• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

برچسب کابینت آشپزخانه ؛ نصب سریع در 5 مرحله ساده

برچسب کابینت آشپزخانه یکی از راهکارهای عالی برای ایجاد تنوع در فضای آشپزخانه و گاهی پوشاندن برخی از نواقص محسوب می‌شود. مدل‌های متنوعی برای جذب هر سلیقه‌ای ایجاد شده است تا بتوان دکوراسیونی جدید و دلخواه را ایجاد کرد. پیشنهاد می‌کنیم این متن را دنبال کنید تا نکات مهمی که برای انتخاب بهتر لازم است را برایتان بیان کنیم. سپس روش نصب اصولی آنرا برایتان آموزش دهیم.

چرا برچسب کابینت را انتخاب کنیم؟

وقتی کاغذ دیواری برای پوشش دیوار انتخاب می‌شود، تغییرات بسیار چشمگیری برای منزل ایجاد می‌شود. از طرفی گاهی نیاز به تغییر ایجاد کردن برای آشپزخانه وجود دارد که استفاده از برچسب‌های کابینت یک راهکار سرعتی و نتیجه‌بخش است.

خوشبختانه هزینه‌ای که برای برچسب کابینت لازم است خیلی مقرون به صرفه‌تر از تعویض کامل کابینت‌ها تمام می‌شود. از طرفی دیگر نیز این راهکار سرعت بیشتری دارد و فقط در یک روز می‌توان تغییر چشمگیری برای آشپزخانه ایجاد کرد.

انتخاب برچسب کابینت آشپزخانه

در واقع متریال این برچسب‌ها تقریبا شبیه کاغذ دیواری (اغلب پلاستیکی یا کاغذی) است و خاصیت پوشش‌دهی مناسبی دارند. این برچسب‌ها در ابعاد، طرح‌ها، رنگ‌ها و کیفیت‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان بسته به نیاز، نوع مناسب را انتخاب کرد. این لایه‌های نازک که یک سمت آنها چسبی است و روی سطح کابینت می‌چسبند، راهکاری برای بازسازی و تنوع برای آشپزخانه هستند. اما باید نکاتی را برای انتخاب رعایت کرد که در ادامه آنها را بیان کرده‌ایم.

انتخاب بهترین برچسب کابینت آشپزخانه

معیارهای مختلفی برای انتخاب یک پوشش عالی برای روی کابینت‌ها وجود دارد. شاید برای فردی تنها زیبایی ظاهری و ست شدن آن با سایر لوازم آشپزخانه ملاک باشد و برای فرد دیگر فقط پوشش‌دهی نواقص و جنس با کیفیت مد نظر باشد.

نکات مهم برای انتخاب برچسب کابینت آشپزخانه

اما در این بین نیاز به راهنمایی‌های دقیقی وجود دارد تا به وسیله آنها بتوان بهترین انتخاب و مناسب‌ترین گزینه را به کار گرفت. پیشنهاد می‌کنیم نکات زیر را برای انتخاب بهترین پوشش، در نظر داشته باشید:

 • انتخاب رنگ یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه کرد و بهتر است طوری باشد که با سایر المان‌های آشپزخانه همخوانی داشته باشد.
 • جنس مناسبی انتخاب کنید. با یکم هزینه بیشتر نوعی را انتخاب کنید که کیفیت مطلوب را داشته باشد و پس از مدت کوتاهی رنگ آن تغییر نکند و یا بخش‌هایی از آن کنده نشود.
 • اگر نوع براق می‌پسندید، بهتر است از برچسب‌هایی استفاده کنید که ظاهری شبیه کابینت‌های هایپر گلاس دارند و کمی براق‌تر از سایر انواع هستند.
 • به قابل شست و شو بودن یا نبودن برچسب کابینت آشپزخانه حین خرید توجه کنید.
 • برای بین کابینت‌ها که اتصالات کوتاهی وجود دارد نیز نوع مناسبی را تهیه کنید تا حین نصب نیازی به برش ابعاد بزرگ برای کوچک شدنشان وجود نداشته باشد.

