• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

دکوراسیون باغچه کوچک و بزرگ فقط با 10 ایده موثر

دکوراسیون باغچه یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های دکوراسیون برای افرادی است که به گل و گیاه و حتی طبیعت علاقه‌مند هستند. ترفندهایی وجود دارد که علاوه بر اینکه سبب حفظ سلامت گل و گیاه خواهد شد، می‌تواند به زیبایی دکوراسیون با آن‌ها نیز کمک شایانی برساند. از این طریق می‌توان اوقاتی خوش و مفرح را در کنار آن زیبایی ایجاد شده سپری کرد. ایده‌های بسیار متنوع و جالبی در این متن ارائه کرده‌ایم تا در این زمینه بتوانید از آنها استفاده کنید؛ با ما همراه باشید.

زیباسازی دکوراسیون باغچه با راهکارهای بسیار موثر

برای داشتن باغچه‌ای زیبا حتما نیاز نیست از متراژ بالایی برخوردار بود. نکاتی که در این متن گردآوری کرده‌ایم، می‌تواند برای باغچه‌های کوچک و بزرگ کاملا اجرایی باشد. تنها نکته‌ای که بهتر است در نظر داشت، توجه به شرایط آب و هوایی است که بر طبق آن باید گل و گیاه مناسب با آن شرایط را انتخاب کرد. مابقی نکات را می‌توان به صورت مشترک در تمام باغچه‌ها اعمال کرد.

زیباسازی دکوراسیون باغچه

برای فرار از زندگی پر مشغله امروزی، می‌توان بعد از ساعات کاری به سمت زیباسازی دکوراسیون باغچه رو آورد. این موضوع، هم می‌تواند به عنوان یک کار مفید در نظر گرفته شود و از طرفی دیگر هم سبب ایجاد آرامش برای فرد شود. زیرا سر و کار با گل و گیاهان باغچه می‌تواند ذهن را ساعاتی دور از دغدغه‌های روزمره نگه دارد.

ایده‌های متنوع و خاص برای دکوراسیون باغچه

تنوع بسیار بالایی با خلاقیت برای دکوراسیون باغچه‌های کوچک و بزرگ می‌توان ایجاد کرد. فرقی نمی‌کند متراژ باغچه کوچک باشد یا بزرگ؛ مهم این است با اعمال برخی از راهکارها، می‌توان به زیبایی بیشتر برای آن دست یافت. در ادامه موارد متنوع برای زیبایی هر چه بیشتر باغچه را ارائه خواهیم کرد تا بتوانید از آنها برای زیبایی باغچه خود ایده بگیرید.

1. استفاده از چوب؛ یک ضرورت اجتناب ناپذیر

چوب یک عضو جدا نشدنی از باغچه باید باشد. زیرا علاوه بر اینکه زیبایی به همراه دارد، از هدر رفتن چوب‌هایی که هَرَس شده‌اند یا از درختان کهن باقی مانده‌اند، جلوگیری می‌کند. چوب نشانه‌ای از طبیعت است و باغچه نیز نشان دهنده زیبایی قسمتی از طبیعت است. بهتر است از این مصالح کاربردی برای دکوراسیون دادن به باغچه غافل نشوید.

نرده در دکوراسیون باغچه

از چوب‌های قدیمی که کاربردی ندارند، می‌توان برای چیدن دور یک گلدان یا کل باغچه کمک گرفت. حتی با کمک بقایای تنه‌های درخت قدیمی، می‌توان صندلی یا یک نیمکت ایجاد کرد که فضا را زیباتر می‌کند. ایجاد راه با چوب، دورچین یا حصارهای کوتاه و بلند به وسیله شاخه‌های درخت و یا ایجاد یک دکوری زیبا با چوب، می‌تواند شکل منحصر به فردی را برای باغچه ایجاد کند.

2. استفاده از استند گلدان

با خلاقیت خود و ابزارهای مختلف استند گلدان بسازید. می‌توان با روی هم گذاشتن چند آجر و یا حتی لاستیک، گلدان، چکمه، چوب و بسیاری از لوازم دیگر یک استند گلدان زیبا تهیه کرد. اگر نیاز باشد، می‌توان استند گلدانی خاص تهیه و قسمتی از باغچه را به کمک آن زینت داد. وجود استند گلدان کمک می‌کند تا گلدان‌ها سامان و نظم بگیرند که در نتیجه زیبایی چشمگیری ایجاد خواهد شد.

