طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

Delimiter Image
گروه مهندسی کوئیک سازه

کوئیک سازه در این صفحه بر روی دکوراسیون داخلی منزل تمرکز میکند و نکات مربوط به این حوزه جذاب را به شما معرفی میکند، یکی از موارد مهم در بهبود شکل ظاهری منزل و همچنین بهینه سازی فضای منزل شما تاثیر بسزایی میگذارد دکوراسیون داخلی میباشد که با بکارگیری نکاتی کوچک و گاهاً کم هزینه تغییراتی عالی و شگرف در زیباسازی و دلپذیر کردن فضای خانه خود ایجاد کنید، در ادامه با این نکات بیشتر آشنا خواهید شد.

دکوراسیون داخلی منزل چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی منزل را میتوان هماهنگ سازی اجزای داخلی منزل برای بهبود زیبایی و دلنشین شدن فضای خانه و همچنین بهینه سازی فضا به صورت هنرمندانه معنا نمود، که در این فرایند با هماهنگی بین رنگها و اجزای داخلی و اثاثیه منزل جلوه دهی این اجزا را هماهنگ تر به نمایش میگذاریم. فرایند طراحی دکوراسیون منزل زیر مانند هر فرایند هنری دیگر دارای نکات و ریزه کاری های خاص میباشد که با رعایت اصول تزئین میتوان تغییراتی فوق العاده را ایجاد نمود.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخمین هزینه برای طراحی دکوراسیون خانه خود میتوانید از طریق صفحه “مشاوره رایگان” با ما در ارتباط باشید، همچنین برای دیدن نمونه کارهای گروه ما کلیک کنید.

9 فاکتور مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

در ادامه با 9 فاکتور مهم و تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون داخلی منزل آشنا خواهید شد. با انتخاب مناسب این فاکتورها میتوان با کمترین هزینه و گاهاً کمترین دردسر تغییراتی عالی در منزل خود ایجاد کنید، تغییراتی که باعث زیبایی بیشتر خانه شما میشود و همچنین فضای مورد استفاده منزل را مخصوصا در منازل کوچک تا حد قابل قبولی بهینه کنید. البته فاکتورهای مهم دیگری نیز در دکوراسیون داخلی منزل تاثیر زیادی دارند اما فاکتور های دیگر را در قسمت های دیگر و مطالب هفته های آینده بررسی خواهیم کرد، همچنین در صورتی که تجربه ای خاص در دکوراسیون منزل خود دارید با ما به اشتراک بگذارید تا به این مطلب اضافه کنیم.

نقش نور و روشنایی در دکوراسیون خانه

فاکتور سوم : نور و روشنایی

روشنایی و نور پردازی یکی از مهمترین فاکتورهای دکوراسیون داخلی میباشد، از جمله تاثیرات مرتبط با این بخش میتوان به تاثیر مستقیم زیبایی ابزارهای روشنایی مانند چراغ ها و لوستر ها و همچنین رنگ و شدت نور پردازی که تغییراتی را در سطح احساسات میگذارد اشاره کرد، بهتر است برای فضاهای مختلف خانه نسبت به کاربردی که دارند و زمانی که در آن محیط ها سپری میکنید از رنگها و شدت های مختلف در نور پردازی کمک بگیرید.

قاب عکس در دکوراسیون داخلی

فاکتور دوم : قاب عکس

استفاده از قاب عکس های مختلف نیز از موارد شایان ذکر در طراحی دکوراسیون داخلی منزل میباشد. هنگام استفاده از قاب عکسهای مختلف حتما به همخوانی جنس و رنگ فریم و همچنین فاصله قاب ها از یکدیگر دقت کافی را داشته باشید. برای هم خوانی بهتر و جذابیت بیشتر استفاده از قاب عکس های مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی چیدمان های مختلف را حتما انتخاب نمایید. قاب ها را به صورت عمودی، افقی و اشکال دیگر امتحان کنید و هماهنگترین مورد را انتخاب نمایید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

فاکتور اول : مبلمان

نقش مهم مبلمان را در دکوراسیون داخلی منزل نمیتوان نادیده گرفت، هماهنگی مبلمان با دیگر اجزای داخلی منزل باعث زیبایی بیشتر و همچنین بهینه سازی فضای خانه خواهد شد، در انتخاب مبلمان باید به متراژ فضای اطراف محیط منزل و همچنین هماهنگی از نظر رنگ های به کار گرفته شده در خود مبل، کوسنها و … توجه بسیاری نمود تا طراحی دکوراسیون منزل شما به بهترین شکل ممکن هماهنگ شود.

