• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

طراحی کافی شاپ (7 نکته برای داشتن کافی‌شاپ جذاب و لوکس)

طراحی کافی شاپ ممکن است به عوامل متعددی وابسته باشد. خیلی از افراد با سلیقه و خلاقیتی که دارند به بهترین شکل این کار را انجام می‌دهند و برخی نیاز به ایده گرفتن برای این منظور را دارند.
در ادامه متن راهکارها و ایده‌هایی را برایتان معرفی می‌کنیم که در داشتن بهترین طراحی برای کافی شاپ موثر هستند. با ما همراه باشید.

ایده‌های متنوع برای طراحی کافی شاپ امروزی

برای داشتن یک گپ و گفت یا حتی سرو میان وعده‌ای دلچسب، رفتن به کافی شاپ در طول روز، هفته، ماه و سال لازم ضروری است.
این موضوع نشان دهنده این است که باید طراحی ویژه‌ای را با صرف زمان و سلیقه ایجاد کرد تا بتوان در بازار رقابت برای جذب مشتریان متعدد با سلیقه‌های مختلف، برنده شد.

برای این منظور لازم است تا نکاتی را در ابتدا برای طراحی کافی شاپ در نظر داشت که شامل موارد زیر است:

 • توجه به ابعاد فضای در نظر گرفته شده ضرورت بالایی دارد؛ زیرا در صورتی که محیط پرتردد باشد، بهتر است فضای بیشتری را در نظر گرفت.
 • توجه به کاربری محیط اطراف از دیگر ضروریات است؛ این موضوع بسیار مهم است که کافی شاپی که در حال دکور دادن به آن هستیم در چه قسمتی از شهر مانند اطراف دانشگاه، اطراف مراکز خرید یا فروشگاه‌ها و… قرار گرفته است.
 • توجه به نیازهای مردم و مراجعین می‌تواند تا حدودی تعیین کننده سبک مورد نظر برای طراحی باشد.
 • در نظر گرفتن قسمت‌هایی که در طراحی کافی شاپ ضروری هستند شامل مواردی همچون قسمتی برای کانتر، آشپزخانه، صندلی‌ها، میز و مبلمان و… می‌شود.
 • توجه به این نکته که فضای در نظر گرفته شده مناسب برای چند نفر است.
طراحی کافی شاپ مدرن

طراحی کافی شاپ استاندارد

با توجه به مواردی که گفته شد لازم است تا برای استانداردسازی کافی شاپ نیز نکاتی را در نظر داشت.
حالا سوال اینجاست که استاندارسازی کافی شاپ یعنی چه؟ با در نظر گرفتن گزینه‌های زیر کاملا متوجه این موضوع خواهید شد:

 • مسیر عبور و مرور مشتریان را در نظر بگیرید.
 • تمام فضای کافی شاپ نباید از ابزار و وسایل پر شوند.
 • از عناصر خنثی مانند رنگ‌های ملائم و چوب به جای عناصر شلوغ کننده استفاده کنید.
 • میز و صندلی را به صورتی انتخاب کنید که مشتریان راحت‌تر بتوانند دقایق و یا ساعاتی را برای نوشیدن یک فنجان نوشیدنی صرف کنند.
 • توجه به منابع نور برای داشتن نور ملایم و مطلوب گزینه‌ای مهم است.

با توجه به این نکات متوجه شدید که منظور از استاندارد بودن کافی شاپ این است که با توجه به ابعادی که برای کافی شاپ در نظر گرفته‌ایم باید وسایلی را انتخاب کنیم که علاوه بر پذیرا بودن تعداد مشتریان مورد نظر، موجب تامین آسایش آنها در لحظاتی که آنجا هستند شود.

طراحی کافی شاپ چگونه است؟

ایده‌هایی برای داشتن کافی شاپی منحصر به فرد

با در نظر گرفتن نکاتی که در ابتدا به آنها اشاره شد، لازم است تا ایده‌هایی جالب را دید تا بتوان از آنها برای طراحی کافی شاپ کمک گرفت. در ادامه برایتان به طور کامل معرفی خواهیم کرد.

