• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

طراحی داخلی کافه رستوران فقط با 10 ایده جذاب و عالی

طراحی داخلی کافه رستوران از تنوع بالایی برخوردار است.
تمام ویژگی‌هایی که از سمت طراحان اعمال می‌شود، به فضا و صلاح‌دید مالک، توجه به بودجه و موقعیت مکانی کافه رستوران بستگی دارد.
باید در نظر داشت که بعد از رعایت بهداشت و مواد غذایی که در کافه رستوران سِرو می‌شود، مهمترین نکته به زیبایی دکوراسیون مربوط می‌شود. در واقع اولین گزینه‌ای که به چشم مشتریان می‌خورد، دکوراسیون است که سبب ماندن و جذب همیشگی آنها می‌شود.
با توجه به جنبه‌های مختلف اهمیت دکوراسیون کافه رستوران، بهتر است نکاتی که در این متن بیان خواهیم کرد را برای یک دکوراسیونی منحصر به فرد برای کافه و رستوران در نظر داشته باشید.

طراحی داخلی کافه رستوران با بهترین ایده‌ها

یکی از مهمترین و برجسته‌ترین ویژگی که باید برای کافه رستوران‌های امروزی در نظر گرفت، توجه به دکوراسیون و طراحی داخلی آنها است. زیرا قبل از سرو غذا، مشتریان اولین چیزی که می‌بینند، دکوراسیون محیط است.
اگر این موضوع به دقت انتخاب نشود ممکن است در همان لحظه مشتریان را پس زند. نکات و ایده‌های بسیار کاربردی برایتان آماده کرده‌ایم که در ادامه متن برایتان بیان خواهیم کرد.

1. انتخاب لوازم با توجه به ابعاد فضا

نکته مهمی که بسیاری از طراحان و صاحبان کافه رستوران باید به آن توجه کنند، فضای موجود برای چیدمان است. فقط نباید به فکر پذیرش مشتریان بیشتر بود. در برخی موارد با اینکار فضای تنگی ایجاد خواهد شد که کلافگی را برای مشتریان ایجاد کند.

طراحی داخلی کافه رستوران

بهتر است ابزار و لوازم را نیز بسته به ابعاد فضای موجود انتخاب کرد. در واقع مبلمان، میز و صندلی‌های ظریف بهتر است برای اماکن کوچک در نظر گرفته شوند و راه بین میزهای مختلف با فاصله استاندارد از هم قرار گیرند.

در نظر گرفتن این استانداردها علاوه بر اینکه موجب عبور و مرور راحت‌تر برای پرسنل می‌شود، حس امنیت و راحتی برای افرادی که در کنار یکدیگر قرار است به سرو غذا بپردازند را ایجاد خواهد کرد.
توجه به راحتی مشتریان نکته بسیار حائز اهمیتی است که موجب تبدیل آنها به مشتریان ثابت کافه رستوران می‌شود. تا می‌توانید به این موضوع توجه کنید.

2. استفاده از حداکثر نور

یکی از مهمترین ویژگی‌های یک رستوران منحصر به فرد، توجه به نورپردازی است.
امروزه از نورهای نقطه‌ای و خطی بیشتری به جای نورهای متمرکز استفاده می‌شود. البته برخی افراد به کم نور بودن طراحی داخلی کافه رستوران علاقه بیشتری دارند که باید این نکته را در نظر داشته باشند که حد اعتدال را رعایت کنند.
زیرا تاریکی بیش از حد یا نور بیش از حد، هر دو حس راحت نبودن را ممکن است برای برخی از مشتریان به همراه داشته باشد.

3. تاثیر پنجره را دست کم نگیرید

یکی از بهترین راهکارهای ارتباطی بین فضای کافه رستوران با مشتریان، استفاده از پنجره‌ها است.
در بسیاری از موارد، طرفداران کافه رستوران‌هایی که پنجره دارند، خیلی بیشتر از رقیبانی هستند که کاملا پنجره‌ها را پوشانده‌اند و هیچ نور و دیدی از بیرون ندارند.

