• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

کابینت های گلاس چیست؟ مهمترین مزایا و معایب آن کدامند؟

کابینت های گلاس ظاهری براق و کاملا شفاف دارد.
معمولا از این نوع کابینت برای سبک‌های مدرن استفاده می‌شود.
تنوع بالایی از انواع کابینت و طرح‌های متنوعی برای آنها وجود دارد که می‌توان بسته به سلیقه رنگ و مدل مورد نظر را انتخاب کرد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با یکی از انواع مدل‌های کابینت آشپزخانه که هایگلاس نام دارد، نکاتی را مطرح کنیم. با ما همراه باشید.

کابینت های گلاس چیست؟

کابینت های گلاس سبک یا نوع خاصی از کابینت نیست.
بلکه به ورقه‌هایی که برای کابینت انتخاب می‌شود مربوط می‌شود. این نوع از کابینت‌ها درخشش و براقیت زیبایی را برای فضای آشپزخانه ایجاد می‌کنند. هایگلاس در سال‌های اخیر طرفداران بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است. جالب است بدانید که هایگلاس بیشتر به دلیل براق بودن سطحی که دارد، معروف است.

کابینت های گلاس همان کابینت ام دی اف است اما لایه رویی آن براق است. مغزی ورقه‌های هر دو از یک جنس هستند و تنها تفاوت آنها به لایه رویی آنها مربوط می‌شود.
رویه کابینت هایگلاس از جنس پلی گلاس پوشانده می‌شود که نتیجه آن براق شدن و شفاف شدن لایه رویی است. این لایه ایجاد شده، باعث شیشه‌ای دیده شدن روی کابینت می‌شود. خیلی از افراد این نوع را بیشتر می‌پسندند و آن را برای کابینت، کمد دیواری و حتی میز تلویزیون انتخاب می‌کنند.

نوع دیگر کابینت‌ها، پلی گلاس هست که آن هم مغزی مشابهی با هایگلاس و ام دی اف دارد و فقط رویه آن متفاوت است. رویه پلی گلاس از جنس پلی استر است که شفافیت و درخشانی منحصر به فرد و بیشتری را نسبت به هایگلاس ایجاد می‌کند.

کابینت های گلاس برای چه آشپزخانه‌هایی مناسب‌تر است؟

کابینت های گلاس

کابینت هایگلاس همان ام دی اف است. با این تفاوت که رویه آن به دلیل پوشش با پلی گلاس براق است. به همین دلیل گزینه‌ای بسیار مناسب برای تمام آشپزخانه‌ها محسوب می‌شود.
اما اغلب برای منازلی که متراژ کمی دارند و کوچک هستند، بهتر است از این نوع استفاده کرد. حتی اگر نوعی با رنگ روشن انتخاب شود، نتیجه بهتری ایجاد خواهد شد.
زیرا انعکاس نور از روی کابینت با رنگ روشن که براق هم هست، باعث می‌شود آشپزخانه بزرگ‌تر دیده شود. از طرف دیگر زیبایی چشمگیری را نیز ایجاد خواهد کرد.

انتخاب بهترین نوع های گلاس

وقتی قرار است کابینت ماندگاری را طراحی و نصب کنید، طبیعتا به دنبال کیفیت و گزینه‌های مرغوب‌تری خواهید بود. برای انتخاب ورقه‌های کابینت های گلاس، بهترین مورد انتخاب نوع ام دی اف آلمانی، ایتالیایی، اتریشی و اسپانیایی است.
امروزه در بازار، متریال ساخت ترکیه بیشتر وجود دارد که تقریبا کیفیت مناسبی دارند. همچنین نمونه‌های داخلی نیز وجود دارند که کیفیت مناسب را کنار قیمت به صرفه‌تری خواهند داشت.
همواره باید در نظر داشته باشید که انتخاب جنس مناسب‌تر، به مقدار هزینه‌ای که در نظر دارید بستگی خواهد داشت.

کابینت های گلاس چه مزایایی دارد؟

سطح کابینت های گلاس، کاملا صاف و صیقلی است. به همین دلیل منبعی عالی برای نورانی‌تر شدن آشپزخانه است. این کابینت‌ها، نور را بازتاب می‌کنند که جلوه بهتری برای فضا ایجاد می‌شود.
در نتیجه افرادی که خواهان لاکچری شدن هر چه بیشتر آشپزخانه هستند، بهتر است از این جنس کابینت استفاده کنند. حتی معمولا توصیه می‌شود برای آشپزخانه‌هایی که نور کمتری دارند و پنجره ندارند، از کابینت هایگلاس استفاده شود تا بازتاب نور، اطراف را روشن‌تر کند.

