• آدرس

    تهران،فرمانیه

    پاسخگویی

    24 ساعته

  • شماره تماس

بستن

آشپزخانه مدرن دارای چه ویژگی های منحصر به فردی است؟

آشپزخانه مدرن به عنوان یک دغدغه برای طراحان معمار و خانم های امروزی به شمار می‌رود. سبک ها و شیوه های مدرنی برای دکوراسیون قلب خانه طرح ریزی شده است که می توانند بیش از پیش نیازهای یک آشپزخانه را فراهم آورند. طرح های بسیاری وجود دارند که به اقتضای سلیقه هر شخص و نیاز مورد بهره برداری قرار میگیرد.

 

 

طراحی مدرن برای قلب خانه

با در نظر گرفتن فضای موجود و پر مشغله شدن زندگی های امروزی، نیاز به فناوری هایی نوین برای به روز رسانی دکوراسیون منزل و به خصوص آشپزخانه وجود دارد. چندکاره بودن ابزارها، ترکیب شدن با فناوری های به روز، استفاده از حسگرها، قفسه های چند منظوره و خیلی از موارد مهم دیگر که نکاتی مثل کمتر اشغال کردن فضا و پرکاربرد بودن آنها را در نظر گرفته اند، نیز بسیار مهم است.

آشپزخانه مدرن، دارای طراحی بسیار مناسب برای افرادی به شمار می رود، که علاقمند به طراحی های ساده، شیک، کاربردی راحت با طراحی مینیمال، هستند. آشپزخانه مدرن تشکیل شده از تمام لوازمی که بر حسب کاربرد، پیوستگی دکوراسیون کلی منزل را نیز حفظ می کند. هر شخص می تواند بر حسب نیاز، آشپزخانه اش را بچیند و از امکانات به روز و مدرن بهره گیرد.

برای داشتن چنین فضایی، حتما نباید هزینه های بسیاری صرف کرد، بلکه با خلاقیت و  کاربرد صحیح لوازم می توان به فضایی مدرن در این قسمت از منزل دست یافت. مهمترین نکته برای داشتن آشپزخانه ای مدرن و منحصر به فرد،خلاقیت است. ساده گرایی در فضاهای آشپزخانه مدرنیزه امروزی بسیار مهم است و اینکه در کنار سادگی تمام المان ها یک آشپزخانه کامل را به همراه داشته باشد.

 

اجزای یک آشپزخانه مدرن

هر آشپزخانه از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. آشپزخانه مدرن امروزی از کابینت های مجهز، نورپردازی متناسب، میز ناهارخوری، ابزار و لوازم برقی مجهز و استاندارد و خیلی ظریف کاری های دیگر ساخته شده است.

 

کابینت های آشپزخانه مدرن

کابینت های آشپزخانه به دو شکل مدرن و سنتی به این قسمت از منزل زینت می بخشند. طبق کاربرد و سلیقه شخصی از این دو نوع استفاده می شود. اما در سبک مردن که بیشتر مورد نظر این مطلب است، ویژگی های خاصی به کار گرفته شده است که با تفاوتی با سبک سنتی آن ایجاد کرده است.

 

 

از جمله ویژگی های کابینت های آشپزخانه مدرن شامل کابینت های بدون دستگیره، درهای کشویی و از جنس‌های های‌کلاس مات و براق می شود. در این سبک، کشوها و درهای کابینت بسیار روان و راحت باز و بسته می شوند و از طراحی و کاربردی ساده برخوردار هستند.

 

کابینت های آشپزخانه مدرن

 

ویژگی دیگر کابینت های به روز رنگ های آرامش بخش، روشن و طبیعی است که با سبکی مینیمالیستی تلفیق شده است. با در نظر گرفتن این موضوع، برعکس آشپزخانه های کلاسیک، آشپزخانه مدرن بزرگتر دیده می‌شود. متناسب بودن و همخوانی طرح و رنگ کف و دیواره ها بسته به سلیقه هر فرد متفاوت است. در برخی مدل‌ها از رنگ های تضاد استفاده می شود و در برخی دیگر رنگ هایی مشابه با درجه متفاوت به کار برده می شود.