البته در برخی از موارد نیز برای طراحی داخلی کافه رستوران بهتر است تا حدودی پنجره‌ها را پوشاند و نور مناسب را با لامپ تامین کرد. این موضوع در مواردی که نور خورشید بیش از حد به داخل تابیده شود یا منظره بیرون قشنگ نباشد کاربرد دارد.

پنجره برای طراحی داخلی کافه رستوران

مثلا برای کافه رستوران‌هایی که در ارتفاع هستند، بسیار مناسب است اگر از پنجره‌های بلند استفاده شود اما باید برای مواقعی که آفتاب می‌تابد نیز باید راهکاری در نظر داشت.

 • پنجره مجازی گزینه‌ای عالی برای برخی از فضاها است که نمی‌توانند از پنجره و فضای بیرون بهره ببرند. برای اینکه با این روش بیشتر آشنا شوید، بهتر است مقاله 7 نکته برای انتخاب پنجره مجازی مناسب را مطالعه کنید.

5. تاثیر دیوارها و سقف

انتخاب جنس، طرح، رنگ و اکسسوری مناسب برای دیوارها و سقف یا حتی کفپوش نکته بسیار مهمی در دکوراسیون است.
در واقع دیوارهای یک کافه رستوران، بومی است که می‌تواند معرف سلیقه مالک کافه رستوران باشد.
به همین دلیل بهتر است دقت بیشتری برای این موضوع در نظر داشت. اغلب باید جنسی را انتخاب کرد که قابل شست و شو باشد و مقاوم باشد که سریعا به مرمت و بازسازی نیاز نداشته باشد.

حتی می‌توانید برای مواردی که صرفا هدف از طراحی داخلی کافه رستوران، مدرن سازی است، تم را تغییر دهید تا تغییری چشمگیر ایجاد کرده باشید.
در واقع دیوارها در نگاه اول به چشم مشریان دیده می‌شوند و بهتر است برای طراحی مناسب‌تر، ابتدا هزینه اصلی را برای آنها در نظر گرفت. اگر هزینه زیادی قرار نیست برای دیوارها صرف کنید، می‌توانید از گزینه‌های زیر برای جذابیت دیوارهای دکوراسیون کافه رستوران کمک بگیرید:

 • استفاده از تابلوهای متنوع
 • آبنماهای دیواری
 • دیوارکوب
 • شلف دیواری
 • دیوار سبز (گرین وال)
 • نورپردازی مخفی

6. انتخاب جسورانه رنگ‌ها

برای انتخاب رنگ در طراحی داخلی کافه رستوران می‌توانید کاملا جسورانه عمل کنید.
تنوعی از ایده‌ها برای این منظور وجود دارند. البته بهتر است کمی رقبای محدوده خود را نیز بسنجید تا از ایجاد طرحی تکراری دور شوید.

البته توجه کنید رنگ‌ها کاملا ضد و نقیض نباشند.
می‌توانید دو یا سه رنگ متضاد با هم را به کار ببرید و طیفی از آنها را داشته باشید. اما توجه کنید که بیش از حد رنگ‌های نامناسب را کنار هم نداشته باشید. برخی از افراد نیز ترجیح می‌دهند از رنگ‌های خنثی برای این منظور استفاده کنند که آن نیز ایده بدی نیست. اغلب رنگ چوب یکی از گزینه‌هایی است که تمام سلایق را پوشش می‌دهد.

انتخاب رنگ برای طراحی داخلی کافه رستوران

البته باید در نظر داشته باشید که انتخاب رنگ در حد به سزایی ممکن است تحت تاثیر سبک کافه رستوران باشد. در بیشتر موارد کافه رستوران‌ها را با سبک سنتی طراحی می‌کنند. در این صورت به کار بردن چوب کاملا طبیعی و ضروری است.
در کنار آن نیز اغلب رنگ‌های تیره به کار برده می‌شود. رنگ‌هایی مانند زرشکی، سورمه‌ای، قهوه‌ای، قرمز، سبز تیره و آبی فیروزه‌ای گزینه‌های مناسبی هستند.