همچنین به دلیل داشتن سطح صاف و صیقلی، به خلوت و بزرگ‌تر دیده شدن فضا کمک می‌کنند. معمولا توصیه می‌شود برای آشپزخانه‌هایی که ابعاد کوچکی دارند، از این جنس کابینت استفاده شود. از طرف دیگر این موضوع باعث ایجاد محیطی آرامش‌بخش و مرتب نیز می‌شود.

کابینت های گلاس

جالب است بدانید کابینت هایگلاس به دلیل بازتاب نور، ممکن است باعث شود، رنگ اطراف مانند رنگ سقف و دیوار روی آن تاثیر گذاشته و تغییر رنگ را به همراه داشته باشد. پس حتما برای انتخاب بهتر به این نکته توجه کنید.

انتخاب کابینت های گلاس باعث می‌شود، سبک مینیمال و بسیار آرامش‌بخشی برای منزل فراهم باشد. اگر دستگیره کابینت‌ها را مگنتی یا بسیار ساده انتخاب کنید، این موضوع بیشتر به چشم خواهد خورد.

نکته مثبت دیگری که از کابینت های گلاس می‌توان مطرح کرد، نظافت راحت آن است. برای تمیز کردن و نظافت کابینت هایگلاس، نیازی به شست و شو با مواد شیمیایی زیادی وجود ندارد. زیرا سطح آن صاف و صیقلی است و آلودگی بین بافت آن گیر نمی‌کند. فقط کافی است دستمال نمدار مناسبی را روی سطح آن بکشید تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید.

کابینت های گلاس چه معایبی دارد؟

یکی از مزایایی که برای کابینت های گلاس مطرح شد، به نظافت راحت آن مربوط می‌شود. اما باید در نظر داشته باشید که به دلیل صاف بودن سطح آن، اثر انگشت به سرعت روی آن می‌افتد. در نتیجه معمولا لازم است در فواصل کوتاه روی آن دستمال کشید.
این موضوع در مواردی که رنگ کابینت‌ها تیره‌تر باشد، بیشتر به چشم می‌خورد.

معمولا توصیه می‌شود کانتر آشپزخانه از جنس های گلاس انتخاب نشود. زیرا سریع‌تر روی آن خط و خش ایجاد می‌شود. اغلب در صورتی که روی کابینت های گلاس خط و خش ایجاد شود، نمی‌توان کاری کرد. مگر اینکه آن ورق چوب و به طور کامل آن قسمت را تعویض کرد.

نکته دیگری که در انتخاب کابینت هایگلاس موثر است، براق بودن آن است. براقیت این کابینت‌ها سبب انعکاس نور می‌شود که خیلی از افراد آن را نمی‌پسندند. به ویژه اگر دوست ندارید بازتاب نور به چشمتان برخورد کند، بهتر است قسمت‌های بالایی را مات یا ام دی اف انتخاب کنید.
البته در برخی از موارد به صورت ترکیبی از سطح مات و براق برای کابینت‌ها انتخاب می‌کنند که می‌تواند تنوع و زیبایی منحصر به فردی را ایجاد کند.

انتخاب رنگ مناسب برای کابینت های گلاس

انتخاب رنگ برای کابینت های گلاس در حد زیادی به سلیقه فرد بستگی دارد. اما در خیلی از موارد به مد روز هم می‌توان توجه کرد.
ولی راهنمایی‌هایی که در رابطه با انتخاب رنگ کابینت هایگلاس می‌توان مطرح کرد، شامل موارد زیر می‌شود:

  • اگر ابعاد آشپزخانه کوچک است، حتما رنگ روشن انتخاب کنید
  • از ترکیب دو یا نهایتا سه رنگ استفاده کنید
  • رنگی را انتخاب کنید که مدت زمان زیادی می‌توانید در کنار آن باشید (یعنی تا حدودی سلیقه شخصی خود را هم در نظر بگیرید)
  • سعی کنید فضای آشپزخانه را بی‌روح و خیلی خنثی پیش نبرید برای این منظور فقط کافی است از دو رنگ در کنار هم استفاده کنید (رنگ‌هایی مانند سفید و مشکی، کرمی و طلایی، قهوه‌ای و مشکی)

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم مزایا و معایب کابینت های گلاس را به طور کامل برایتان شرح دهیم. برای انتخاب این کابینت می‌توانید کاملا متنوع عمل کنید. زیرا رنگ‌ها و طرح‌های متعددی از این نوع وجود دارد که بسته به سلیقه شخصی و فضایی که دارید، می‌توانید دکوراسیون منحصر به فردی داشته باشید.

پست های مرتبط