رنگ های کابینت آشپزخانه مدرن

 

برخی از کابینت های این سبک به سیستم نرم بسته شونده مجهز هستند. به وسیله این سیستم، نیازی نیست با فشار زیادی کابینت ها را بست و خود این ابزار نصب شده در کابینت ها به شما کمک می کند تا راحتتر بسته شود.

 

درهای کابینت آشپزخانه مدرن

 

یکی از اصلی ترین ویژگی کابینت به کار گرفته شده در آشپزخانه مدرن شکل درها و پیشخوان آن است. برای این سبک کابینت، درهایی صاف و مسطح در نظر گرفته شده است و سطوح تزئینی و حکاکی شده استفاده نمیشود. سطوحی صاف و براق بسیار مورد پسند سبک های مدرن و امروزی به شمار می رود. ایجاد پیشخوانی چند منظوره در مدل های زیبایی مثل مدل های معلق، تاشو و منحنی و… سبب ایجاد فضایی شیک و کاربردی خواهد شد. با این حال فضایی ساده به همراه بهره گیری از تمام محیط، فضایی بیشتری ایجاد خواهد شد. با ایجاد سادگی در این سبک بهتر است، فضا برای رفت و آمد کاملا باز باشد و تمام مدت می توان در حین کار در آشپزخانه با اعضای خانه در ارتباط بود. به دلیل باز بودن این فضا، می توان رنگ اتاق نشیمن و آشپزخانه را به صورت متعادل با استفاده از یک هارمونی متناسب بین آنها بهره برد.

همخوانی آشپزخانه مدرن با سایر قسمت های منزل

 

وجود کانتر در آشپزخانه های مدرن و امروزی سبب شده است تا هم آشپزخانه از فضاهای دیگر خانه مجزا شود و هم فضایی برای انجام فعالیت های مهم آشپزخانه مثل میزی برای خرد کردن، میز غذا خوری و … ایجاد شود. کانتر را می توان به عنوان پیشخوان نیز در نظر گرفت. این قسمت می تواند خیلی مهم برای فضاهای کوچک باشد اما دیزاینی عالی برای آشپزخانه های بزرگ به شمار می رود. نصب سینک ظرفشویی و گاز یکی از کاربردهای مهم پیشخوان به شمار می رود. که در این سبک از کابینت ها سطحی مسطح برای آنها در نظر گرفته شده است.

 

پیشخوان آشپزخانه مدرن

 

نورپردازی آشپزخانه های مدرن

از نکات بسیار مهمی که در آشپزخانه مدرن در نظر گرفته می شود، نورپردازی و سایه روشن هایی است که بر اثر قرار گرفته زاویه های نور ایجاد میشود. برای مدرن سازی آشپزخانه باید نور در قسمت های مختلف طبق کاربرد و نوع نور به کار گرفته شود. این نورها با توجه به عملکرد ابزارهای مختلف مثل هود، سینک، گاز، کابینت ها و پیشخوان تابیده می شود. مقدار تابش نور نسبت به کاربرد هر وسیله متفاوت است.

نورپردازی آشپزخانه مدرن

 

در آشپزخانه مدرن از نورهای مخفی زیر کابینت ها استفاده شده و ترجیحا نور از بالا به پایین تابیده می شود. این کار علاوه بر ایجاد زیبایی، موجب کاربردی شدن نور تابیده شده نیز می‌شود. نورهایی ملایم، در شب و تاریکی باعث می شوند آرامشی دلنشین و مطلوب ایجاد شود. این روشنایی ها باعث می شود تا به روشن کردن چراغ های اصلی نیازی نباشد و از تمام روشنایی چراغ های مخفی بهره گرفته شود.