فاکتور ششم : کفپوش

یکی از تاثیرگذار ترین موارد برای بزرگتر به نظر رسیدن محیط های کوچک و یا بلعکس استفاده از کفپوش میباشد. برای بزرگ تر به نظر رسید محیط های کوچک بهتر از از کفپوش های کوچک استفاده کنید. همخوانی کفپوش منزل با دیگر اجزای خانه میتواند تاثیری عالی بر روی جلوه خانه شما داشته باشد، با انتخاب کفپوش مناسب از نظر جنس و رنگ و ابعاد میتوان طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را متحول کنید.

فاکتور پنجم : رنگ آمیزی

به جرعت میتوان این نکته ذکر کرد که مهمترین و تاثیرگذار ترین عامل در تغییر فضای منزل رنگ دیوارها میباشد، با انتخاب رنگ های مناسب و همخوان با دیگر اجزای منزل میتوانید فضای داخلی منزل خود را شدیدا دچار تغییر کنید، استفاده از کاغذ دیواری ها و الگوهای رنگی زیبا تاثیر بسازایی را در دکوراسیون داخلی منزل دارند، استفاده از تگ رنگ در کل فضای منزل باعث ایجاد یک محیط یکنواخت و شدیدا بی روح خواهد شد.

فاکتور چهارم : پارتیشن بندی

تقسیم کردن فضاهای بی روح و بزرگ منزل به بخش های مختلف میتواند باعث زیباتر شدن و همچنین بهینه تر شدن استفاده از آن فضا باشد، یکی از کارهای که میتوانید برای این مهم انجام دهید استفاده از پارتیشن های زیبا و آماده میباشد. با استفاده از پارتیشن های جذاب در رنگ های هماهنگ با فرنیچر خانه خود میتوانید فضا را به گونه ای تقسیم کنید که زیبایی خانه شما دو چندان شود و دکوراسیونی خاص را ایجاد کنید.

فاکتور آخر : گلهای آپارتمانی

استفاده از گل و گیاه در فضای خانه علاوه بر زیبایی و تاثیری که در دکوراسیون منزل شما دارد، باعث ایجاد فضای پر انرژی و زنده تر و همچنین سلامت فضا و اتمسفر منزل را در پی خواهد داشت، انتخاب گلدانهای مناسب و نوع چیدمانشان جز نکات مهم برای بهتر کردن فضای خانه شما خواهد بود، روشهای مختلفی برای استفاده از گلهای آپاتمانی وجود دارد که هرکدام را میتوان با توجه به هماهنگیشان با محیط خانه خود انتخاب کنید.

فاکتور هشتم : کتابخانه

وجود کتابخانه علاوه بر نمایش شخصیت شما جلوه دهنده ای تاثیرگذار و زیبا در فضای خانه شما خواهد بود. انتخاب قفسه های زیبا با رنگ و مدل هماهنگ با دیگر بخش های فضای خانه باعث به وجود آمدن یک محیط چشم نواز در منزل شما خواهد شد، البته در صورتی که در استفاده از کتابخانه در دکوراسیون داخلی منزل دقت کافی را نداشته باشید، امکان تاثیر معکوس بر زیبایی و بهم ریختن هماهنگی فضای خانه وجود دارد.

فاکتور هفتم : شومینه

شومینه در طراحی دکوراسیون داخلی منزل یک بازیگر موثر است. استفاده از شومینه در فضای نشیمن و یا پذیرایی علاوه ایجاد گرمای مناسب از لحاظ ظاهری یک فاکتور خوب و لاکچری خواهد بود، از جمله نکات مثبت شومینه این است که در فضاهای معمولی و ساده نیز باعث تغییری خاص و جلوه دهی عالی میشود. از جمله نکاتی که در انتخاب شومینه باید به آن توجه کرد محل قرارگیری شومینه و از همه مهمتر چیدمان اطراف شومینه است که باعث بهتر شدن ظاهر خانه خواهد شد.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل در بخش های مختلف

9 فاکتوری که در بالا خواندیم جز عوامل عمومی در دکوراسیون داخلی منزل بود، اما بخش های دیگر منزل از قبیل اتاق خواب، آشپزخانه، توالت و حمام دارای عوامل فرعی خاص خود هستند که باید هرکدام بررسی شوند و تاثیر بسزایی در دکوراسیون بخش مذکور دارند، در ادامه توضیح مختصری از نقش عوامل مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی منزل در بخش های آشپزخانه، اتاق خواب، توالت و حمام خواهیم داشت. با ما همراه باشید و در صورت نیاز به دیدن نمونه کارهای تیم ما در این نمونه بخش ها کلیک کنید

