های مختلف می‌شود.

 

مدل‌های مختلف وان

طراحان بسیاری طبق نیاز کاربران وان حمام را در شکل‌های مختلف طراحی کرده‌اند. طبق فضای موجود، نیاز و سلیقه از بین تنوع بسیاری می‌توان انتخاب کرد. البته مهم‌ترین نکته قبل از هر مساله‌ای در نظر گرفتن فضای موجود به شمار می‌رود. بسته به بزرگ یا کوچک بودن حمام می‌توان سایزهای مختلفی از وان را انتخاب کرد.

 

انتخاب وان مناسب حمام

 

اغلب افرادی که به وجود وان در حمام اهمیت می‌دهند و برای حمام خود وان تهیه می‌کنند، گزینه‌های دیگری را نیز برای دکور در کنار آن در نظر می‌گیرند. شیرآلات مدرن و به روز با اجناس عالی و طول عمر بالا از جمله گزینه‌هایی است که برای وان در حمام ضروری قلمداد می‌شود.

 

تنظیم دما برای وان حمام

 

البته نکته مهم دیگری که امروزه به عنوان یک آپشن بسیار خوب برای وان حمام وجود دارد، وجود گرمکن آب است که دمای آب داخل وان را معتدل نگه می‌دارد و هر فرد طبق خواسته خود می‌تواند درجه آنرا تنظیم کند. این ابزار در مورد جکوزی‌ها نیز به کار برده می‌شود.

 

ابزارهای وان حمام

 

انواع مختلفی از وان وجود دارد که ممکن است فرو رفته در کف، از نوع سقف‌دار، وان مستقل در فضا، وان پلتفرمی و سکو دار و… را شامل شود. به هر حال تنوع بالایی که وجود دارد می‌تواند برای هر سلیقه و بودجه‌ای مناسب باشد. اغلب برای راحت‌تر بودن استفاده از وان‌هایی که در کف و بدون سکو تعبیه می‌شوند، شیب نسبتا ملایمی ایجاد می‌شود.

 

وان حمام در کف

 

اکثر وان‌هایی که به شکل پلت فرم طراحی می‌شوند با زمین فاصله دارند و از یک یا چند سکو برای آنها استفاده می‌شود. از این طریق قسمتی برای قرار دادن حوله و لوازم حمام مانند مایع شوینده و شامپو نیز وجود خواهد داشت. این وان‌ها نصب ساده‌تری نسبت به وان‌هایی که کف زمین تعبیه می‌شوند دارند.

 

 

البته نکته مشترکی برای تهیه هر نوع وانی باید رعایت شود در نظر گرفتن قد افراد یا فردی است که از وان حمام استفاده می‌کند. یعنی نباید به نحوی باشد که فرد خم شود و باید از نظر طول، عرض و ارتفاع از سایزی استاندارد برخوردار باشد. در صورتی که ابعاد آن کوچکتر از حد معمول باشد فرد بدتر دچار خستگی خواهد شد تا اینکه آرامش مطلوب کسب کند. از طرفی هم باید سایز آنرا طوری انتخاب کرد که پر کردن آب، هدر رفت آب گرم و همینطور کاربرد آن نیز مناسب باشد.

 

وان حمام پلت فرم

 

نکته قابل توجه دیگری که باید برای انتخاب مناسب‌ترین وان حمام در نظر گرفته شود توجه به زاویه تکیه گاه و توجه به کیفیت مطلوب وان است. تمام این عوامل ممکن است کمی سطحی به نظر برسند اما رعایت نکردن آنها سبب کاربردی نبودن وان در حمام خواهد شد. علاوه بر این موضوع نیز ممکن است آرامشی را فراهم نیاورد. در این صورت تعویض و یا برداشتن وان کار بسیار دشواری خواهد بود. اما تمام این نکات ریز کاربردی هنگامی که رعایت شوند و کیفیتی درست از وان حمام انتخاب شود آرامشی ایده‌آل بعد از یک روز کاری با استراحت در وان ایجاد خواهد شد.

 

دکور مناسب برای وان حمام

 

در فضاهای کوچک نیز می‌توان از وان بهره برد. برخی از طرح‌های ارائه شده مناسب برای گوشه هستند که ایده بسیار کاربردی و عالی برای متراژهای کم به شمار می‌روند. البته می‌توان از نور مناسب و همینطور قرار دادن آیینه در حمام که با ترفند ایجاد خطای دید سبب بزرگتر دیده شدن حمام می‌شوند نیز استفاده کرد. این کار بسیار مناسب برای فضاهای کوچک و متراژ کم ساختمان‌ها قلمداد می‌شود که علاوه بر ایجاد دکور زیبا سبب تنوع در طراحی حمام نیز خواهد شود.

 

وان برای کنج حمام

 

بهتر است اگر از وان برای افراد سن و سال دار و یا حتی کودکان تهیه می‌شود فرمی مناسب و استاندارد برای آنها باشد. وجود تاج برای وان، تکیه‌گاه با زاویه مناسب، استفاده از نورپردازی و تهویه درست، شیب مناسب برای تخلیه آب، فضای شیشه‌ای برای دوش از جمله نکاتی است که با چیدمان‌های مختلف می‌تواند برای هر سلیقه‌ای ایجاد شود. گاهی وجود گل در کنار وان می‌تواند بر آرامش بخش شدن فضای حمام بعد از روزهای کاری گزینه‌ای بسیار مطلوب قلمداد شود. البته این نکته نیز بنا به سلیق هر فرد متفاوت است.

 

وان زیبا برای حمام

 

جنس‌ مواد به کار برده شده در انواع وان حمام

 • به عنوان جدیدترین نوع وان، می توان به وان‌های کامپوزیتی اشاره کرد که امروزه طرفداران بسیاری دارد.
 • وان‌هایی از جنس فایبرگلاس، پلاستیک و جزء یک دسته قرار می‌گیرند و کمی شستن آنها سخت‌تر است اما گرم را در خود حفظ می‌کنند.
 • وان‌های فولادی ضد زنگ از نوعی هستند که اغلب وزن زیادی دارند و در آنها آب سریعتر سرد می‌شود.
 • استفاده از وان‌های چوبی و سنگی برای افراد با سلیقه خاص است که طراحان اغلب به صورت سفارشی آن‌ها را ایجاد می‌کنند.
 • وان‌هایی از که جنس چدن ساخته می‌شوند، به دلیل وزن بالا استحکام زیادی دارند و آب را به مدت بیشتری در خود گرم نگه می‌دارند.
 •  وان‌های پلیمری، سنگ مرمری و گرانیتی نیز هزینه بالاتری دارند و از رنگبندی متنوعی برخوردارند.

 

جنس وان حمام

 

سخن پایانی

وان حمام گزینه‌ای مناسب برای استراحت و یا حمامی با آرامش به شمار می‌رود. در این مطلب نکات بسیار مهمی برای داشتن انتخاب مناسب برای وان حمام ارائه شد. اغلب طراحان بسیاری وجود دارند که در این زمینه بهترین طرح و ایده خلاقانه را برای داشتن سازه‌ و ساختمانی مناسب ارائه می‌دهند.

 

پست های مرتبط