• آدرس

    تهران،فرمانیه

    پاسخگویی

    24 ساعته

  • شماره تماس

بستن

دکوراسیون پذیرایی منزل خود را چگونه زیبا تر کنیم؟

دکوراسیون پذیرایی در مدل های مختلف برای سلیقه های مختلف قابل طراحی است. بسته به نیاز مصرف خانواده و کاربردهای وسایل و محل قرارگیری آنها می توان چیدمانی متفاوت خلق کرد. البته باید در نظر گرفت که این قسمت از منزل می تواند تعیین کننده سبک دکوراسیون کل منزل باشد. مبلمان، رنگ دیوارها، رنگ کف، فرش، پرده ها و پنجره ها و سایر دکوری‌هایی که در این قسمت از خانه به کار می روند نقش مهمی در زیبایی آن را دارند.

 

 

دکوراسیون پذیرایی مناسب و ایده آل

سالن پذیرایی به عنوان قسمتی از منزل که بیشتر برای میزبانی از میهمانان استفاده می شود، دغدغه‌ای حساس برای خانم های با سلیقه و طراحان معماری باشد. هنر انتخاب رنگ و چیدمان بهتر در برخی افراد از جمله خانم های خانه دار با سلیقه ایرانی می تواند کمک بزرگی در داشتن منزلی زیباتر به شمار رود. البته طراحی و مدل هایی هستند که می توانند ایده هایی الهام بخش در ذهن طراحان و خانم های خانه دار ایجاد کنند.

داشتن دکوراسیون پذیرایی زیبا زمان و هزینه زیادی نیاز ندارد و تنها باید رنگ ها و تنوع لوازم منزل به درستی انتخاب شوند. البته که نیاز به داشتن فضایی مدرن یا رسمی می‌تواند تعیین کننده چیدمان سالن پذیرایی باشد. پس فهمیدیم اولین چیزی که برای دکوراسیون پذیرایی منزلمان لازم است بدانیم رنگ و سبکی هست که می خواهیم آنرا پیش بگیریم که برای اینکار لازم است تا ایده های مختلفی را ببینیم.

برای داشتن دکوراسیونی بهتر در پذیرایی باید جلوی شلوغی و وجود ابزارهای غیر ضروری را گرفت. بهتر است برای سالن پذیرایی برای بیشتر از 6 نفر مبل و فضا در نظر گرفت. البته که قانون و بایدی برای اینکار وجود ندارد اما بهتر است برای سالنی که مورد استفاده میزبانی دارد، این اعتدال نگه داشته شود. وجود آینه، کنسول، ویترین، گلدان های گل و بسیاری از موارد بسته به سلیقه شخصی و سبک پیش گرفته شده برای پذیرایی را دارد که می توان از آنها به بهترین شکل برای پر کردن فضاهای خالی استفاده کرد.

 

 

مبلمان پذیرایی

شاید برای نگاه اول که وارد سالن پذیرایی می شویم، مبمان منزل به چشممان بخورد. مشکل مشترکی که بین اکثر افراد وجود دارد، چیدمان مبل ها در دکوراسیون پذیرایی است. مبلمان را می توان به عنوان نقطه کانونی در هنگام میهمانی ها دانست.

سبک هایی که برای مبلمان انتخاب می شود بهتر است مطابق سایر وسایل ها و مدل منزل باشد. بهتر است اگر سبک مدرن برای چیدمان سایر وسایل منزل در نظر گرفته اید، از مبلمانی که طرح ساده تری دارند و فضای کمتری اشغال می کنند استفاده کنید.

 

مبل مدرن پذیرایی

 

در مقابل اگر از خونه ای با متراژ بالا برخوردار هستید می توانید از مبل های سلطنتی و رسمی تر استفاده کنید.

 

مبلمان پذیرایی

 

انتخاب مناسب برای کف سالن پذیرایی

شاید در نگاه اول میهمان کف و فرش سالن پذیرایی را نبیند اما با کمی جلوتر آمدن برای رسیدن به مبلمان پذیرایی، نکته مهمی که به چشم می خورد کف است. همخوانی رنگ کف، دیوارها، فرش، پرده ها و خیلی از موارد دیگر بسیار مهم به شمار می رود. برای کف پذیرایی گزینه های مختلفی مثل پارکت، سرامیک، سنگ، موکت و خیلی از موارد دیگر می توان استفاده کرد. مورد انتخاب آن بستگی به سلیقه، نوع کاربرد و منطقه ای که منزل در آن ساخته شده است بستگی دارد. لازم است تا درجه رنگ کف از دیواره ها تیره تر باشد.

