• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی (انتخاب بهتر با رعایت 3 نکته)

امروزه توجه بیشتری نسبت به سابق به دکوراسیون و انتخاب رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی می‌شود.
آرامش و آسایش در محیط داخلی بعد از یک روز پر مشغله، ضرورت نیاز به انتخاب درست برای دکوراسیون را ایجاد می‌کند.
سرویس بهداشتی امروزه نسبت به سابق در طراحی دکوراسیون جایگاه مهم‌تری دارد. از این رو در این متن سعی خواهیم کرد تا نکات مهمی را برای انتخاب رنگ مناسب آن بیان کنیم. با ما همراه باشید.

اهمیت انتخاب رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی

دکوراسیون و توجه به رنگ سرویس بهداشتی، از اهمیت بالایی برخوردار است. گاهی با بازسازی منزل یا ساخت منزلی نو، نیاز به ایجاد تغییراتی برای نوسازی و مدرن ساختن سرویس بهداشتی ایجاد می‌شود.
امروزه نکته مهمی که برای تمام بخش‌های دکوراسیون داخلی یا حتی خارجی باید در نظر داشت، کاربردی بودن آن است.

بسیاری از رنگ‌های سرد، گرم، تیره، خنثی و روشن می‌تواند نقش به سزایی در زیبایی دکوراسیون سرویس بهداشتی داشته باشد. این موضوع به این دلیل است که جنبه زیبایی در کنار کاربری قسمت‌های مختلف، تاثیر ویژه‌ای را به همراه دارد.

رنگ تیره مناسب برای سرویس بهداشتی

اگر می‌خواهید بهترین رنگ را انتخاب کنید بهتر است در ابتدا مدل و ابعاد سرویس بهداشتی را در نظر داشته باشید.
در پی آن مقدار هزینه‌ای که برای این منظور باید صرف کنید را در نظر داشته باشید. زیرا در انتخاب جنس مورد نظر تاثیر به سزایی دارد.

در انتخاب جنس کاشی و رنگ مناسب برای آن بهتر است کیفیت مطلوب‌تر را انتخاب کنید. زیرا رطوبت اندکی که در این قسمت وجود دارد سبب تخریب آن نشود.
علاوه بر این موضوع بازسازی سرویس بهداشتی فرایند زمان‌بری دارد. به همین دلیل بهتر است از ابتدا به دقت جنس کاشی و رنگ آنرا انتخاب کرد.
با ادامه متن همراه باشید که نکات مهمی برای انتخاب درست را برایتان ارائه دهیم.

نکات مهم انتخاب رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی

برخی از المان‌ها در دکوراسیون سرویس بهداشتی ثابت هستند. گزینه‌هایی همچون کاسه روشویی، توالت فرنگی، آیینه روشویی، قسمت دور روشویی، کابین حمام و شیرآلات و… از جمله ابزارها و المان‌های ثابت در دکوراسیون سرویس بهداشتی هستند.

انتخاب رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی

انتخاب این گزینه‌ها با توجه به مورد کاربردی می‌تواند متفاوت باشد.
اما رنگ زمینه‌ای که به عنوان تم اصلی انتخاب می‌شوند، نکته بسیار مهمی محسوب می‌شود. در ادامه به نکات مهمی برای انتخاب بهترین گزینه اشاره خواهیم کرد.

1. توجه به سایز سرویس بهداشتی

یکی از مهمترین نکاتی که برای انتخاب رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی باید در نظر داشت، توجه به ابعاد سرویس بهداشتی است.
اکثر مواقع ابعاد سرویس‌های بهداشتی کوچک در نظر گرفته می‌شود. برای اینکه این محیط بسته، بیش از اندازه گرفته و کوچک نباشد، بهتر است از رنگ‌های روشن برای آن انتخاب کرد.

رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی چیست؟

روشن بودن رنگ زمینه‌، به بزرگ دیده شدن و انعکاس نور بیشتر در فضای بسته سرویس بهداشتی کمک می‌کند.
البته فضاهای بزرگ می‌توانند از رنگ‌های تیره برای زمینه انتخاب کنند. اما بهتر است رنگی که انتخاب می‌کنید ترکیبی با رنگ‌های دیگر داشته باشد. این کار از ایجاد تنوع بالایی برای سرویس بهداشتی برخوردار است.

حتی پیشنهاد می‌کنیم از یک ردیف کاشی یا سرامیک با رنگ متفاوت و جذاب در بین گزینه‌هایی که انتخاب شده‌اند به کار ببرید. از این طریق از یکنواختی فضا جلوگیری کرده‌اید.

2. توجه به بهداشت و نظافت برای سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی از مکان‌هایی است که مکرر نیاز به شستشو و پاکسازی دارد. بهتر است رنگی که برای آن انتخاب می‌کنید، طوری باشد که بعد از شست و شو یا قبل از تمیز کردن کاملا مشخص باشد.
برای این منظور لازم نیست به تیره و روشن بودن رنگ توجه کنید. فقط باید رنگ کِدِر و چرک مورد شده انتخاب نکنید.

رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی منزل

با این کار نظافت سرویس بهداشتی بیشتر به چشم خواهد آمد.
رنگ‌های متنوعی برای این منظور وجود دارد که می‌توان به کار گرفت. هیچ اشکالی ندارد اگر با رنگ‌هایی که در طبیعت وجود دارد، دکوراسیون سرویس بهداشتی را چیدمان دهید.
توجه به رنگ‌های کرم، در کنار سبز یا رنگ‌های قهوه‌ای تیره در کنار رنگ طلایی یا نقره‌ای که امروزه بسیار کاربردی شده است، دکوراسیونی جذاب را به همراه خواهد داشت.

