• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

انتخاب کوسن برای مبل با رعایت 8 نکته مهم برای دکوراسیون

انتخاب کوسن برای مبل با وجود اینکه به سلیقه فردی مربوط می‌شود، نیاز به رعایت نکاتی را دارد که بهتر است آنها را در نظر داشت و اجرا کرد. در این متن سعی کردیم که مهمترین نکات برای ست کردن کوسن با مبل را برایتان ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

نکات مهم انتخاب کوسن برای مبل

انتخاب بهترین کوسن برای مبل

دکوراسیون داخلی منزل تا حد زیادی به سلیقه شخصی و نیاز به وجود المان‌های مختلف برمی‌گردد. یکی از راهکارهایی که می‌توان به وسیله آن دکوراسیون مبلمان‌ها و ظاهر یا کارآمدی آنها را تغییر داد، به کار بردن کوسن با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف است. در ادامه در کنار نمونه‌هایی بسیار زیبا، نکاتی را برای انتخاب و بکارگیری کوسن ارائه خواهیم کرد.

1.مهمترین نکته توجه به رنگبندی

برای اینکه کوسن جلوه بهتری برای داشته باشد، لازم است به رنگ‌های ضد و نقیض توجه کرد. استفاده از رنگ متضاد با مبلمان زیبایی دو چندانی را به همراه دارد.

انتخاب رنگ کوسن برای مبل

بری جلوه بیشتر و بهتر فضا می‌توانید از رنگی به کار بگیرید که در اطراف آن نیز المان‌هایی به آن رنگ به کار برده شده است. مثلا قرار دادن یک دکوری یا یک تابلو روی دیوار به رنگ کوسن می‌تواند پیشنهاد خوبی برای زیبایی فضا و به چشم آمدن بهتر و بیشتر مبلمان به شمار رود.

2.استفاده از سایزهای مختلف

یکی دیگر از نکاتی که برای انتخاب کوسن برای مبل می‌توانید در نظر داشته باشید توجه به سایزهای مختلف است. خوشبختانه انتخاب این المان کاربردی در دکوراسیون داخلی از تنوع بالایی برخوردار است. مدل‌های مختلف کوسن در ابعاد متفاوت ضمن اینکه کارایی متفاوتی را بسته به نیاز ایجاد می‌کند، زیبایی چشمگیری را ایجاد می‌کند.

انتخاب سایز مناسب کوسن برای مبل

البته برای اینکه همخوانی بین دکوراسیون وجود داشته باشد می‌توانید با اینکه سایزهای مختلفی را انتخاب می‌کنید، در انتخاب رنگبندی دقت کنید. مثلا از رنگ انتخابی برای تم کلی به صورت طرح یا خط‌هایی بر کوسن‌ها استفاده کنید.

3.به مبلمان‌های خنثی جلوه ببخشید

انتخاب مبلمان‌هایی که رنگ خنثی مانند کرمی یا طوسی تیره و مشکی را دارند، انتخاب هوشمندانه‌ای است. زیرا بر اثر گذر زمان، دکور را تکراری نمی‌کنند و خسته کننده نمی‌شوند. برای تنوع دادن و جلوه بخشیدن به آنها می‌توان از کوسن‌ها که تنوع بالایی دارند استفاده کرد.

برای این منظور جسارت به خرج دهید و از رنگ‌های زنده و جیغ برای نتیجه مطلوب استفاده کنید. بسته به یک رنگ نباشید و گروهی از رنگ‌های متنوع را برای از بین بردن بی‌روحی فضا استفاده کنید. البته اعتدال را نگه دارید و سعی کنید زیاد هم فضا شلوغ و زننده نشود.

4.کوسن مناسب برای مبلمان طرح‌دار

مبلمان‌هایی که پارچه طرح‌دار دارند، تنوع رنگی بالایی برای انتخاب رنگ را در اختیار قرار می‌دهند. بهتر است کمی کوسن این نوع مبلمان‌ها را ساده‌ت انتخاب کنیم. زیرا ممکن است علاوه بر اینکه زیبایی مبلمان را پنهان می‌کنند، سبب از بین بردن هارمونی ایجاد شده شوند.

5.به چیدمان کوسن‌ها دقت کنید

وقتی گزینه‌های مختلف انتخاب کوسن برای مبل را گلچین می‌کنید بهتر است به برخی از نکات نیز توجه داشته باشید. همانقدر که تنوعی از رنگ‌ها را می‌توانید داشته باشید، باید به تقارن موجود نیز توجه کنید.

انتخاب کوسن زیبا برای مبل

6.پارچه مناسب کوسن مبل

جنس کوسن‌هایی که انتخاب می‎کنید علاوه بر اینکه باید قابل شست و شو باشد، بهتر است به نوعی باشد که وقت استفاده تعریق را برای فرد ایجاد نکند. انواع روکش‌ها و پارچه‌های تهیه شده با جنس کتان، مخمل، نخی و چرم طبیعی برای این مورد بسیار مناسب هستند. سعی کنید از کاورهایی با جنس پلاستیک برای این منظور استفاده نکنید.

جنس مناسب انتخاب کوسن برای مبل

7.افراطی عمل نکنید

کاربردهای مختلفی برای کوسن وجود دارد؛ مثل پر کردن گودی کمر. اما این موضوع دلیل بر انتخاب و قرار دادن تعداد زیادی کوسن روی مبلمان نمی‌شود. برای انتخاب کوسن برای مبل افراطی عمل نکنید و تعدادی که نیاز است و کاربرد دارد را روی مبلمان قرار دهید. با این کار جلوه بهتری نیز ایجاد کرده‌اید.

انتخاب کوسن زیبا برای مبل

8.به ابعاد و چیدمان بیشتر دقت کنید

بهتر است کوسن‌هایی که سایز بزرگ‌تری دارند در کنار دسته‌ها قرار داشته باشند و با نزدیک شدن به مرکز مبل ابعاد کوچکتر کوسن‌ها قرار گیرند. با این کار تمام کوسن‌ها به چشم آمده و جنبه کاربردی خود را بروز می‌دهند.

انتخاب کوسن برای مبل

علاوه بر این موضوع بهتر است تقارن را نیز در چیدمان آنها در نظر داشته باشید. گاهی ممکن است عدم تقارن نیز زیبایی دکوراسیون را به همراه داشته باشد اما بهتر است طوری باشد که زیبایی را از بین نبرد.

نکات پایانی

در این متن به 8 نکته مهم برای چیدمان و انتخاب کوسن برای مبل اشاره کردیم. با اینکه انتخاب آن می‌تواند با سلیقه شخصی هر متفاوت باشد اما این نکات ارائه شده در انتخاب بهتر و کاربردی‌تر می‌تواند بسیار موثر باشد.

پست های مرتبط