• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

مدل تخت خواب مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب شیک

مدل تخت خواب می‌تواند در دکوراسیون اتاق خواب بیشترین تاثیر را داشته باشد. امروزه تنوع بالایی برای تخت خواب‌ها وجود دارد که بنا به سلیقه و فضای موجودی که برای اتاق خواب است می‌توان مناسب‌ترین آنها را انتخاب کرد. از اجناس مختلف برای ساخت تخت‌خواب و مبلمان استفاده می‌شود که این موضوع بر سبک آن بسیار تاثیر گذار است. البته دکوراسیون اتاق خواب باید از اهمیت بالایی برخوردار باشد، زیرا برای استراحت و رسیدن به آرامش بعد از روز پرکار و شلوغ، نیاز به محیطی آرامش‌بخش وجود دارد. خواب و استراحت در طول شبانه روز یک نیاز مشترک بین تمام انسان‌ها است که مستلزم کیفیت و رعایت موارد استاندارد مورد نیاز بدن است.

بهترین و مناسبترین انتخاب برای مدل تخت خواب

برای انتخابهای مختلفی که گرفته می‌شود باید تمام شرایط و موارد موجود را سنجید. حالا که برای انتخاب تخت خواب مناسب اتاق خواب قرار است وقت و هزینه صرف شود، باید بهترین و مناسبترین مورد را انتخاب کرد. اما قبل از آن باید بدانیم که چه مواردی به انتخاب درست در مورد آن کمک می‌کند.

بهترین مدل تخت خواب

اولین نکته‌ای که برای دکوراسیون اتاق خواب مهم است و باید در نظر گرفته شود، متراژ و اندازه اتاق خواب است. تخت خواب باید طوری انتخاب شود که تمام فضای اتاق پر نشود. حداقل بهتر است تختی که انتخاب می‌شود با اطراف فاصله مناسبی داشته باشد و به دیوار نچسبد. این کار علاوه بر اینکه به کاربری راحت تخت خواب کمک می‌کند، موجب آرامش روحی خواهد شد.

مدل تخت خواب مناسب

نکته دیگری که بهتر است برای مدل تخت خواب در نظر گرفته شود اندازه و سایز تخت است که باید طبق قد و وزن فرد انتخاب شود. اگر انتخاب برای تخت دو نفره است، بهتر می‌شود اگر آنرا طوری انتخاب کرد که مناسب هر دو نفر باشد. البته برای زوج‌ها مهمترین نکته زیبایی تخت خواب است که علاوه بر آن باید به راحتی و کاربردی بودن آن نیز توجه شود.

پارامترهای مهم برای انتخاب تخت خواب

 • ارتفاع مناسب از کف
 • جابجایی راحت
 • ابعاد استاندارد
 • انتخاب رنگ مناسب
 • پشتی مسطح (تاج بدون زاویه)
 • استحکام مناسب برای تحمل وزن
 • انتخاب جنس مناسب (بوی رنگ، صدا و ناهمواری نداشته باشد)

انتخاب بهترین مدل تخت خواب یک نفره

تخت خواب یک نفره شامل گزینه هایی برای کودکان، نوجوانان و جوانان می شود. همانطور که از اسم آن مشخص می‌شود، این مدل تخت خواب مناسب برای یک نفر در نظر گرفته شده است اما مدل‌های بسیار زیاد و متنوعی برای انتخاب آنها وجود دارد. انتخاب مدل های مختلف این دسته بسته به جنسیت نیز دارد ولی بعضی از آنها اسپورت هستند و جنسیت خاصی ندارند.

برای انتخاب مدل تخت خواب بچه‌ها و کودکان بهتر است طبق سن آنها انتخاب شود. هر چه کودک سن کمتری داشته باشد، بهتر است دیواره بلند و امنیت بیشتری داشته باشد تا از کودک حین خواب حفاظت شده و از افتادنش جلوگیری شود.

مدل تخت خواب کودک

امروزه اغلب جوانان برای انتخاب تخت خوابهای یک نفره از نوع فانتزی آن انتخاب می‌کند و برایشان مهمترین نکته راحت بودن و جاگیر نبودن تخت ‌خوابشان است. طرح‌ها و جنس های مختلفی برای تخت یک نفره وجود دارد که شامل فلزی، چوبی و ام‌دی‌اف می‌شود. بهتر است تشکی که برای تخت خواب انتخاب می‌شود کیفیت خوبی داشته باشد که بستری راحت برای 8 ساعت خواب در طول 24 ساعت شبانه روز فراهم کند.

