• آدرس

  تهران،فرمانیه

  پاسخگویی

  24 ساعته

 • شماره تماس

بستن

بازسازی خانه و ساختمان های قدیمی، بازسازی منزل به سبک مدرن

یکی از خدمات اصلی گروه مهندسی کوئیک سازه بازسازی ساختمان می باشد، در این صفحه به صورت مختصر در مورد بازسازی منزل های قدیمی بحث خواهیم کرد، با فرایند و مراحل یک پروژه بازسازی بیشتر آشنا خواهیم شد و همچنین اجزای مختلف بازسازی آپارتمان را معرفی خواهیم کرد، با این مطلب همراه باشید و با بازسازی خانه بیشتر آشنا شوید.

بازسازی منزل و بازسازی آپارتمان را مجموعه فرایندهایی گویند که در جهت ایجاد تغییرات کلی و یا جزئی در ظاهر منزل و یا در بنای آن انجام می گیرد. از اهداف معمول در این فرایند بازسازی و نوسازی خانه در جهت بهبود وضعیت بنای فرسوده برای مقاوم سازی در مقابل زلزله می باشد. همچنین بازسازی با هدف تغییر شکل ظاهری خانه از یک خانه با ظاهری یکنواخت به خانه ای با ظاهری جذاب نیز انجام می گیرد. از طرف دیگر این فرایند نسبت به ساخت و احداث واحد های ساختمانی جدید هزینه کمتری در پی خواهد داشت.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخمین هزینه برای بازسازی خانه خود میتوانید از طریق صفحه “مشاوره رایگان” با ما در ارتباط باشید، همچنین برای دیدن نمونه کارهای گروه ما کلیک کنید.

نمونه کارهای بازسازی تیم مهندسی کوئیک سازه

چه چیزی بازسازی منزل و یا هر ساختمان را امری اجتناب ناپذیر می کند؟

 1. بازسازی یا تعویض بخش هایی از ساختمان
 2. زیبایی و مدرن شدن خانه
 3. بهینه سازی فضا های داخلی و افزایش کارایی
 4. همگام بودن با جدیدترین روش های دکوراسیون داخلی 
 5. تغییر نقشه ساختمان
 6. مقاوم سازی ساختمان
 7. تنوع در دکوراسیون و طراحی

انجام بازسازی خانه یکی از اصلی ترین خدمات کوئیک سازه است، برای دیدن نمونه کارهای ما کلیک کنید، همچنین می توانید از صفحه مشاوره به صورت رایگان مشاوره ای کامل جهت بازسازی منزل خود دریافت کنید.

چه بخش هایی در ساختمان ها نیازمند بازسازی هستند؟

بازسازی منزل از بخش های بسیار زیادی تشکیل شده است که هر کدام تغییرات متفاوتی در فضاهای متفاوت خانه ایجاد می کند. بازسازی هایی که در بیرون از خانه انجام می گیرد با بازسازی داخلی منزل کاملا متفاوت است و یا بهسازی نشیمن با نوسازی آشپزخانه تفاوت بسیاری دارد. در ادامه با بخش های مختلف فرایند بازسازی بیشتر آشنا خواهیم شد، که باعث تغییر در ظاهر خانه، برطرف کردن فرسودگی و دوام یک بنا می شود و در نهایت باعث ایجاد یک فضای مدرن تر در یک منزل قدیمی خواهد شد. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در مورد بازسازی ساختمان کسب کنید. در انتها لازم به ذکر است که بازسازی خانه و اینکه چه قسمت هایی نیازمند بهسازی هستند به نظر مشتری و نظر کارشناسان بستگی درد.

بهسازی سرویس بهداشت یک اصل ضروری

بازسازی خانه های قدیمی از بازسازی سرویس های بهداشتی شروع می شود، در واقع بازسازی سرویس بهداشتی یک اصل انکار ناپذیر است. امروزه طراحی داخلی سرویس های بهداشتی با گذشته تفاوت زیادی کرده است. بازسازی سرویس های بهداشتی بیشتر در زمینه های تعویض توالت فرنگی، ایرانی، کار گذاشتن سیفون توکار؛ اضافه کردن بخش هایی مانند روشویی های کابینت دار، کابین دوش، وان، جکوزی؛ بازسازی سنگ و کاشی کف و دیوارها و در نهایت شامل اضافه کردن برخی امکانات جدید مانند سقف کاذب و نورپردازی های حرفه ای انجام می شود.

