• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

پنجره آکاردئونی (بررسی معایب، مزایا و راهنمای نصب)

در و پنجره آکاردئونی قابلیت جمع و باز شدن دارند که اغلب برای اماکنی که عرض بیشتری دارند مناسب‌تر است. نکته‌ای که سبب می‌شود این نوع از پنجره‌ها برای فضا انتخاب شوند، باز شدن و هدایت کامل آنها به طرفین است. از این طریق فضای کاملا باز ایجاد خواهد شد که کامل می‌توان از منظره و هوای آزاد لذت برد. با ادامه متن همراه باشید تا توضیحات کاملتری را در رابطه با این نوع از پنجره‌ها در اختیارتان قرار دهیم.

ویژگی‌های منحصر به فرد پنجره آکاردئونی

وجود پنجره در داخل ساختمان خیلی مهم است. با باز کردن پنجره، هوایی تازه وارد می‌شود و مناظر زیبایی را می‌توان دید تا کمی از تکراری شدن فضای داخلی و هوای ساکن دور شد. به همین دلیل انتخاب پنجره مناسب می‌تواند نقش به سزایی در شرایط محیط داخلی داشته باشد.

یکی از گزینه‌هایی که انتخاب خاصی محسوب می‌شود، پنجره آکاردئونی است. این پنجره‌ها نوعی هستند که به طور کامل کنار می‌روند و فضا را برای تماشای منظره خارج از منزل باز می‌کنند. به همین دلیل به آنها پنجره‌های بازشو نیز می‌گویند.

در و پنجره آکاردئونی

امروزه از این نوع از پنجره‌های UPVC بیش از پیش برای طراحی ساختمان استفاده می‌شود. این پنجره‌های آکاردئونی با یراق کشویی و تاشو (fold & slide) ساخته می‌شوند. به دلیل تاشو بودن این نوع از پنجره‌ها، جای کمتری از نوع کشویی می‌گیرند و اغلب بیشتر از نوع کشویی به کار برده می‌شوند.

خوبی این نوع از پنجره‌ها این است که به طور کامل (از پروفیل گرفته تا یراق و شیشه‌ها) کنار می‌روند و می‌توان کامل فضای بیرونی را دید. در واقع با کنار رفتن آنها به صورت آکاردئون، هیچ قسمتی جزء فضای بیرونی دیده نخواهد شد. اما این تمام ویژگی‌هایی نیست که این سبک از پنجره به همراه دارد و بهتر است کمی دقیق‌تر بررسی کنیم. در ابتدا بهتر است بررسی کنیم برای چه فضاهایی مناسب‌تر است؟

پنجره آکاردئونی برای چه فضایی مناسب است؟

برای باز کردن پنجره‌های آکاردئونی می‌توان از قسمت میانی آنها را به قسمت کنار جمع کرد. با این اوصاف باید در نظر داشته باشید که فضایی که هنگام جمع شدن اشغال می‌شود باید در نظر گرفته شود. با توجه به این موضوع، بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که پنجره آکاردئونی برای فضاهایی که بیشتر از سه متر هستند مناسب‌تر است.

در و پنجره های آکاردئونی

یکی از مناسب‌ترین قسمت‌هایی که می‌توان از پنجره آکاردئونی استفاده کرد و زیبایی چشمگیری را برای مواقع دلخواه ایجاد کرد، زمانی است که فضای داخلی با فضای خارجی یک دیوار مشترک داشته باشند و بتوان به جای دیوار از پنجره استفاده کرد. این مورد بسیار مناسب برای فضاهایی است که خانه حیات دار هستند و می‌توان کامل پنجره‌ها را کنار داد.

حتی برای آپارتمان‌هایی که بالکن آنها ابعاد بزرگی داشته باشد و بتوان به طور کامل پنجره را نار داد تا از هوای آزاد و منظره محیط بهره گرفت. در برخی از موارد که نیاز است تا در فصل مناسب پنجره باز باشد و در فصل سرد پنجره‌ها بسته شوند، بهترین گزینه پنجره آکاردئونی است. خوبی دیگری که این پنجره‌ها برای ساختمان‌های آپارتمانی دارند این است که می‌توان آنها را به سمت بیرون جمع کرد تا فضای کمتری از داخل اشتغال شود و حتی پنجره‌ای دیده نشود.