نقش آشپزخانه در دکوراسیون داخلی منزل

آشپزخانه یکی از مهمترین بخش های هر خانه است و معمولا افراد خانه وقت قابل ملاحضه ای را در آن سپری میکنند و معمولا از تراکم بالایی از اثایه را در خود جایی داده اند.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه به دلیل اینکه طیف وسیعی از انتخاب ها را جلوی رو ما میگذارد جز قسمت های هیجان انگیز دکوراسیون داخلی میباشد، این مطب با قدم زدن در مراکزی که متریال و ابزار های دکوراسیون داخلی را به فروش میرسانند کاملا قابل اثبات است. مثالهای اجزایی که در دکوراسیون داخلی آشپزخانه میتوان به آن اشاره کرد:

  1. کابینت آشپزخانه
  2. سینک و شیرآلات ظرفشویی
  3. جزیره یا آیلند آشپزخانه
  4. گاز و هود و فر
  5. و…

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل 9 فاکتور جامع را بیان کردیم که برخی از آن ها در آشپزخانه نیز کاربرد دارد، به عنوان مثال انتخاب رنگ مناسب و یا کاغذ دیواری هماهنگ با دیگر اجزای آشپزخانه نقشی مهم در زیبایی آشپزخانه دارد. موارد دیگری که میتوان به صورت مختصر به آن اشاره کرد نور پردازیست که بهتر است شدت و رنگ نور استفاده شده در بخش آشپزخانه با دیگر بخش ها متفاوت باشد و یا استفاده از کفپوشی متفاومت و در ارتفاع غیر همسطح با سطح پذیرایی یا نشیمن، کفپوشی که در آشپزخانه استفاده میشود باید ویژگیهای مهمی داشته باشد. از جمله ویژگیهای خاصی که کفپوش آشپزخانه نیاز دارند مقاوم بودن در مقابل آب و افتادن تجهیزات فلزیست. انتخاب فرنیچر مناسب در آشپزخانه نیز از عوامل مهم است که میتواند جلوه آشپزخانه های بزرگ را به خوبی تغییر دهد.

نقش اتاق خواب در دکوراسیون داخلی منزل

اتاق خواب منزل فضایی است که باید از دیگر محیط های منزل راحت باشد.دکوراسیون اتاق خواب باید ویژگی های خاص خود را داشته باشد که بتواند به فضایی راحت و آرام بخش برای استراحت و مطالعه تبدیل شود. مواردی که باید در این طراحی دکوراسیون به آن توجه کنید استفاده از رنگ های آرام بخش و غیر هیجانی میباشد، دیگر مورد نور پردازی میباشد که باید قبل نور پردازی آن با شدت کم و رنگ آرام بخش باشد. سرویس خواب که برجسته ترین و مهمترین اثاثیه اتاق خواب شماست باید به دقت انتخاب شود.

به طور خلاصه مواردی که باید به آن توجه کرد:

  • استفاده از نورپردازی آرام بخش
  • سرویس خواب با اندازه و رنگ مناسب
  • رنگ آمیزی یا استفاده از کاغذ دیواری با رنگ های آرام بخش و غیر هیجانی
  • استفاده از کفپوشی متفاوت  با دیگر بخش های منزل
  • پرده های خاص برای نور دهی مناسب در روز

از جمله اشتباهاتی که در دکوراسیون اتاق خواب  و یا بازسازی آن شاهد آن هستیم استفاده از سرویس خواب نامناسب است، سرویس خواب خیلی بزرگ در اتاق خواب های کوچک علاوه بر اشغال فضای اتاق، زیبایی اتاق را نیز کاهش میدهد، همچنین استفاده از بالشکهای .زیاد بر روی سرویس خواب علاوه بر مشکل در هنگام خواب باعث بهم ریختن فضای اتاق خواهد شد

برخی از نکات گفته شده در بخش “9 فاکتور مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل” برای دکوراسیون اتاق خواب نیز مناسب است که از جمله آنها استفاده از گلهای طبیعی و همچنین یک کتابخانه کوچک است که میتواند دکوراسیون اتاق خواب شما را متحول کند.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخمین هزینه برای طراحی دکوراسیون خانه خود میتوانید از طریق صفحه “مشاوره رایگان” با ما در ارتباط باشید، همچنین برای دیدن نمونه کارهای گروه ما کلیک کنید.