بهسازی سرویس بهداشت یک اصل ضروری در بازسازی خانه

 تعمیر و بهسازی تاسیسات ضرورتی اجتناب ناپذیر

بازسازی یا بهسازی تاسیسات آب، برق و گاز نخستین گام و مهمترین گام در بازسازی منزل است. تمام بازسازی ها به شرط کارکرد مناسب آنها توسط تعمیراتی که در کالبد انجام می شود، کارایی پیدا می کنند. اگر تعمیرات اصولی زیرکار صورت نگیرد به زودی تمام بازسازی های روکار بی نتیجه و بی استفاده خواهند بود. تعویض لوله های فرسوده با لوله های نو، تعمیر موتور خانه یا تعویض آن با پکیج های گرمایشی، برق کشی دوباره و تعویض لوله های انتقال انرژی از مواردی است که در بهسازی تاسیسات انجام می شود.

 تعمیر و بهسازی تاسیسات ضرورتی اجتناب ناپذیر

بهسازی و نوسازی استخر در بازسازی ساختمان

تعمیر استخر معمولا در بازسازی آپارتمان ها مورد توجه می باشد زیرا که استخر، سونا و جکوزی از مشاعات لوکس و لاکچری محسوب می شود. مهمترین آیتم در بهسازی استخر بحث بازسازی تاسیسات می باشد. فرسودگی تاسیسات زیر کار استخر و جکوزی ها علاوه بر اینکه باعث ناکارآمدی آنها می شوند. صحنه استخر خالی هم بسیار زشت است و هم بسیار خطرناک است. ترمیم کاشی کاری ها هم بخشی از بهسازی استخر است که زیبایی را به آن باز می گرداند.

بهسازی و نوسازی استخر در بازسازی ساختمان

نوسازی کابینت، تنوعی ارزانتر

بازسازی کابینت های آشپزخانه یکی از اصلی ترین آیتم های بازسازی منزل و بازسازی ساختمان می باشد، چرا که آشپزخانه قلب خانه و مهم ترین آیتم آن کابیت می باشد. دلیل دیگر بازسازی کابینت فرسودگی و از کار افتادگی قسمت های مختلف آن می باشد. امروزه کابینت هایی با طراحی مدرن و طراحی کلاسیک یا همان ممبران بسیار مورد توجه قرار گرفته و خوشبختانه آرشیتکت ها یا همان معمارها طراحی های بسیار زیبایی برای بهسازی کابینت ها خلق کرده اند.

گاهی بازسازی آشپزخانه تنها به تعویض کابینت ها ختم می شود. در برخی مواقع کیفیت کابینت ها پایین است و نیاز به تعویض پیش از موعد پیدا می کنند و گاهی هم خریداران از سلیقه صاحب خانه پیشین راضی نیستند و دست به تعویض کابینت ها می زنند. گاهی هم سبک کابینت ها با سبک دیگر نقاط خانه هماهنگ نیست و ناچار باید تعویض شوند؛ مثلا سبک کلی خانه مدرن است ولی سبک کابینت ها کلاسیک است که با هم همخوانی ندارند، بنابراین تعویض کابینت ها می تواند ارزان ترین گزینه باشد.

نوسازی کابینت، تنوعی ارزانتر در بازسازی خانه و بازسازی منزل

بهسازی تجهیزات گرمایش و سرمایش

سیستم های گرمایشی و سرمایشی روح هر خانه است که همواره برای راحتی ساکنان خانه در حال کار کردن هستند. این تجهیزات به دلیل کارکرد مداوم نیاز به بهسازی و تعمیر هم دارند تا همیشه بهترین بازدهی را داشته باشند. تعمیر سیستم های خنک کننده و گرمایشی مانند کولر های گازی و آبی، چیلر، فن کویل، موتورخانه، پکیج های خانگی و سیستم های گرمایش از کف از جمله بازسازی های مورد نظر است که گاهی با صرف هزینه ای ناچیز می توان به بازدهی که انتظار آن نمی رود، دست پیدا کرد.