استند گلدان در دکوراسیون باغچه

استفاده از استند گلدان برای زیبایی باغچه سبب می‌شود تا گلدان‌هایی که نیاز به نور مستقیم آفتاب دارند در یک قسمت قرار گیرند. برای تزئین استند گلدان‌ها در باغچه بهترین راهکار استفاده از گل و گیاهانی است که به صورت آبشاری هستند و از روی آن سرازیر می‌شوند. حتی در کنار آنها می‌توانید از یک منبع نور برای ساعات شب نیز استفاده کنید.

3. استفاده از آویز و دیوارکوب

از آویز گل‌ها برای دکوراسیون باغچه غافل نشوید. حتما نباید گل‌ها و گیاهان روی زمین باشند، می‌توان برای نشان دادن زیبایی گل‌ها از آویز و ابزارهای دیگر دیواری کمک گرفت. با این راهکار از حداکثر فضای موجود نیز بهره لازم را دریافت کرده‌اید. استفاده از دیوارکوب‌ها نیز ایده بسیار خوبی برای قسمت‌هایی است که می‌خواهید پوشش داشته باشند. مانند قسمتی از دیوار که ترک دارد یا خیلی خالی به نظر می‌رسد.

آویز گل برای دکوراسیون باغچه

4. دکوراسیون باغچه با تنوع رنگی گلدان‌ها

انتخاب ترکیب رنگی زیبا بسته به سلیقه هر فرد متفاوت است. برای داشتن تنوع بیشتر می‌توان از رنگ‌های مختلف برای گلدان‌ها استفاده کرد. اما بهتر است این تنوع رنگی در یک تناژ باشد و این موضوع نیز تا حدودی به سلیقه فردی بستگی دارد. می‌توان خلاقانه‌ترین راهکارها را برای این منظور به کار برد.

دکوراسیون باغچه با گلدان

البته استفاده از گلدان‌هایی با تنوع رنگی بالا نیز می‌تواند خلاقیت جالبی باشد. به ویژه اگر ابعاد کوچکی داشته باشند به شکل اسمارتیزی به نظر می‌رسند. ولی به طور معمول برای گلدان‌های بزرگ از رنگ‌های سنگین مانند سیاه، قهوه‌ای، کرمی، طوسی، خاکستری و یا سفید بیشتر استفاده می‌شود.

5. ایجاد راهرو برای باغچه

استفاده از تخته سنگ‌های بزرگ و یا چوب‌های مختلف می‌تواند راهی را در میان باغچه برای روزهای بارانی ایجاد کند که بتوان در باغچه برای رسیدگی به گل‌ها و بوته‌ها حرکت کرد. علاوه بر این موضوع، یکی از بهترین راهکارها برای زیبایی کف باغچه است که بهتر است از آن استفاده کرد.

راه زیبا برای دکوراسیون باغچه

برای این منظور می‌توانید از گزینه‌های مختلفی استفاده کنید. قطعه‌های کاشی و سرامیک، استفاده از سنگ‌های برش داده شده و باقی مانده به عنوان مصالح، استفاده از سنگ ریزه‌ها، به کار بردن صدف، به کارگیری چوب و بسیاری از موارد دیگر بسته به سلیقه و خلاقیت می‌تواند انتخاب شود.

6. به کار بردن آبنما و حوضچه در دکوراسیون باغچه

استفاده از یک حوضچه ایستاده و یا کار شده در کف باغچه به همراه آبنماهای بزرگ یا کوچک به نسبت مساحت باغچه، راهکار دیگری است که سبب می‌شود باغچه منحصر به فرد و متمایزی داشت. در ضمن می‌توانید با نورپردازی در این آبنما یا حوضچه‌ها زیبایی چند برابری را ایجاد کنید.

حوضچه برای دکوراسیون باغچه

در واقع می‌توان گفت حوضچه یکی از اعضای جدا نشدنی باغچه می‌تواند باشد. استفاده از این گزینه برای فصل تابستان خنکی مطلوبی را ایجاد خواهد کرد. حتی با این راهکار می‌توان برای گل‌هایی که نیاز به آب‌دهی بیشتری دارند بخشی مخصوص را ایجاد کرد.