1. پیشنهادهای رنگی برای طراحی کافی شاپ

بسیاری از افراد طراحی‌های فانتزی و خلوت‌تر را برای کافی شاپ می‌پسندند اما برخی دیگر از سلائق نیز به وجود عناصر مختلف و رنگارنگ علاقمند هستند که هیچ کدام آنها اشتباه نیست.
البته این موضوع وقتی مشکل‌ساز می‌شود که باید طراحی را ارائه دهیم که بتواند نیاز هر دو گروه از مشتریان را برطرف سازد. البته برای این منظور می‌توان از راهکارهایی کمک گرفت که مهمترین از آنها شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. رنگ چوب یکی از بهترین رنگ‌ها برای دکور کافی‌شاپ است؛ زیرا رنگی طبیعی محسوب می‌شود. این ترکیب رنگی از عناصر طبیعی است که هیچ‌گاه چشم را خسته نمی‌کند و تکراری و قدیمی نمی‌شود. رنگ چوب آرامش‌بخش است و مناسب برای رضایت اکثر مشتریان است.
 2. در کنار رنگ‌های خنثی به راحتی می‌توانید از ابزار و دکوری‌ها برای زیبایی استفاده کنید. دکوری‌ها راهکاری برای جلب توجه به سمتی که می‌خواهیم هستند. این کار علاوه بر اینکه از آرامش کم نمی‌کند، بلکه سبب نمایان کردن نکات مثبت کافی شاپ با رنگ زنده در نقطه‌ای که می‌خواهید می‌شود.

2. انتخاب سبک‌های مختلف برای طراحی کافی شاپ

یکی دیگر از دغدغه‌های طراحان برای کافی شاپ، انتخاب سبک مناسب است تا مشتریان مورد نظر در منطقه را به سمت خود جلب کند.
برای محیط‌هایی که ابعاد کوچکتری دارند، بهتر است از سبکی انتخاب شود که در آن میز و صندلی‌ها، دکوری‌ها، پیشخوان و گزینه‌های کاربردی و تزئینی مانند کتابخانه، باکس بازی و باکس دیواری و… جای زیادی را اشغال نمی‌کنند.
از این طریق می‌توان از حداکثر فضا به بهترین شکل استفاده کرد. سبک‌های زیر را برای این منظور در نظر داشته باشید.

سبک وینتیج برای کافی شاپ

سبکی سنتی است و مناسب برای کافی شاپ‌هایی است که در آن از خوراکی‌های سنتی و بومی استفاده می‌کنند. در این سبک می‌توان ایده‌های متنوع تقریبا سنتی و کلاسیک را به کار برد. اغلب برای این سبک، رنگ‌های تیره و سنگین با به کارگیری نور کم و ملایم، پسندیده‌تر هستند.

دکور صنعتی ایده‌ای برای مناطقی خاص

امروزه دکوراسیون کافی شاپ به سبک صنعتی طرفداران بسیاری دارد. برای این سبک دیوارهای آجرچین شده، چوب، لامپ‌های صنعتی، دکوری‌های مربوط به این سبک و رنگ‌های تیره با نور نقطه‌ای و استفاده از لامپ، کاربرد بیشتری دارند.

سبک مدرن برای کافی شاپ‌های مدرن

در این سبک همانطور که از نامش پیداست علاوه بر مدرن شدن طراحی کافی شاپ به هر چه ساده‌تر شدن و دوری از شلوغی توجه شده است. این سبک یکی از بهترین سبک‌های جوان پسند است که می‌توان برای تمام فضاها به کار برد. از ویژگی‌های این سبک به مناسب بودن برای متراژهای کوچک می‌توان اشاره کرد.

معمولا برای به کارگیری سبک مدرن، هزینه کمتری نیز باید صرف شود. اغلب سبک مدرن را می‌توان با سبک‌های دیگر تلفیق کرد و از المان‌های مختلف برای منحصر به فرد شدن دکوراسیون کافی شاپ بهره برد.
برای این سبک رنگ‌های روشن و تیره متنوعی را می‌توان انتخاب کرد. البته نورپردازی ملایم و مخفی برای آن مناسب‌تر هستند.

سبک روستیک؛ سبکی منحصر به فرد برای طراحی کافی شاپ

در سبک روستیک برای کافی شاپ، اغلب لازم است چوب بیشتری به کار برد. این سبک به شیوه خانه‌های روستایی دکور داده می‌شود که تقریبا گاهی با سبک‌های مدرن تلفیق می‌شود. این روشی برای منحصر به فرد ساختن کافی شاپ است که می‌توان از آن برای جذب مشتریان خاص پسند، بهره برد.