بهسازی تجهیزات گرمایش و سرمایش

تعمیر و بهسازی آسانسور در بازسازی ساختمان

وقتی صحبت از بازسازی آسانسور به میان می آید می توان در مورد بازسازی کابین آسانسور و بازسازی تجهیزات آسانسور تصمیم گرفت. تعویض یا ترمیم کابین آسانسور بیشتر جنبه زیبایی و تزیینی دارد ولی تعمیر بخش تاسیساتی آن به دلیل فرسودگی تجهیزات آن است که معمولا از ضروریات بازسازی آسانسور است ولی بازسازی کابین اگر تنها به دلیل زیبایی باشد، ضروری نیست و در بازسازی ساختمان نقش مهمی ندارد.

تعمیر و بهسازی آسانسور در بازسازی ساختمان

بازسازی آشپزخانه، بازسازی قلب خانه

آشپزخانه را قلب هر خانه می دانند و زیبایی آن تاثیر چشمگیری در کل خانه خواهد داشت. در بازسازی منزل توجه به بازسازی آشپزخانه امری اجتناب ناپذیر است. قسمت عمده ای از طراحی داخلی ساختمان های قدیمی طراحی و دیزاین آشپزخانه است، بازسازی آشپزخانه های قدیمی از تعمیر زیرکار، تعویض لوله ها، تعویض سنگ و کاشی دیواره ها و کف شروع می شود و به تعویض شیرآلات، تعویض کابینت ها و نصب اجاق گاز رومیزی و هود منتهی می شود. ولی در آشپزخانه هایی که اتصالات سالم هستند و فرسودگی ندارند در صورت تمایل، کاشی ها تعویض می شوند و سپس به کابینت ها و شیرآلات رسیدگی می شود.

بازسازی آشپزخانه، بازسازی قلب خانه

بهسازی درب و پنجره در بازسازی ساختمان

یکی دیگر از تاثیرگذار ترین آیتم ها در شکل ظاهری خانه درب ها و پنجره ها می باشد. در بازسازی آپارتمان هدف از این نوع بهسازی بیشتر به دلیل تغییرات ظاهری و همچنین بهینه سازی مصرف انرژی است. تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های یو پی وی سی و پنجره های آلومینیومی امروزه بسیار پر طرفدار شده است.

بهسازی درب و پنجره در بازسازی ساختمان

نوسازی و زیباسازی سقف

بازسازی سقف یکی از نوسازی های ارزان و بی دردسر است. این نوع بازسازی در کنار ارزان بودن جلوه تازه ای به فضا می بخشد که بسیار چشمگیر است. بازسازی سقف می تواند شامل اجرای سقف کاذب، گچبری، پی وی سی، سقف کشسان و  نورپردازی آن باشد. بازسازی نورپردازی در سقف شامل نصب نور مخفی و تعویض لوستر ها می شود.

نوسازی و زیباسازی سقف

بازسازی روف گاردن

روف گاردن ها مانند حیاط حتی بیشتر از آن در معرض آسیب قرار دارند و خیلی زود به تعمیر و بازسازی احتیاج پیدا می کنند. تعویض گلدان ها،  تعویض چمن، هرس کردن درخت ها از ترمیم های روکار هستند که هر چند ماه باید انجام شود ولی تعمیراتی مانند بازسازی زهکشی کف، بازسازی لوله ها و تاسیسات آبیاری، بهسازی آلاچیق، شومینه، منقل و فرنیچر احتمالی موجود درروف گاردن ها از بهسازی های اساسی آن به شمار می روند.

بازسازی روف گاردن

بازسازی و زیباسازی محوطه و حیاط 

بازسازی محوطه را می توان اجرای بهسازی و نوسازی حیاط و باغچه عنوان کرد، البته در صورتی که این نوع از بهسازی را بازسازی مشاعات نیز در نظر بگیریم، بهسازی پارکینگ و یا بهسازی راه پله ها را نیز می توان در این دسته جا داد که بیشتر با هدف زیبایی بیشتر و تغییر در شکل ظاهری اجرا می شوند. تعویض گلدان ها، چمن و هرس درختان از ترمیم های کم هزینه و بازسازی سرامیک های دیوار، تعویض پوشش کف و اجرای نور مخفی هم از بازسازی های اساسی محوطه های باز می شود.

