• آدرس
    تهران، فرمانیه
    شماره تماس
    021-22833654

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

اپن آشپزخانه برای کاربردهای مختلف (عکس و ایده‌های جدید)

اپن آشپزخانه یا پیشخوان در ساختمان‌های امروزی سبب تلفیق سبک داخل آشپزخانه با بقیه فضای خانه و پذیرایی می‌شود. امروزه نسبت به سابق تنها از آشپزخانه به عنوان فضایی برای طبخ غذا استفاده نمی‌شود. به همین دلیل نیاز به مدرن و به روز شدن هر چه بیشتر و بهتر قلب خانه وجود دارد.

 

 

طراحی‌های زیبا برای اپن آشپزخانه

امروزه به دلیل صنعتی شدن و مشغله‌های فراوانی که برای اعضای خانواده‌ها وجود دارد، وقت کمتری برای کنار هم بودن و گپ و گفت باقی می‌ماند. به همین دلیل طراحان بنا به نیاز زمان و کاربران برای طراحی از اپن آشپزخانه استفاده می‌کنند که سبب شکیل‌تر شدن دکوراسیون داخلی منزل نیز شده است. وجود دیوارها برای جداسازی آشپزخانه از سایر قسمت‌های منزل کمی قدیمی به نظر می‌رسد و جای خود را به پیشخوان‌های امروزی برای آشپزخانه داده است.

 

اپن مناسب برای آشپزخانه

 

بنا به فضای موجود مدل‌های مختلفی ممکن است برای اپن آشپزخانه طراحی شود. با اپن شدن آشپزخانه فضای کافی برای داشتن ارتباط با محیط داخلی خانه مثل پذیرایی بیشتر خواهد شد. از این طریق خانواده بیش از پیش می‌توانند با یکدیگر در تعامل و ارتباط در مورد مسائل روزمره باشند.

البته سبکی که برای اپن انتخاب می‌شود، بسته به مدرن یا کلاسیک بودن بسیار تاثیرگذار بر طراحی طراحی منزل است. تناسبی چشمگیر بر اثر انتخاب سبک آشپزخانه بین تمام اجزای خانه برقرار خواهد شد. شاید به همین دلیل و دلایل بسیار دیگری است که آشپزخانه را قلب خانه می‌توان قلمداد کرد.

 

 

پیروی از سبکی خاص برای اپن آشپزخانه

حرف از انتخاب سبک برای دکوراسیون منزل و حتی آشپزخانه که می‌شود، وجود دو سبک مختلف کلاسیک و مدرن پیش خواهد آمد. سبکی که برای انتخاب کابینت و لوازم آشپزخانه انتخاب می‌شود بسیار موثر برای انتخاب اپن آشپزخانه به شمار می‌رود. البته بسته به فضا و سلیقه ممکن است انتخاب متفاوتی در این بین وجود داشته باشد.

آشپزخانه‌های بزرگ با فضای زیاد گزینه بسیار مناسبی برای انتخاب سبک کلاسیک هستند اما سبک مدرن نیز می‌تواند بسیار مناسب و ایجاد کننده فضایی متنوع باشد. تمام لوازم و ابزارهای به کار برده شده در آشپزخانه بسیار تعیین کننده برای راحتی در آشپزخانه هستند. اپن آشپزخانه نیز به عنوان بخشی برای راحت‌تر انجام دادن کارها به شمار می‌رود.

 

اپن کلاسیک آشپزخانه

 

گزینه های مهم در انتخاب بهترین مدل اپن آشپزخانه و زیبایی آن

عوامل مختلف بسیاری علاوه بر سبک مورد پسند برای انتخاب اپن آشپزخانه وجود دارد. عواملی مانند جنس کابینت‌ها، رنگ، نورپردازی، کاربردی بودن آن، فضای موجود و همینطور زیبایی آن بسیار تاثیرگذار برای طراحی پیشخوان در قلب خانه به شمار می‌روند. با توجه به این موارد می‌توان گزینه‌های متنوع و مختلفی را برای داشتن یک دکوراسیون زیبا برای آشپزخانه و منزل داشت.

 

نکات مهم برای انتخاب اپن آشپزخانه

 

یکی گزینه‎های مهم که در زیباتر شدن اپن آشپزخانه مهم است استفاده و به کارگیری نورپردازی مناسب است. اغلب از اپن به عنوان بخشی اتصالی بین آشپزخانه و پذیرایی استفاده می‌شود که نورپردازی تابیده شده به صفحه اپن و ابزارهای به کار گرفته شده روی اپن بسیار تاثیرگذار در جلوه کردن و زیبایی آن به شمار می‌رود. علاوه بر این مورد استفاده از ظرف میوه، گلدان و یا انواع مجسمه به عنوان یک دکوری مناسب روی آن می‌توان استفاده کرد.