اما برای مواردی که سبک مدرن قرار است پیش گرفته شد، طیفی از رنگ‌ها و به ویژه رنگ‌های شاد و جذاب را می‌توان انتخاب کرد. توصیه می‌کنیم کاملا متنوع از رقبا اما جذاب عمل کنید.

البته به کار بردن رنگ طلایی و نقره‌ای با اینکه هزینه بیشتری را می‌طلبد، گزینه‌ای بسیار منحصر به فرد و شکیل خواهد بود. می‌توانید از این رنگ در کنار یک یا حداکثر دو رنگ دیگر استفاده کنید.

7. به طراحی داخلی کافه رستوران روح دهید

برای اینکه فضا بی روح و کسل کننده نباشد، استفاده از برخی موارد تاثیر به سزایی دارد. گزینه‌هایی مانند استفاده از گل‌های طبیعی آپارتمانی، استند گلدان‌ها، استفاده از مجسمه‌های چوبی و یا سنگی، آویز گل، درختچه‌های سازگار با محیط کافه رستوران و بسیاری از موارد دیگر می‌تواند رنگ و روحی منحصر به فرد برای کافه رستوران به همراه داشته باشد.

طراحی داخلی کافه رستوران برای جذب مشتری

البته برای برخی از موارد بهتر است یک رنگ متناقض به سایر رنگ‌ها را انتخاب کنید و برای روی میز در نظر بگیرید. در تصویر بالا گلدان به رنگ قرمز توانسته است جذابیت چشمگیری را ایجاد کند. از این کلید طلایی برای جذاب شدن برخی قسمت‌ها استفاده کنید.

8. انتخاب کیفیت مناسب

در صورتی که در حال راه اندازی کافه رستوران هستید باید این نکته را در نظر داشته باشید که انواع کافه رستوران، محیط‌هایی پر تردد هستند. از این رو باید در انتخاب متریال دقت داشته باشید.
انتخاب متریال مناسب به ماندگاری دکوراسیون کمک می‌کند. حتی زیبایی آن نیز حفظ می‌شود.
از این رو نیازی نیست به این زودی‌ها هزینه‌ای مجدد برای مرمت و بازسازی دکوراسیون در نظر بگیرید. پس بهتر است گزینه‌های با کیفیت را به کار ببرید.

9. به کار بردن ایده‌های منحصر به فرد

گاهی برخی از ایده‌ها در افراد مختلف، تنوع بالایی دارد. این موضوع می‌تواند به منحصر به فرد شدن دکوراسیون کمک کند.
گاهی می‌توان به بهترین شکل سلیقه شخصی را برای طراحی به کار برد.
بهتر است برای طراحی بهتر از متخصصین در رابطه با اعمال سلیقه و نظرات خود مشورت دریافت کنید.

10. توجه به سلیقه مشتریان

یکی از مهمترین نکات برای طراحی داخلی کافه رستوران توجه به سلیقه مشتریان است.
این موضوع به ویژه در مواردی که رقبای زیادی در اطراف باشد، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. از گزینه‌هایی که موجب منحصر به فرد و خاص شدن طراحی داخلی کافه رستوران می‌شود کمک بگیرید.
در برخی موارد به کار بردن تنور نانوایی، گاهی قرار دادن دستگاه قهوه ساز یا دستگاه‌های پخت و پز قدیمی و جدید می‌تواند ایده‌ای جالب برای مشتریان باشد. از آنها برای دکوراسیون کافه رستوران استفاده کنید.

جمع‌بندی

برای خاص شدن طراحی داخلی کافه رستوران بهتر است از نکات ارائه شده استفاده کنید. اگر به تنهایی قادر به این طراحی نیستید، بهتر است از متخصصین در این زمینه مشورت دریافت کنید. ایده‌های ارائه شده نیز می‌توانند برای داشتن بهترین دکوراسیون کمک شایانی برسانند.

پست های مرتبط