بازسازی و زیباسازی محوطه و حیاط

نوسازی و مرمت کف

یکی دیگر از مواردی که در بازسازی خانه های قدیمی و بازسازی ساختمان بسیار اهمیت دارد و باعث ایجاد تغییرات ظاهری مورد توجهی می شود، بهسازی و نوسازی کف است که شامل اجرای کفپوش ، پارکت ، لمینت ، اپوکسی ، سنگ و سرامیک می شود. لازم به ذکر است که این آیتم هم مانند بازسازی سقف ساختمان های قدیمی در زمینه دکوراسیون داخلی بسیار مورد توجه هستند و جزء موارد ضروری به حساب می آیند. گاهی نیز نوسازی کف مربوط به ظاهر نمی شود و این فرایند متوجه لوله های کار گذاشته شده در کف است که کار تامین گرمایش را انجام می دادند و نیاز به ترمیم دارند که در این صورت تعویض یا نوسازی کفپوش نیز اجتناب ناپذیر می شود.

نوسازی و مرمت کف

بازسازی واحد های تجاری و اداری

بازسازی واحدهای اداری و تجاری به منظور جذب بیشتر مشتری و یا مرمت بخش های کهنه و از کار افتاده انجام می گیرد. به طور مثال در بسیاری از فروشگاه ها بازسازی ضرورتی ندارد و ممکن است هیچ جایی به مرمت و ترمیم نیاز نداشته باشد ولی به آن اقدام شود. این نوع از بازسازی به منظور تغییر در چهره فروشگاه و برای جذب بیشتری مشتری انجام می شود. در برخی موارد هم بازسازی برای انجام تعمیرات به دلیل عدم کارایی محل انجام می گیرد. در برخی موارد هم اداره بهداشت و سلامت دستور بازسازی محل های تجاری و اداری را صادر می کند تا کارایی بهتری داشته باشند. انواع بازسازی ساختمان ها سازه های تجاری و اداری به شرح زیر است.

بازسازی مزون لباس

بازسازی مزون لباس بیشتر به منظور تغییر در دکوراسیون داخلی با توجه به سلیقه مشتری انجام می شود. تغییر دکور، تغییر وسایل دکوراتیو و اکسسوری ها به دلخواه مشتری و در جهت هماهنگ کردن محل با محصولی که در آنجا به فروش می رسد انجام می گیرد.

بازسازی مطب پزشکی و دندان پزشکی

بازسازی مطب دندانپزشکی به منظور بهتر شدن فضای کار و راحتی مراجعین انجام می شود و در عین حال محل را برای استفاده از ادوات و تجهیزات پیشرفته دندان پزشکی تغییر می دهد.

بازسازی آرایشگاه زنانه

این نوع از بازسازی به منظور زیبایی هرچه بیشتر محل انجام می شود. از آنجایی که بخشی از تهیه فیلم عروسی زوج های جوان در این محل انجام می شود و متعاقبا افراد سعی دارند که زیباترین محل را برای تهیه فیلم خود انتخاب کنند. فضای این محل و به روز بودن آن به جذب هر چه بیشتر مشتری می انجامد. گاهی نیز اضافه کردن یک کاربری مانند سالن تتو و کاشت ناخن به برخی از سالن های زیبایی، به انگیزه ای برای بازسازی محل تبدیل می شود.

بازسازی واحد های تجاری مختلف

از آنجایی که واحد های تجاری معمولا اجاره ای هستند، با هر بار تغییر مکان تغییر در دکوراسیون داخلی الزامی می شوند. زیرا ممکن است دکوراسیون داخلی مکان جدید به مذاق مشتری خوش نیاید و تصمیم به اجرای دکوراسیون دیگری می گیرد که مناسب وی باشد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم بازسازی یک مجموعه فرایند است. هر فرایندی نیز دارای یک سری مراحل و سلسله مراتب مربوط به خود است. در بازسازی منزل نیز به طور کلی می توانیم مراحل انجام اجرای پروژه بهسازی را میتوان در 6 مرحله معرفی کرد که در زیر به طور مختصر به آنها اشاره می کنیم.

 1. انتخاب یک گروه مهندسی در حوزه بازسازی خانه
 2. بازدید و برآورد اولیه پروژه بازسازی منزل
 3. عقد قرارداد با آن شرکت
 4. شروع عملیات تخریب
 5. شروع عملیات بازسازی ساختمان
 6. اتمام کار و تحویل آپارتمان به مالک

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخمین هزینه برای بازسازی خانه خود میتوانید از طریق صفحه “مشاوره رایگان” با ما در ارتباط باشید، همچنین برای دیدن نمونه کارهای گروه ما کلیک کنید.

پست های مرتبط