مزایا و معایب پنجره آکاردئونی

در برخی از موارد نیز از پنجره‌ها و درهای آکاردئونی برای جدا کردن برخی از قسمت‌های خانه مانند پارتیشن استفاده می‌شود تا بتوان فضا را در مواقع دلخواه باز و یا بسته نگه داشت. با این اوصاف، قابلیت جمع شدن پنجره، یکی از بهترین مزیت‌هایی است که از آن برای موارد مناسب می‌توان استفاده کرد.

مزایای استفاده از پنجره آکاردئونی

 • حجم کمی از فضا را اشغال می‌کنند
 • زیبایی منحصر به فردی را ایجاد می‌کنند
 • می‌توان آنها را طوری نصب کرد که کمتر به چشم بخورند
 • مقدار باز و بسته شدن آن بسته به سلیقه‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد
 • اغلب ایمنی و عایق بندی بسیار مناسبی برای ساخت آنها در نظر گرفته می‌شود

نکات مهم برای نصب پنجره آکاردئونی

 • باید از یک متخصص و تیم حرفه‌ای برای این منظور راهنمایی گرفت و سفارش داد، زیرا اندازه‌گیری و نصب دقیق آن برای عایق‌بندی و بسیاری از مسایل مختلف مهم است.
 • حداقل عرض فضا باید 3 متر و حداکثر آن 5.5 متر باشد.
 • استفاده از یراق با کیفیت بسیار عالی باید باشد تا فورا از بین نرود؛ زیرا مراحل نصب و ترمیم مجدد کمی زمانبر و کسل کننده خواهد بود که هزینه دوباره آن نیز دردسری برای کارفرما خواهد داشت
 • جنس پروفیل UPVC نیز بسیار مهم است و برای نتیجه بهتر باید گزینه مناسبی انتخاب شود.
 • طبق استانداردهای مشخص شده بهتر است قطعات پنجره تقسیم بندی شوند.
 • توجه کردن به فضای مورد نظر برای تقسیم‌بندی‌های طولی و عرضی لازم است که توسط تیم حرفه‌ای و متخصص انجام شود.
 • برای انتخاب شیشه می‌توان گزینه‌های دو جداره یا معمولی را انتخاب کرد که بهتر است برای عایق بهتر از نوع دوجداره انتخاب کرد.

پنجره آکاردئونی چه معایبی دارد؟

تا به اینجا از مزایا و نکاتی در مورد پنجره آکاردئونی با خبر شدیم. اما در مورد انتخاب بسیاری از ابزارها و لوازمی که در منزل تعبیه می‌شوند بهتر است تمام جوانب را بررسی کرد. به ویژه انتخاب پنجره که معمولا توکار است و به هیچ وجه نمی‌توان آنرا هر روز عوض کرد. نواقص یا معایبی که وجود دارد به شرح زیر است اما نمی‌توان با وجود این معایب برای برخی از ساختمان‌ها از زیبایی و کارایی این نوع از پنجره را نادیده گرفت:

 • نصب این نوع از پنجره‌ها کمی سخت‌تر از سایر انواع است که گاهی زمان بیشتری را نیز نیاز دارد اما تیم حرفه‌ای می‌تواند راهکارهای خوبی را برای رفع این موضوع به کار گیرد
 • در و پنجره آکاردئونی نیاز به هزینه بیشتری برای نصب و خرید اجزا نسبت به سایر انواع دارند.
 • فقط با پروفیل و یراق‌آلات مخصوص می‌توان این نوع از در و پنجره را اعمال کرد.
 • ابعاد حداقلی و حداکثری برای این نوع از در و پنجره‌ها را باید در نظر گرفت که تمام سایزهای در و پنجره را پوشش نمی‌دهد.

جمع‌بندی

در و پنجره آکاردئونی یکی از انواعی است که برای منحصر به فرد شدن دکوراسیون از آن استفاده می‌کنند. معایبی که از این روش مطرح شد، برای فضاهایی که ابعاد مناسبی دارند، کاملا قابل چشم پوشی است. به همین دلیل می‌توان برای بهره از تمام فضای داخلی در کنار آمیخته شدن با فضای خارجی از این نوع از در و پنجره‌ها استفاده کرد.

پست های مرتبط