ابزار مورد نیاز برای نصب

 • کاتر و قیچی
 • متر یا خط کش بلند
 • قلم مناسب برای علامت زدن مثل خودکار یا مداد
 • یک کاردک پلاستیکی مناسب و یک دستمال
 • سشوار برای چسبیدن کامل و برطرف کردن حباب‌های هوا
 • برچسب کابینت

مراحل نصب برچسب کابینت آشپزخانه

حالا با توجه به نکات ارائه شده و تهیه برچسب مناسب، بهتر است روش نصب اصولی و صحیح آنرا برایتان مرحله به مرحله بیان کنیم. کار سختی نیست و فقط باید زمان و دقت کاملی برای آن صرف کرد. به تنهایی می‌توان این برچسب‌ها را نصب کرد اما ترجیحا از یک نفر در کنار خود کمک بگیرید تا کمکی برای دریافتن نتیجه بهتر باشد.

مرحله اول؛ آماده کردن کابینت‌ها برای پوشش دادن

روش برچسب زدن به کابینت

اگر می‌خواهید نتیجه تمیزکاری خود را در مرحله آخر نصب برچسب کابینت آشپزخانه شاهد باشید، بهتر است 2 کار بسیار مهم را در ابتدا انجام دهید:

 1. دستگیره‌های درها و کشوها را جدا کنید و جای مطمئنی قرار دهید تا مزاحم کارتان نباشند.
 2. تمام کابینت‌ها را کاملا تمیز کنید؛ لکه‌های چربی یا رنگ، گرد و غبار یا هر موردی که احساس می‌کنید نیاز است را از روی سطوح کابینت‌ها پاک کنید.

مرحله دوم؛ دقت در اندازه‌گیری

اندازه‌گیری دقیق یکی از موثرترین نکات برای تمیز در آوردن روکش‌های کابینت است. این مورد را با دقت بسیار بالایی انجام دهید تا بتوانید تمام سطح کابینت را بپوشانید. با خط کش یا متر اندازه‌های دقیق برای هر کابینت را روی برچسب علامت بزنید و کاملا صاف با کاتر برش دهید.

اندازه‌گیری دقیق برای برچسب زدن کابینت

مرحله سوم؛ نصب

حالا باید برچسب‌ها را با دقت چسباند که نکته مهم و سخت برای اکثر افراد همینجاست. برای این کار حوصله به خرج دهید؛ به آرامی 10 سانت از برچسب را از کاغذ جدا کنید و دقیق روی لبه کابینت قرار دهید. این کار را از آسان‌ترین و مسطح‌ترین کابینت شروع کنید تا روند کار دستتان بیاد.

به آرامی با کاردک مابقی برچسب را به سمت پایین بکشید و گاهی با دستمال روی آن بکشید تا اگر هوایی وجود دارد خارج شود. کاملا موازی آنرا ادامه دهید. تا وقتی هوایی وجود دارد پایینتر نروید و آنرا به وسیله کاردک خارج کنید. زیرا خارج کردن هوا برای آخر کار سخت‌تر است.

مرحله چهارم؛ سشوار بکشید

برای اینکه برچسب کابینت آشپزخانه را کاملا روی کابینت‌ها تثبیت کنید لازم است تا آنرا سشوار بکشید. کمی حرارت بالا و کشیدن دستمال یا کاردک روی کابینت، تاثیر ماندگاری برای این موضوع دارد.

مرحله پنجم؛ کابینت‌ها آماده‌اند

نصب برچسب کابینت آشپزخانه

کابینت‌ها یکی پس از دیگری با طی کردن این مراحل آماده هستند. حالا فقط باید دستگیره‌های آنها را مجدد نصب کنید. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که برای سوراخ کردن قسمت‌های برچسب که جای پیچ دستگیره‌ها هستند، بهتر است از یک وسیله تیز استفاده کنید تا برچسب جمع نشود و آنها را نصب کنید.

نکات تکمیلی

برچسب کابینت آشپزخانه روشی مقرون به صرفه است که بهتر است برای تغییر دکور در آشپزخانه از آن استفاده کنید. فقط باید حوصله و سلیقه به خرج دهید تا دکوراسیونی منحصر به فرد برای آشپزخانه ایجاد کرده باشید. از مراحل بیان شده به راحتی می‌توانید برای نصب استفاده کنید.

پست های مرتبط