 

زیبایی اپن آشپزخانه

 

گاهی اوقات طبق نیاز و سفارش به طراحان ابزارهای کاربردی مختلفی روی اپن آشپزخانه نصب و به کار گرفته می‌شوند. لوازم کاربردی مانند اجاق گاز و سینک ظرفشویی نیز ممکن است روی پیشخوان آشپزخانه قرار گیرند. این یک روش و ایده عالی برای ارتباط هر چه بیشتر با محیط پذیرایی به شمار می‌رود. یعنی در حین آشپزی یا حتی ظرف شستن رو به خانواده می‌توان کارها را انجام داد و در جمع گرم خانواده بود.

 

صفحه اپن آشپزخانه

 

گاهی اوقات کارایی پیشخوان آشپزخانه افزون بر موارد نام برده شده قلمداد می‌شود. در واقع می‌توان طراحی مناسبی را برای اپن آشپزخانه ایجاد کرد که به عنوان میز غذا خوری نیز از آن بتوان استفاده کرد. این امر علاوه بر اینکه سبب زیبایی و شکیل‌تر شدن ساختمان می‌شود، سبب کاربردی شدن و استفاده بهینه و مناسب از فضا نیز خواهد شد. در این زمینه طرح‌های بسیار زیاد و متنوعی وجود دارد که همه افراد با سلیقه‌های مختلف امکان انتخاب نوع مخصوص به منزل خود را می‌توانند داشته باشند اما نکته مهم توجه به فضای موجود برای این امر نیز به شمار می‌رود.

 

ناهارخوری برای اپن آشپزخانه

 

از وقتی آشپزخانه‌های کلاسیک جای خود را به آشپزخانه‌های مدرن داده‌اند، دیوارها برداشته شده و از اپن آشپزخانه طبق زیبایی و مطابق با کابینت‌های انتخاب شده برای آشپزخانه، استفاده می‌شود. در واقع روی کار آمدن این سبک سبب خلق طراحی‌های متنوعی از جمله اپن‌های ال، اپن‌های پلکانی، اپن‌های کاملا باز و مدل‌های نیمه باز می‌شود. اما بهتر است به عنوان گزینه مد نظر آنرا به عنوان پیشخوان نام برد. در واقع از جمله ویژگی واضحی که برای پیشخوان وجود دارد، نداشتن در و دیوارهای بلند در آن است.

 

دیزاین مناسب برای اپن آشپزخانه

 

با اینکه بسیاری از افراد اپن آشپزخانه را به عنوان یک رکن اصلی برای طراحی پیشخوان می‌دانند اما در این بین برخی افراد بنا به دلایلی علاقه‌ای به آن ندارد. این دلایل ممکن است شامل پخش شدن بوی غذا در خانه و یا نداشتن حریم برای آشپزخانه قلمداد شود. با این حال راهکارهای مختلفی برای داشتن یک آشپزخانه امروزی وجود دارد و تنها شامل اپن بودن آشپزخانه نمی‌شود. البته برخی طراحان ایده‌هایی برای رفع این مشکل نیز در نظر گرفته‌اند که ممکن است با وجود صفحه‌ای عمودی و متحرک مانند پارتیشن آشپزخانه را از سایر قسمت‌های منزل متمایز ساخت.

 

اپن و رنگ مناسب آشپزخانه

 

سخن پایانی

طراحی برای دکوراسیون داخلی منزل و همینطور آشپزخانه تنوع بالایی دارد. اکثر خانه‌های لوکس امروزی طراحی شده توسط طراحان خبره از آشپزخانه با امکانات بالایی برخوردار است. آشپزخانه اپن که اغلب طرح خود را از سایر کابینت‌های آشپزخانه می‌گیرد، به عنوان یکی از ایده‌های قوی در طراحی آشپزخانه‌های امروزی به شمار می‌رود. این موضوع سبب شده تا بعد از روزهای پر کار و پر مشغله، اعضای خانواده نزدیکی بیشتری با یکدیگر داشته باشند و حتی در مواقع کار در آشپزخانه نیز امکان مکالمه و گفت و گو را داشته باشند.

 

پست های مرتبط