3. تم مناسب انتخاب کنید

انتخاب تم نکته بسیار مهمی در انتخاب رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی است.
برای این منظور بهتر است از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. رنگ‌هایی مانند طوسی، کرمی، لیمویی روشن و بسیاری از رنگ‌های ملایم برای تم سرویس بهداشتی بسیار جذاب هستند.
با این کار می‌توانید المان‌های لازم برای سرویس بهداشتی را با تنوعی از رنگ‌ها انتخاب کنید.
المان‌ها را می‌توانید بعد از مدتی عوض کنید و تنوع مطلوبی را ایجاد کنید. زیرا اغلب رنگ‌های زمینه‌ای ملایم با تمام رنگ‌ها هم‌خوانی دارند.

انتخاب رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی

استفاده از رنگ سفید برای زمینه سرویس بهداشتی مورد پسند بسیاری از افراد است. اما گاهی یکنواختی خاصی را به همراه دارد.
برای اینکه از این موضوع جلوگیری شود، می‌توان از رنگ‌های دیگر کنار سفید استفاده کرد. با این کار به بزرگ دیده شدن فضا و جلوگیری از بی رنگ و رو شدن محیط نیز کمک خواهید کرد.

کاشی مات یا براق برای سرویس بهداشتی

از دیگر سوالاتی که در کنار انتخاب رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی مطرح می‌شود، مات یا براق بودن کاشی‌ها است.
این موضوع تا حدی به سلیقه شخصی مربوط می‌شود.
اما باید این نکته را در نظر داشت که مات بودن و کِدِر بودن کاشی‌ها، انعکاس نور را در پی ندارد. از این رو ممکن است موجب کوچک دیده شدن فضا شود.

معمولا کاشی‌هایی که مات هستند زیبایی منحصر به فردی را در پی دارند اما برای اینکه محیط بهداشتی‌تری داشته باشید، بهتر است نوع براق آن را به ویژه برای کف، انتخاب کنید.
البته متراژهای بزرگ می‌توانند انواع مات را به کار ببرند ولی برای متراژهای کوچک بهتر است نوع براق انتخاب شود.

چند رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی

برای اینکه برای سرویس بهداشتی رنگ مناسبی انتخاب شود، نکات مهمی که باید در نظر داشت را بیان کردیم. در این بین چند رنگ پیشنهادی را ارائه خواهیم کرد تا هنگام انتخاب رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی آنها را در نظر داشته باشید.

انتخاب رنگ آبی

یکی از متداول‌ترین رنگ‌هایی که برای سرویس بهداشتی انتخاب می‌شود، آبی در درجات مختلف است.
این رنگ در کنار سفید جذابیت بسیار بالایی را به همراه دارد. می‌توانید از این رنگ برای زیبایی بیشتر به کار ببرید. درجات تیره آن را برای متراژ بزرگ نیز می‌توانید به کار ببرید. اما درجات روشن آن در کنار سفید، جذابیت بالایی را ایجاد خواهد کرد.

رنگ سفید، کرمی و طوسی

سه رنگ سفید، کرمی و طوسی گزینه‌هایی همیشه قشنگ برای زمینه دکوراسیون هستند. اما برای اینکه بی روح و کسل کننده نباشد، بهتر است در کنار کاشی‌ها با این سه رنگ، گزینه‌هایی مانند صورتی، طلایی، بنفش، سرخابی، آبی، قرمز و نارنجی را نیز به کار ببرید.

رنگ‌های گرم گزینه‌هایی مناسب برای سرویس بهداشتی

در برخی از موارد رنگ‌های گرم می‌توانند جلوه منحصر به فردی را برای دکوراسیون ایجاد کنند.
البته نباید از این رنگ‌ها در سرویس بهداشتی به عنوان تک رنگ زمینه به کار برد.
زیرا ممکن است کمی فضا را گرفته نشان دهند. گزینه‌هایی مانند نارنجی روشن و قرمز تیره گزینه‌هایی جذاب برای این منظور می‌توانند باشند.

رنگ‌های ترکیبی

در برخی از موارد کاشی‌های ریز برای دکوراسیون سرویس بهداشتی به کار برده می‌شوند. برای آنها می‌توان تنوعی از رنگ‌ها را انتخاب کرد. اما بهتر است برای این منظور طیفی از یک رنگ را انتخاب کرد.
مانند رنگ صورتی، بنفش، یاسی، سفید و آبی روشن که در کنار یکدیگر هارمونی جذابی را ایجاد می‌کنند.

رنگ‌های تیره

امروزه طرفداران دکوراسیون با رنگ‌های تیره افزایش یافته‌اند. رنگ‌هایی مانند سورمه‌ای، قرمز تیره، مشکی، بنفش سوخته، قهوه‌ای و سبز تیره گزینه‌هایی هستند که به عنوان رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی بزرگ می‌توان از آنها استفاده کرد.
اما برای بالا بردن جذابیت آنها بهتر است گزینه‌هایی مانند طلایی و نقره‌ای را دست کم نگیرید. طلایی و نقره‌ای امروزه برای دکوراسیون، تنوع بالایی را ایجاد می‌کنند.

نکات پایانی

در این متن به نکات مهمی در رابطه با انتخاب رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی اشاره کردیم. با توجه به این نکات می‌توانید بهترین دکوراسیون را برای سرویس بهداشتی داشته باشید.

پست های مرتبط