• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

دکوراسیون اتاق کودک و نکاتی که به شما در چیدمان آن کمک می کند

دکوراسیون اتاق کودک یکی از مسائلی است که به تازگی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. تخت و کمد، مبلمان اتاق کودک، قفسه، اکسسوری، اسباب بازی، فرش و کفپوش همگی از المان های دکوراسیون اتاق کودک هستند که در چیدمان آن باید به آن ها توجه کنید؛ اگر در انتظار به دنیا آمدن فرزند خود هستید و یا به دنبال تغییر دکوراسیون اتاق کودکانتان هستید. این مقاله می تواند برای شما مفید باشد.

 

 

تاثیر تخت خواب در دکوراسیون اتاق کودک

تخت خواب یکی از مهمترین اجزا دکوراسیون اتاق کودک است. با توجه به سن کودک تخت خواب های متفاوتی وجود دارد. تخت هایی که حفاظ دارند برای نوزادان و کودکان با سن زیر دو سال مناسب است تا از بروز حوادث جلوگیری کند. تخت های حفاظ دار با ارتفاع بالا برای نوزادان مناسب است ولی با بزرگ شدن کودکان ارتفاع تخت ها باید کم شود تا بتواند به تنهایی از تخت خواب استفاده کند. اگر از تخت هایی که ارتفاع آنها تنظیم می شود استفاده کنید می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید.

برخی تخت خواب ها با شمایل مختلف هم برای کودکان وجود دارد که می تواند برای بچه هایی که مشکلات خواب دارند کمک کننده باشد و اشتیاق آنها را برای استفاده از تخت خواب خودشان بیشتر کند. در ادامه چند نمونه از تخت خواب کودک را به نمایش می گذاریم.

کمد و اکسسوری

کمد در دکوراسیون اتاق کودک بیشتر جنبه تزیینی دارد. استفاده کمد و اکسسوری بیشتر برای نگهداری وسایل، اسباب بازی و لوازم تزیینی است. برخی از کمد ها علاوه بر جنبه زیبایی کاربردی هم هستند. برخی از کمد ها قابلیت تخت تعویض پوشک را هم دارند. از سوی دیگر برخی کمد ها با ظاهری اسباب بازی گونه هم برای نگهداری لباس و وسایل کاربرد دارند و هم برای بازی مناسب هستند.

 

 

کاغذ دیواری در دکوراسیون اتاق کودک

پوشش دیوار برای نوزادان که هنوز به ادراک کامل نرسیده اند بهتر است از طرح های ساده مانند گل و عروسک و شکل های فانتزی باشد ولی برای بچه هایی که کمی بزرگ شده اند و متوجه اطراف خود هستند دیوارپوش های خلاقانه مثل نقشه جهان، طرح مارپله، شطرنج و … می تواند برای دیوارپوش مناسب باشد و به سرگرمی کودک هم کمک کند. گاهی خالی گذاشتن بخش از دیوار برای نقاشی کشیدن هم می تواند به بالا بردن خلاقیت وی کمک کننده باشد و هم می تواند جلوی نقاشی های دیواری در دیوارهای خانه را بگیرد. پوشش دیوار و استفاده از رنگ آن در بخش اکسسوری ها می تواند به بهتر شدن دکوراسیون اتاق کودک کمک کند.

وسایل آموزشی

برای تزیین دکوراسیون اتاق کودک از وسایل آموزشی در کنار وسایل سرگرمی استفاده کنید. کتاب ها و بازی های ذهنی می توانند از این گزینه ها باشند. بهره بردن از تخته برای نوشتن و نقاشی کشیدن می تواند گزینه خوبی باشد. اگر کودک به ورزش علاقه دارد می توانید چیدمان ورزشی و برخی از وسایل کمک ورزشی مانند نردبان و بارفیکس بهره ببرید.

کفپوش در دکوراسیون اتاق کودک

یکی از المان های مهم در دکوراسیون اتاق کودک کفپوش است. پارکت، سرامیک و سنگ همگی مناسب هستند ولی می توانند در فصل زمستان باعث نفوذ سرما به بدن شوند در زمانی که کودک در حال بازی بر روی زمین است. یک پوشش نرم مانند فرش و موکت پرز بلند که دارای طرح های بچه گانه مثل طرح زمین فوتبال، طرح مارپله و … باشد می تواند گزینه خوبی برای کفپوش اتاق کودک باشد.

پرده و ملحفه ها در دکوراسیون اتاق کودک

استفاده از پرده و ملحفه های با رنگ روشن و جنس پنبه ای برای پوست لطیف و نازک کودک مناسب هستند. سعی کنید از رنگ های شاد و پر انرژی برای روتختی و ملحفه استفاده کنید از آنجایی که معمولا تخت و کمدها چوبی هستند و بیشتر به رنگ قهوه ای هستند بهتر است برای روتختی و ملحفه از رنگ های شادتری استفاده کنید تا اتاق کسل کننده به نظر نیاید.

نور در دکوراسیون اتاق کودک

نور و چگونگی استفاده از آن می تواند تاثیر زیادی در روحیات کودک داشته باشد. استفاده از چراغ خواب و آباژور های عروسکی و فانتزی می تواند ترس کودکان از تاریکی را کم کند .اکثر کودکان از تاریکی می ترسند که اینکار به آنها در غلبه بر ترسشان کمک می کند.  نور طبیعی از بهترین گزینه های نور در دکوراسیون اتاق کودک است که از طریق پنجره ها تامین می شود. از آنجایی که بیشترین زمان سپری شده در اتاق زمان بازی است پس بهتر است محل بازی و نگهداری اسباب بازی ها را در کنار پنجره ها بگذارید.

استفاده از نور مصنوعی با شدن کافی و ترکیب رنگی مناسب هم در تامین نور شب برای اتاق ضروری است. ناگفته نماند که نور شب باید بسیار کمتر از نور روز باشد تا کودک بتواند هرچه سریع تر برای خواب آماده شود.

سخن آخر

بهترین کار برای دکوراسیون اتاق کودک این است که آن را به گونه ای تنظیم کنیم که فرزندمان از بودن رد آن لذت ببرد و سپری کردن زمان در اتاقش برایش لذت بخش و آرام باشد. اتاق خواب کودک همچنین باید جای مناسبی برای خواب باشد و فضایی داشته باشد تا بتواند با همبازی هایش در آن به بازی بپردازد. نور کافی داشته باشد و دمای آن هم آزار دهنده نباشد. بیاید با حذف وسایل اضافی فضای کافی را در اختیار فرزندانمان بگذاریم.

 

پست های مرتبط