• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

طراحی داخلی کافه رستوران فقط با 7 ایده جذاب و عالی

طراحی داخلی کافه رستوران از تنوع بالایی برخوردار است. تمام ویژگی‌هایی که از سمت طراحان اعمال می‌شود، به فضا و صلاح‌دید مالک، توجه به بودجه و موقعیت مکانی کافه رستوران بستگی دارد. بعد از رعایت بهداشت و مواد غذایی که در کافه رستوران سِرو می‌شود، مهمترین نکته به زیبایی دکوراسیون مربوط می‌شود. در واقع اولین گزینه‌ای که به چشم مشتریان می‌خورد، دکوراسیون است که سبب ماندن و جذب همیشگی مشتری می‌شود. با این حال بهتر است نکاتی که در این متن بیان خواهیم کرد را برای یک دکوراسیون منحصر به فرد در کافه و رستوران در نظر داشته باشید.

طراحی داخلی کافه رستوران با بهترین ایده‌ها

یکی از مهمترین و برجسته‌ترین ویژگی که باید برای کافه رستوران‌های امروزی در نظر گرفت، توجه به دکوراسیون و طراحی دخلی آنها است. زیرا قبل از سرو غذا، مشتریان اولین چیزی که می‌بینند، دکوراسیون فضا است. اگر این موضوع به دقت انتخاب نشود ممکن است در همان لحظه مشتریان را پس زند. نکات و ایده‌های بسیار کاربردی برایتان آماده کرده‌ایم که در ادامه متن برایتان بیان خواهیم کرد.

1. انتخاب لوازم با توجه به ابعاد فضا

نکته مهمی که بسیاری از طراحان و صاحبان کافه رستوران باید به آن توجه کنند، فضای موجود برای چیدمان است. فقط نباید به فکر پذیرش مشتریان بیشتر بود و با اینکار فضای تنگی را ایجاد کرد که کلافگی را برای مشتریان ایجاد کند.

طراحی داخلی کافه رستوران

بهتر است ابزار و ولوازم را نیز بسته به ابعاد فضای موجود انتخاب کرد. در واقع مبلمان‌ها، میز و صندلی‌های ظریف بهتر است برای اماکن کوچک در نظر گرفته شوند و راه بین میزهای مختلف با فاصله استاندارد از هم قرار گیرند.

2. استفاده از حداکثر نور

یکی از مهمترین ویژگی‌های یک رستوران منحصر به فرد، توجه به نورپردازی است. امروزه از نورهای نقطه‌ای و خطی بیشتری به جای نورهای متمرکز استفاده می‌شود. البته برخی افراد به کم نور بودن طراحی داخلی کافه رستوران علاقه بیشتری دارند که باید این نکته را در نظر داشته باشند که حد اعتدال را رعایت کنند. زیرا تاریکی بیش از حد یا نور بیش از حد، هر دو حس راحت نبودن را ممکن است برای برخی از مشتریان به همراه داشته باشد.

3. تاثیر پنجره را دست کم نگیرید

یکی از بهترین راهکارهای ارتباطی بین فضای کافه رستوران با مشتریان، استفاده از پنجره‌ها است. در بسیاری از موارد، طرفداران کافه رستوران‌هایی که پنجره دارند، خیلی بیشتر از رقیبانی است که کاملا پنجره‌ها را پوشانده‌اند و هیچ نور و دیدی از بیرون ندارند.

البته در برخی از موارد نیز برای طراحی داخلی کافه رستوران بهتر است تا حدودی پنجره‌ها را پوشاند و نور مناسب را با لامپ تامین کرد. این موضوع در صورتی است که در مواردی نور خورشید بیش از حد به داخل تابیده شود یا منظره بیرون قشنگ نباشد.

پنجره برای طراحی داخلی کافه رستوران

مثلا برای کافه رستوران‌هایی که در ارتفاع هستند، بسیار مناسب است اگر از پنجره‌های بلند استفاده شود اما باید برای مواقعی که آفتاب می‌تابد نیز راهکاری در نظر داشت.

5. تاثیر دیوارها و سقف

انتخاب جنس، طرح، رنگ و اکسسوری مناسب برای دیوارها و سقف یا حتی کفپوش نکته بسیار مهمی است. در واقع دیوارهای یک کافه رستوران، بومی است که می‌تواند معرف سلیقه مالک کافه رستوران باشد. به همین دلیل بهتر است دقت بیشتری برای این موضوع در نظر داشت. اغلب باید جنسی را انتخاب کرد که قابل شست و شو باشد و مقاوم باشد که سریعا به مرمت و بازسازی نیاز نداشته باشد.

6. انتخاب جسورانه رنگ‌ها

برای انتخاب رنگ در طراحی داخلی کافه رستوران می‌توانید کاملا جسورانه عمل کنید. تنوعی از ایده‌ها برای این منظور وجود دارد. البته بهتر است کمی رقبای محدوده خود را نیز بسنجید تا از ایجاد طرحی تکراری دور شوید.

انتخاب رنگ برای طراحی داخلی کافه رستوران

البته توجه کید رنگ‌ها کاملا ضد و نقیض نباشند. می‌توانید دو یا سه رنگ متضاد به هم را به کار ببرید و طیفی از آنها را داشته باشید اما توجه کنید که بیش از حد رنگ‌های نامناسب را کنار هم نداشته باشید. برخی از افراد نیز ترجیح می‌دهند از رنگ‌های خنثی برای این منظور استفاده کنند که آن نیز ایده بدی نیست. اغلب رنگ چوب یکی از گزینه‌هایی است که تمام سلائق را پوشش می‌دهد.

طراحی داخلی کافه رستوران برای جذب مشتری

7. کمی روح به طراحی داخلی کافه رستوران دهید

برای اینکه فضا بی روح و کسل کننده نباشد، استفاده از برخی موارد تاثیر به سزایی دارد. گزینه‌هایی مانند استفاده از گل‌های طبیعی آپارتمانی، استند گلدان‌ها، استفاده از مجسمه‌های چوبی و یا سنگی، آویز گل، درختچه‌های سازگار با محیط کافه رستوران و بسیاری از موارد دیگر می‌تواند رنگ و روحی منحصر به فرد برای کافه رستوران به همراه داشته باشد.

جمع‌بندی

برای خاص شدن طراحی داخلی کافه رستوران بهتر است از نکات ارائه شده استفاده کنید. اگر به تنهایی قادر به این طراحی نیستید، بهتر است از متخصصین در این زمینه مشورت دریافت کنید. ایده‌های ارائه شده نیز می‌توانند برای داشتن بهترین دکوراسیون کمک شایانی برسانند.

پست های مرتبط