7. قسمت‌بندی باغچه

نرده کشیدن و یا ایجاد حصار به عنوان پارتیشن‌های زیبا خلاقیتی دیگر است که برای مجزاسازی برخی از فضاها بسیار مناسب است. البته از سنگ‌ها و برخی از لوازم دیگر نیز می‌توانید برای این منظور استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم ارتفاع خیلی زیادی را برای این موضوع در نظر نگیرید تا تمام زیبایی باغچه پوشیده نشود.

دکوراسیون باغچه زیبا

برای قسمت‌بندی باغچه می‌توانید به نحوه مراقبت و نگهداری از گل و گیاهان نیز توجه کنید. مثلا قسمتی که آفتاب بیشتری در طول روز به آن می‌تابد را برای گل و گیاهانی که این شرایط را می‌پسندند در نظر بگیرید و قسمت سایه را برای گل و گیاهان سایه دوست اختصاص دهید. در صورتی که تمایل به مشخص بودن تفاوت آنها داشتید، می‌توانید از چیدن چوب و سنگ بین آنها یا یک دکوری مناسب مانند آبنما استفاده کنید.

8. مبلمان مخصوص باغچه

یکی از بهترین راهکارها برای دکوراسیون باغچه در نظر داشتن مبلمان برای آن است. گزینه‌های مناسبی برای شرایط آب و هوایی خارج از منزل وجود دارد که می‌توان تهیه کرد. البته در برخی از موارد، افراد به نوع سنتی نیز علاقمند هستند که برای این منظور می‌توانند از تخت‌های سنتی چوبی استفاده کنند.

نیمکت مناسب برای دکوراسیون باغچه

حتما از نیمکت و یا صندلی‌هایی که قابلیت استفاده در فضای باز دارند را بهتر است در دکوراسیون باغچه استفاده کرد. در بازار انواع مختلفی وجود دارد که می‌توانید تهیه کنید. اما انواع چوبی با اشکال فانتزی را خودتان نیز می‌توانید آماده و به کار ببرید.

9. به کار بردن اکسسوری‌ها برای باغچه

اکسسوری‌های متنوعی برای باغچه وجود دارد که جزء اصلی آن محسوب نمی‌شوند اما کارایی دارند و گاهی اوقات مفرحی را ایجاد می‌کنند. بهتر است با توجه به سلیقه و علاقه‌های شخصی، گزینه‌ای مناسب برای باغچه انتخاب کنید تا علاوه بر زیبایی بتوانید از آن استفاده لازم را ببرید.

یک چتر بزرگ تاشوی رنگی به عنوان یک سازه‌ی پارچه‌ای، جلوه بسیار ویژه‌ای را ایجاد خواهد کرد. نباید از تاثیر زیبایی و کارآمدی آن در شرایط بارانی و آفتابی غافل شد. گزینه‌های دیگری مانند تاب نیز برای باغچه مناسب هستند که در صورت وجود فضای کافی می‌توان از آن استفاده کرد.

10. نورپردازی باغچه برای دکوراسیون شبانه

تامین نور شب برای دکوراسیون باغچه گزینه مهم دیگری است که با چراغ‌های زینتی به آن می‌توان دست یافت. البته امروزه بیشتر از چند منبع نور کوچک به جای یک منبع نورانی بزرگ استفاده می‌شود. از این رو تمام نقاط در تاریکی شب کاربردی‌تر خواهند بود. به همین دلیل نیاز نیست از چندین چراغ بزرگ استفاده کرد. یک پایه بلند به همراه نورهای هدایت شده و یا کارگذاری نور در سنگ‌های کف، می‌تواند زیبایی چشمگیری را ایجاد کند.

نور شب در دکوراسیون باغچه

استفاده از منابع نور در باغچه برای بهره بردن از باغچه در ساعات تاریک شب بسیار موثر است. نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که منابع نور برای باغچه را ایمن انتخاب کنید. از این طریق رطوبت و شرایط آب و هوایی مختلف، خسارتی را وارد نخواهد کرد.

سخن پایانی

در این متن به 10 نکته و ایده بسیار مهم در مورد زیباسازی دکوراسیون باغچه اشاره شد. برای تنوع بیشتر کمی خلاقیت نیاز است تا بتوان طرحی منحصر به فرد را ایجاد کرد. اما در برخی موارد می‌توان از راهنمایی‌های طراحان در این زمینه نیز کمک گرفت.

پست های مرتبط