• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

دکوراسیون باغچه و زیباسازی آن تنها با 10 ایده عالی

دکوراسیون باغچه یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های دکوراسیون برای افرادی است که به گل و گیاه و همینطور طبیعت علاقه‌مند هستند. ترفندهایی وجود دارد که علاوه بر اینکه سبب حفظ سلامت گل و گیاه خواهد شد، می‌تواند به زیبایی کوراسیون با آن‌ها نیز کمک شایانی برساند تا اوقاتی را بتوان به آرامش و خوشی در کنار آن زیبایی ایجاد شده سپری کرد. ایده‌های بسیار متنوع و جالبی در این متن ارائه کرده‌ایم تا در این زمینه یاری‌رسان باشد.

زیباسازی دکوراسیون باغچه با راهکارهای بسیار موثر

برای داشتن باغچه‌ای زیبا حتما نیاز نیست از متراژ بالایی برخوردار بود. نکاتی که در این متن گردآوری کرده‌ایم، می‌تواند برای باغچه‌های کوچک و بزرگ کاملا اجرایی باشد. تنها نکته‌ای که بهتر است در نظر داشت، توجه به شرایط آب و هوایی است که بر طبق آن باید گل و گیاه مناسب با آن شرایط را انتخاب کرد. مابقی نکات را می‌توان به صورت مشترک در تمام باغچه‌ها اعمال کرد.

زیباسازی دکوراسیون باغچه

برای فرار از زندگی پر مشغله امروزی، می‌توان بعد از ساعات کاری به سمت زیباسازی دکوراسیون باغچه رو آورد. این موضوع هم می‌تواند به عنوان یک کار مفید در نظر گرفته شود و از طرفی دیگر سبب ایجاد آرامش برای فرد شود. ایده‌های متنوع و زیبایی ارائه خواهیم کرد تا در این امر جلوه و زیبایی مناسبی را طبق شرایط مختلف ایجاد کند.

ایده‌های متنوع و خاص برای دکوراسیون باغچه

1. از چوب‌های قدیمی که کاربردی ندارند، می‌توان برای چیدن دور یک گل یا کل باغچه کمک گرفت. حتی با کمک بغضی تنه‌های درخت می‌توان صندلی یا یک نیمکت ایجاد کرد که فضا را زیباتر می‌کند. ایجاد راه با چوب، حصارهای کوتاه و بلند به وسیله تنه درخت و یا ایجاد یک دکوری زیبا با چوب، می‌تواند شکل منحصر به فردی را برای باغچه ایجاد کند.

نرده در دکوراسیون باغچه

2. با خلاقیت خود و ابزارهای مختلف استند گلدان بسازید. می‌توان با روی هم گذاشتن چند آجر و یا حتی لاستیک، گلدان، چکمه، چوب و بسیاری از لوازم دیگر یک استند گلدان زیبا تهیه کرد. اگر نیاز باشد، می‌توان استند گلدانی خاص تهیه و قسمتی از باغچه را به کمک آن زینت داد. وجود استند گلدان کمک می‌کند تا گلدان‌ها سامان و نظم بگیرند که در نتیجه زیبایی چشمگیری ایجاد خواهد شد.

استند گلدان در دکوراسیون باغچه

3. از آویز گل‌ها برای دکوراسیون باغچه غافل نشوید. حتما نباید گل‌ها و گیاهان روی زمین باشند، می‌توان برای نشان دادن زیبایی گل‌ها از آویز و ابزارهای دیگر دیواری کمک گرفت. با این راهکار از حداکثر فضای موجود نیز بهره لازم را دریافت کرده‌اید.

آویز گل برای دکوراسیون باغچه

4. انتخاب ترکیب رنگی زیبا بسته به سلیقه هر فرد متفاوت است. برای داشتن تنوع بیشتر می‌توان از رنگ‌های مختلف برای گلدان‌ها استفاده کرد. اما بهتر است این تنوع رنگی در یک تناژ باشد و این موضوع نیز تا حدودی به سلیقه فردی بستگی دارد. می‌توان خلاقانه‌ترین راهکارها را برای این منظور به کار برد.

دکوراسیون باغچه با گلدان

5. استفاده از سنگ‌های بزرگ و یا چوب‌های مختلف می‌تواند راهی را در میان باغچه برای روزهای بارانی ایجاد کند که بتوان در باغچه برای رسیدگی به گل‌ها و بوته‌ها حرکت کرد. علاوه بر این موضوع، یکی از بهترین راهکارها برای زیبایی کف باغچه است که بهتر از است از آن استفاده کرد.

راه زیبا برای دکوراسیون باغچه

6. استفاده از یک حوضچه ایستاده و یا کار شده در کف باغچه به همراه آبنماهای بزرگ یا کوچک به نسبت مساحت باغچه، راهکار دیگری است که سبب می‌شود باغچه منحصر به فرد و متمایزی داشت. در ضمن می‌توانید با نورپردازی در این آبنما یا حوضچه‌ها زیبایی چند برابری را ایجاد کنید.

حوضچه برای دکوراسیون باغچه

7. نرده کشیدن و یا ایجاد حصار به عنوان پارتیشن‌های زیبا خلاقیتی دیگر است که برای مجزاسازی برخی از فضاها بسیار مناسب است. البته از سنگ‌ها و برخی از لوازم دیگر نیز می‌توانید برای این منظور استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم ارتفاع خیلی زیادی را برای این موضوع در نظر نگیرید تا تمام زیبایی باغچه پوشیده نشود.

دکوراسیون باغچه زیبا

8. حتما از نیمکت و یا صندلی‌هایی که قابلیت استفاده در فضای باز دارند را بهتر است در دکوراسیون باغچه استفاده کرد. در بازار انواع مختلفی وجود دارد که می‌توانید تهیه کنید. اما انواع چوبی با اشکال فانتزی را خودتان نیز می‌توانید آماده و به کار ببرید.

نیمکت مناسب برای دکوراسیون باغچه

9. یک چتر بزرگ تاشوی رنگی جلوه بسیار ویژه‌ای را ایجاد خواهد کرد. نباید از تاثیر زیبایی و کارآمدی آن در شرایط بارانی و آفتابی غافل شد.

10. تامین نور شب دکوراسیون باغچه گزینه جالب توجه دیگری است که با چراغ‌های زینتی به آن می‌توان دست یافت. نیاز نیست از چندین چراغ استفاده کرد. یک پایه بلند به همراه نورهای هدایت شده و یا کارگذاری نور در سنگ‌های کف می‌تواند زیبایی چشمگیری را ایجاد کند.

نور شب در دکوراسیون باغچه

سخن پایانی

در این متن به 10 نکته و ایده بسیار مهم در مورد زیباسازی دکوراسیون باغچه اشاره شد. برای تنوع بیشتر کمی خلاقیت نیاز است تا بتوان طرحی منحصر به فرد را ایجاد کرد. اما در برخی موارد می‌توان از راهنمایی‌های طراحان در این زمینه نیز کمک گرفت.

پست های مرتبط