نورپردازی آشپزخانه مدرن

 

برای نورپردازی آشپزخانه مدرن بهتر است از ایجاد روشنایی برای لوازم و ابزارها غافل نشوید. سنسورهای نصب شده در قسمت های مختلف باعث می شود تا بتوان به صورت بهتری استفاده کرد. استفاده از هالوژن ها که به صفحه گاز می تابد، کمکی برای بهتر دیده شدن طبخ غذا است. اگر به این قسمت های مهم نور تابیده نشود، سایه به وجود آمده بر اثر نورهای دیگر می‌تواند مزاحمت ایجاد کند. در این سبک، بیشتر بجای استفاده از یک نقطه نور بزرگ، از نورهای کوچک‌تر با تعداد بیشتر استفاده می شود. از این طریق، سایه هایی کوچک‌تر و تناسبی زیبا ایجاد خواهد شد.

نورپردازی آشپزخانه مدرن

 

بنا به کاربرد و سلیقه می توان از نورهای خطی و نورهای نقطه ای استفاده کرد. نورپردازی های مخفی باعث بزرگتر دیده شدن فضا می شود. با وجود نور در قسمت های مختلف نیاز است تا در قسمت هایی مثل بالای سینک ظرفشویی، بالای گاز و همینطور پیشخوان یا میز ناهارخوری از چراغ ها و هالوژن های آویزان استفاده شود. اینکار هم باعث ایجاد زیبایی بیشتر شده و از سویی دیگر موجب رساندن نور مورد نیاز حین استفاده از این قسمت ها شود.

 

نورپردازی آشپزخانه مدرن

 

ابزار های هوشمند در آشپزخانه مدرن

با پیشرفت علم و تکنولوژی لازم است تا هر آنچه مورد نیاز کار در منزل است به کارگیری ساده تری داشته و همینطور با علم روز پیش رود. یکی دیگر از مواردی که لازمه یک آشپزخانه مدرن به شمار می رود هوشمندسازی است. سنسورهای متفاوتی که در ابزارها به کار برده می شوند، می توانند این امر مهم را امکان پذیر سازند. مواردی مثل نشت لوله آب، نشت لوله گاز، ایجاد دود و خیلی موارد اضطراری دیگر می تواند با پیغامی روی گوشی موبایل به اطلاعتان برسد و راهکارهایی برای پیشگیری از خسارات بیشتر در پیش گرفته شود.

 سنسورهایی که از تمام شدن خوراکی ها و ادویه و هرچیز دیگر خبر می دهند تا سنسورهایی نظیر سنسورهای حرکتی که برای روشن شدن نور لازم در قسمتی که فرد قرار می گیرد، به عنوان امکاناتی برای آشپزخانه مدرن در نظر گرفته می شوند. سنسورهایی که حضور فرد را تشخیص می دهند، بسیار مناسب برای صرفه جویی در مصرف برق هستند و سبب شک تر شدن فضای منزل و به ویژه آشپزخانه می شوند.

هوشمندسازی آشپزخانه مدرن

 

سیستم هوشمند سازی آشپزخانه سبب می شود تا هر آنچه که در این قسمت لازم است به سرعت پیدا شود. ابزارهایی مثل هود، قهوه ساز، ماشین ظرفشویی و لباسشویی، گاز، چراغ ها و همه و همه با هوشمندسازی می توانند، از طریق نرم افزاری کاربردی که روی تلفن همراه نصب شده، هر لحظه و هرجا کنترل شوند.

 

سخن پایانی

آشپزخانه های مدرن تنوع بسیار زیادی دارند که با بهره بردن از رنگ ها، طرح ها، کابینت ها، ابزارها، میز و صندلی و خیلی موارد دیگر بابا سلیقه و کاربرد هر شخصی طراحی شوند. در این سبک رعایت سادگی و کاربردی بودن، به همراه استفاده بهینه از فضا نکته بسیار حائز اهمیتی به شمار می رود. سادگی، جایگاه بالایی در طراحی این سبک از معماری برای قلب خانه را دارد. تعبیه کردن قفسه های زیبا، استفاده از کابینت های توکار به همراه حفظ کاربرد متناسب هر وسیله که به صورت استاندارد به کار گرفته شده است، از دیگر ویژگی های آشپزخانه مدرن به شمار می رود.

 

پست های مرتبط