مدل تخت خواب یک نفره

تخت خواب دو نفره مخصوص زوج‌های جوان

یکی از دغدغه‌های زوج های جوان به ویژه تازه عروسان انتخاب دکوراسیونی مناسب برای منزل و اتاق خواب است. امروزه مدل‌های مختلفی برای تخت خواب ساخته شده است که از تنوع جنس و طرح‌های متفاوت برخوردار هستند. البته علاوه بر زیبایی ظاهری مدل تخت خواب باید به استاندارد بودن آن نیز توجه شود. یعنی علاوه بر اینکه مناسب برای سایز اتاق خواب است، برای سلامتی کمر و عضلات ضرر نداشته باشد.

مدل تخت خواب دو نفره مدرن

برای انتخاب بهتر تخت دو نفره بهتر است رنگ آن طوری انتخاب شود که با سایر وسایل در تناقض نباشد و با هم همخوانی داشته باشند. البته اغلب برای تهیه جهیزیه عروس از رنگهای شاد استفاده می‌شود. معمولا تخت سفید و قهوه‌ای را می‌توان با سایر وسایل منزل راحتتر ست کرد و انتخاب مناسبی است.

مدل تخت خواب دو نفره شیک

برای تخت خواب‌های دو نفره می‌توان از سبک‌های مختلفی انتخاب کرد. سبک های مدرن که بیشتر از جنس ام‌دی‌اف هستند و سبک‌های کلاسیک و سنتی که اغلب با چوب تهیه و منبت کاری می‌شوند. انتخاب سبک تخت خواب در انتخاب سایر لوازم اتاق خواب نیز تاثیر دارد. البته عروس‌ها برای تهیه جهیزیه اغلب از یک سبک برای دکوراسیون کل منزل استفاده می‌کنند که ممکن است گاهی ایده و سبکی متفاوت نیز قشنگ باشد.

مدل تخت خواب دو نفره کلاسیک

مدل تخت خواب مناسب و تاشو دیواری برای اتاق‌ خواب کوچک

این مدل تخت خواب ها ابعاد کمی دارند و فضای کمی را اشغال میکنند که مناسب خانه های کوچک امروزی هستند به همین علت بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته اند. ابعاد مختلفی برای مدل تخت خواب‌های تاشو وجود دارد که اغلب از جنس ام‌دی‌اف هستند. از رنگ‌های مختلف تا طرح چوب طبیعی برای این نوع از تخت‌خواب‌ها می‌توان انتخاب کرد.

مدل تخت خواب تاشوی دیواری

تخت خواب‌های تاشوی دو نفره انتخاب بسیار مناسب برای فضاهای کم به شمار می‌رود. با این انتخاب می‌توان با صرف هزینه کم، علاوه بر داشتن تخت خواب مناسب، به کشو و کمد کاربردی دست یافت. میز آرایش کنار تخت، باکس برای قرار دادن لوازم آرایشی، کشوهایی برای لباس‌های شخصی و کمدی برای آویزان کردن لباس‌ها نیز کنار تخت تاشو در نظر گرفته می‌شود. این ایده برای کاربردی کردن اتاق خواب‌های کوچک بسیار مناسب و کاربردی به شمار می‌رود.

مدل تخت خواب دو طبقه مناسب برای فضای کم

مدل تخت خواب‌های دو طبقه امروزی بسیار شیک و کاربردی طراحی می‌شوند. برای انتخاب تخت خواب دو نفره باید به امنیت آن توجه کرد که شامل مواردی می باشد از جمله استحکام پله ها، وجود حفاظ مناسب برای تخت طبقه بالا و استحکام تخت برای وزن طبقه دوم که باید در انتخاب این نوع تخت به آنها دقت کرد.

مدل تخت خواب دو طبقه

سخن پایانی

در مورد انتخاب مدل تخت خواب تنوع بسیاری وجود دارد که طبق فضای موجود می‌توان گزینه مناسب را انتخاب کرد. اما علاوه بر زیبایی و شکیل بودن تخت انتخابی مناسب برای تشک استاندارد نیز لازم است. برای زیبا تر جلوه دادن اتاق خواب و تخت خواب می‌توان از یک پا تختی مناسب و آباژور کمک گرفت.

پست های مرتبط