• آدرس
  تهران، فرمانیه
  شماره تماس
  021-22833654

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

استند گلدان مناسب برای زیبایی دکوراسیون تمام مکان‌ها

استند گلدان برای زیبایی و دکور بسیاری از مکان‌های امروزی و همینطور قدیمی مورد توجه قرار گرفته است. این استند گلان‌ها علاوه بر اینکه زیبایی خاصی به محیط می‌دهند سبب سامان گرفتن گل‌ها نیز می‌شوند.

 

 

زیبایی دکوراسیون با استند گلدان

گل و گیاه در فضای باز و حتی فضای بسته علاوه بر اینکه زیبایی زیادی ایجاد می‌کنند، سبب تامین اکسیژن محیط نیز می‌شوند. به همین دلیل علاقمندان بسیاری با روحیات مختلف به سمت خود جلب می‌کنند.

نیاز است تا بتوان از ابزارها و لوازم مختلف استفاده کرد تا بتوان گل‌های بهتر و سالمتری را پرورش داد. گاهی برخی افراد که گل‌های متنوعی دارند برای چیدمانشان دچار مشکلاتی مانند کمبود فضا، کمبود نور و مسائل مختلف دیگر می‌شوند.

 

استند گلدان مناسب برای فضا

 

گاهی برخی گل‌ها نیاز به شرایط نگهداری یکسانی دارند و لازم است در کنار هم باشند تا با هم رشد کنند. گاهی نیز فضای کافی برای دریافت نور از طریق پنجره نیست و باید گلدان‌ها به صورت طبقاتی به وسیله یک استند گلدان ساماندهی شوند.

این مسائل همگی می‌تواند دلیل خوبی برای نیاز به یک استند گلدان حسابی و زیبا را ایجاد کند. موارد کاربرد این لوازم مفید برای خیلی از افراد شناخته شده است اما برخی به تازگی نیاز به داشتن ابزاری برای تامین نظم گلدان‌ها و زیبایی فضا را خواهند داشت. در ادامه این مطلب موارد کاربرد و انواع زیادی از این استندگلدان‌ها را برای شما معرفی خواهیم کرد.

 

 

جنس‌های مختلف برای استند گلدان

طبق کاربردهایی که استند گلدان می‌تواند برای افراد داشته باشد، جنس آنها نیز متفاوت است. گاهی از استند گلدان در داخل فضا استفاده می‌شود گاهی نیز در خارج از فضا به کار برده می‌شود.

 

استند گلدان آهنی

 

 

در این صورت می‌توان در فضاهای داخلی از استند گلدان با جنس‌های مختلف استفاده کرد. زیرا احتمال خرابی تمام جنس به کار گرفته شده برای کاربری در فضای بسته کمتر است.

 • چوبی
 • سنگی
 • پلی استر
 • پلاستیکی
 • فلزی

اغلب در فضاهای باز مانند روف گاردن، بالکن، باغچه، باغ‌ها و یا پارک از استند گلدان با جنس چوبی کمتر استفاده می‌کنند. اما می‌توان در صورت ساخته شدن با جنس چوب مرغوب از آنها در فضای بیرونی نیز استفاده کرد.

 

 

استند گلدان زیبا

 

منظم کردن گلدان‌ها و دکور به وسیله استند گلدان

علاقه‌مند بودن به انواع گل مساله طبیعی به شمار می‌رود. به همین دلیل گردآوری کلکسیونی از گل‌های زیبا کنار هم می‌تواند زمینه رسیدن به این علاقمندی را مهیا می‌سازد. حتی برخی افراد با داشتن فضای کوچک و ناکافی سعی بر کنار هم آوردن گل‌های زیبا دارند که می‌توانند به کمک استند گلدان آنها را ساماندهی کنند.

گاهی برای داشتن دکوراسیونی زیبا و شکیل می‌توان از استند گلدان استفاده کرد. برای اینکار علاوه بر گل‌ها می‌توان دکوری‌های زیبایی نیز در کنار آنها چید. البته بستگی به سلیقه افراد قسمت‌های مختلف را می‌توان با وسایل مختلف پر کرد. برخی افراد کتاب قرار می‌دهند و برخی دیگر از مجسمه‌های شکیل و یا قاب عکس‌های زیبا و کوچک در کنار گل‌ها زیبایی متفاوتی را ایجاد می‌کنند.