سبک های طراحی کافی شاپ

3. نقش پنجره‌ها در زیبایی دکوراسیون کافی شاپ

پنجره‌ها را حذف نکنید و از آنها برای جذابیت بیشتر محیط استفاده کنید. به ویژه کافی شاپ‌هایی که در ارتفاع هستند بهتر است نقش چشم انداز پنجره را حتما در نظر داشته باشند.
با نورپردازی کم و ملایم برای داخل کافی شاپ، میتوان از نوری که از پنجره تابیده می‌شود بهره برد. معمولا توصیه نمی‌کنیم برای کافی شاپ از پرده یا پوششی مانند برچسب‌ها برای پنجره‌ها استفاده شود.

4. در نظر گرفتن نورپردازی مناسب برای طراحی کافی شاپ

نورپردازی مناسبی را در نظر بگیرید تا مشریان، زمان بیشتری را در کافی شاپ شما باشند. معمولا طبق کاربری کافی شاپ، برای لحظاتی استراحت کردن نور کمتری نیاز است.
اکثر افرادی که به کافی شاپ مراجعه می‌کنند، تمایل دارند ساعاتی آرامش‌بخش را سپری کنند. برای این منظور باید حد تعادل را در نظر داشته باشید تا کافی شاپ از طرفی آرامش‌بخش باشد و از طرفی دیگر نیز برای آنها کسل کننده و خواب آور نباشد.

5. کتابخانه و جایگاهی برای کتاب‌ها

امروزه کتاب جایگاه ویژه‌ای در کافی‌شاپ‌های فرهنگی دارند. معمولا به کار بردن قفسه‌های کتاب با قرار دادن کتاب‌های ارزشمند، ایده‌ای عالی برای جذب مشتریان علاقمند است.
این ایده می‌تواند راهکاری برای بالا بردن سرانه مطالعه محسوب شود که حتما علاقمندان متعددی را جذب می‌کند. به ویژه اگر از این ایده در نزدیکی دانشگاه‌ها استفاده شود.

6. در نظر گرفتن باکس‌های بازی

از بازی‌های فکری برای پر کردن باکس‌ها و سرگرم کردن مشتریان غافل نشوید. معمولا باکس‌ها نقش خوبی در طراحی کافی شاپ دارند. زیرا از آنها برای قرار دادن دکوری‌ها، قرار دادن کتاب یا حتی برخی از بازی‌های فکری می‌توان استفاده کرد.
این ایده برای مکان‌هایی که مشتریان ثابتی دارند و نیاز به ایجاد تنوع برای حفظ مشتریان وجود دارد، بسیار پرکاربرد است.

7. استفاده از عناصر طبیعی

وجود ماهی و آب در آکواریوم، گل و گیاه طبیعی می‌تواند چشم‌نوازی جذابی داشته باشد. معمولا در کافی شاپ‌های پرطرفدار از این ایده استفاده می‌شود. تنوع بالایی از این موارد برای ایجاد دکوری منحصر به فرد می‌توان ایجاد کرد.

به کار بردن دیوار سبز یا آبنمای دیواری نیز ایده‌ای بسیار عالی است که می‌تواند تداعی‌گر محیط طبیعت و آرامش آن باشد.
صدای ملایم آب در کنار گل و گیاهان طبیعی، زیبایی چشمگیری را به وجود می‌آورد. تنوعی از گل و گیاهان طبیعی در کنار آکواریوم یا آبنماهای مخصوص محیط یا به کار بردن اشکال مختلفی از آکواریوم با ماهی‌های متنوع برای انواع کافی شاپ مناسب است.
حتی از آنها می‌توانید برای پوشش ایراد قسمتی خاص استفاده کنید.

نکات پایانی

طراحی کافی شاپ یکی از اموری است که باید با توجه به سلیقه و نوع فرهنگ محیطی که قرار است در آنجا دایر شود ایجاد شود. نکاتی که در این متن به آنها اشاره شد می‌تواند بسیار موثر در داشتن بهترین کافی شاپ برای هر مکانی باشد.

پست های مرتبط