 

دکوراسیون کف

 

جلوه فرش برای سالن پذیرایی

در این بین می توان بهترین گزینه ها را در کنار فرشی اصیل چید و استفاده کرد. هنگامی که برای منزل خود فرش انتخاب می کنید مهم است که از چه ترکیب رنگ های به کار برده شده ای در فرش انتخاب می‌کنید. فرش می تواند شامل طیفی از رنگ های به کار برده شده در سایر ابزار منزل را داشته باشد. بهتر است فرشی انتخاب کنید که وسط پذیرایی را بپوشاند اما زیر مبل ها و دیواره ها را نگیرد. یعنی بهتر است منطقه ای آزاد بین فرش و مبلمان یا دیوارها وجود داشته باشد.

 

دکوراسیون فرش منزل

 

نقش دیوار در دکوراسیون پذیرایی

دیوارهایی خالی و یکدست ممکن است منزل و سالن پذیرایی را کمی ناقص نشان دهند. البته این موضوع به این معنا نیست که هر چیزی که می توانید را به دیوار نصب کنید. انتخاب تابلو ها و رنگ مناسب برای دیوار گزینه بسیار مهمی است که با آن می توان علاوه بر زیبا کردن و جلوه بیشتر، به داشتن دکوری منسجم و جذاب رسید. بهترین کاری که برای دیوارهای پذیرایی می توان انجام داد این است که بنا به سبک پسندیده شده گزینه ای به روز را انتخاب کنیم.

 

دیوار پذیرایی

 

انتخاب رنگ دیوارها ممکن است در ابتدا کمی سخت به نظر برسد اما بهتر است در خانه های کوچکتر از رنگ ها و کاغذ دیواری ها روشنت استفاده کرد. در مقابل خانه های بزرگ می توانند از رنگ و کاغذ دیواری های تیره تری استفاده کنند.

 

لوستر و روشنایی ها در دکوراسیون پذیرای

عنصر بسیار مهمی که می تواند جلوه زیادی به پذیرایی دهد، استفاده از نور و روشنایی در قسمت های مختلف پذیرایی است. لوستر می تواند بالای میز گزینه و یا وسط پذیرایی علاوه بر تامین نور، زیبایی چشمگیری را رقم بزند. وجود آباژور ها در گوشه ای از پذیرایی می تواند جلوه ای زیبا را خلق کند.

 

روشنایی پذیرایی

 

پرده و پنجره های سالن پذیرایی

برای داشتن دکوراسیون پذیرایی بهتر می توان از گزینه های مختلفی در انتخاب پرده استفاده کرد. بنه به موقعیت مکانی، تابش نور خورشید و منظره پنجره جنس انتخابی برای پرده فرق دارد. البته مهمتر از آن سبکی است که برای چیدمان پذیرایی در نظر گرفته می شود. پرده ها تنوع رنگی بسیار زیادی دارند و می‌توان در انتخاب آنها از هر رنگی که متناسب بقیه لوازم است پیدا کرد. پرده های ساده تر با چین کمتر مناسب سبک مدرن و پرده هایی با والان و چین های بیشتر برای سبک های سلطنتی به شمار می رود.

 

پرده در پذیرایی مدرن

 

سخن پایانی

وقتی دنبال بهترین دکوراسیون برای پذیرایی هستیم، ممکن است در لیستی از ایده های متنوع و رنگ های مختلف غرق شویم. بهترین گزینه ها، مواردی هستند که در عین برطرف کردن نیاز و کاربردی بودن جلوه ای زیبا و دلنشین را در کنار هم ایجاد کنند. نکته مهم این است که بدانید پیرو چه سبکی هستید و آنرا در انتخاب هایتان به کار ببرید. از این راه می توانید مطمئن باشید که بهترین انتخاب ها را برای دکوراسیون پذیرایی خود داشته اید.

 

پست های مرتبط