اما بهتر است از استند گلدان بیشتر برای قرار دادن گل و گیاه استفاده شود و خیلی ابزارهای مختلف و شلوغ کننده روی آن قرار داده نشود.

 

انتخاب استند گلدان

 

تامین نور گل‌ها با کمک استند گلدان طبقاتی

برخی از گل‌های آپارتمانی نیاز به نور مناسب برای حیات و بقای خود دارند. اغلب آپارتمان‌ها نور مناسبی دارند اما گاهی نور کمی از پنجره به داخل تابیده می‌شود. استند گلدان وسیله‌ای کاربردی برای تمام منازل، شرکت‌ها و فروشگاه‌ها و سایر اماکن است که می‌توان به راحتی آنها را تهیه کرد.

فضای کوچک، پنجره کوچک و ورود نور کم در محیط‌های بسته نباید دلیل برای حذف گل در فضا باشد. می‌توان از استند گلدان نردبانی برای چیدمان طبقاتی گلدان‌ها روی هم استفاده کرد. در این صورت علاوه بر اینکه گلدان‌ها سامان می‌گیرند و نورشان در کنار پنجره تامین می‌شود، زیبایی چشمگیری به همراه تامین اکسیژن برای فضا ایجاد خواهد شد.

 

تامین نور گل با استند گلدان مناسب

 

برخی از استند گلدان‌ها کاملا مخصوص برای تامین نور گل‌هایی که نیاز بیشتری به نور دارند طراحی می‌شوند. این ابزارها فاصله بیشتری از سطح زمین دارند و اغلب به صورت تکی و مخصوص یک گلدان هستند. گاهی برخی از این ابزارهای کاربردی را می‌توان به ترتیب برای گل‌هایی که نور کمتر می‌خواهند در قسمت پایین و گل‌هایی که نور بیشتری می‌خواهند در قسمت بالاتر استفاده کرد.

 

 

قسمت‌های مناسب برای قرار دادن استند گلدان

بسیاری از طراحان دکوراسیون‌های امروزی از استند گلدان برای شکیل‌تر شدن فضاهای مختلف بهره می‌گیرند. علاوه بر فضاهای داخلی، میتوان از آنها برای فضاهای خارجی نیز استفاده کرد که دغدغه چندانی برای بهترین مکان در این صورت وجود ندارد و تنها اصل مهم در فضای خارجی برای گلدان‌ها تامین نور مناسب برای گل است.

اما اغلب خانم‌ها که از گل در فضای منزل استفاده می‌کنند و یا افرادی که در سایر فضاهای بسته مانند شرکت‌ها و فروشگاه‌ها بهره می‌برند، ممکن است دغدغه‌ای برای انتخاب مناسب‌ترین مکان برای قرار دادن استند گلدان داشته باشند.

اگر فضای کافی کنار پنجره وجود داشته باشد، بهتر است استند گلدان و گل‌های نیازمند به نور را در آنجا قرار داد. اما اگر فضایی مناسب نباشد می‌توان در هر قسمت‌ از فضای داخلی به کمک آنها دکوراسیونی زیبا ایجاد کرد. البته بهتر است استند گلدانی تهیه شده باشد که با ابزار به کار برده شده در دکوراسیون منزل هم‌خوانی مطلوبی داشته باشد.

 

 

نکات مهم پایانی که باید برای تهیه استند گلدان مناسب در نظر گرفت

 • تحمل وزن گلدان‌های قرار گرفته روی آن در نظر گرفته شود
 • جنس مناسب با فضا تهیه شود
 • طبقات استند گلدان طبق نیاز و فضای موجود در نظر گرفته شود
 • قابلیت شست و شو برای استند گلدان وجود داشته باشد
 • برای دسترسی به گل‌ها،  آبیاری و نوررسانی به گل‌ها اختلال ایجاد نکند
 • در صورت نیاز به جابجایی قابلیت تاشو بودن و جابجایی داشته باشند
 • از زیبایی و شکل ظاهری مطلوبی برخوردار باشد
 • بهتر است هماهنگ با رنگ بندی و دکوراسیون منزل انتخاب شوند
 • تراز مطلوبی داشته باشد و با قرار گرفتن گل‌ها روی آن مدام تکان نخورد

 

نکات مهم در مورد استند گلدان

 

پست های مرتبط