• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

تزیین اپن آشپزخانه راهکاری کم هزینه برای دکوری جدید

تزیین اپن آشپزخانه راهکاری بسیار عالی برای زمانی است که نمی‌خواهیم دکوراسیون کل آشپزخانه را عوض کنیم ولی تمایل داریم کمی تغییرات جذاب ایجاد کنیم.
البته از آنجایی که آشپزخانه‌های امروزی در بیشتر موارد اپن هستند، لازم است همخوانی بین فضای آشپزخانه و پذیرایی در نظر گرفته شود. با ادامه متن همراه باشید تا بررسی کنیم چه ایده‌هایی برای زیبایی اپن آشپزخانه کاربردی است.

تزیین اپن آشپزخانه روشی مقرون به صرفه برای ایجاد تنوع

امروزه بیشتر آشپزخانه‌هایی که طراحی می‌شوند، بدون دیوار هستند و از کانتر برای مجزاسازی آشپزخانه با سایر قسمت‌ها به کار برده می‌شود. البته در برخی از موارد نیز هیچ دیوار و کانتری را قرار نمی‌دهند.

زیرا به علت کوچک شدن متراژ ساختمان‌ها، طراحی‌های مدرن و به روز، طوری به کار برده می‌شود که فضا بزرگ‌تر دیده شود یا از حداکثر فضا استفاده شود. در این بین اپن کردن آشپزخانه یکی از گزینه‌های مناسب است. البته برای ایجاد تنوع در اپن آشپزخانه گاهی لازم است آن را تزیین کرد.

وقتی هدف تزیین اپن آشپزخانه باشد، نیازی به تغییر پایه و دکوراسیون اصلی نیست و تنها باید راهکارها و ایده‌هایی را دید که بتوان از آنها برای زیبایی اپن و ایجاد تنوع برای آن استفاده کرد. در ادامه تصاویری برای ایده گرفتن و راهکارهایی برای به کار بردن ارائه خواهیم کرد.

1. سادگی اصلی برای تزیین اپن آشپزخانه امروزی

برای اینکه آشپزخانه‌ای با دکوراسیون امروزی و مدرن داشته باشید نباید این اصل را فراموش کنید که امروزه سادگی، بیشتر برای دکوراسیون در نظر گرفته می‌شود. معمولا برای پیش بردن این موضوع، بهتر است از شلوغی و به کار بردن لوازم تزیینی زیاد روی اپن خودداری کنید.

همانطور که در تصاویر بالا مشخص است، آشپزخانه‌هایی که ابعاد کوچکتری دارند، طراحی ساده‌تری برای آتها ایجاد می‌شود.
برای مواردی که کابینت‌ها طرح‌دار باشند لازم است که سادگی بیشتری را برای سایر سمت‌ها به کار برد. زیرا شلوغی بیش از حد با وسایل و دکوراسیون شلوغ، برای مواردی که افراد دائم در منزل هستند، خستگی دید و حالتی کلافه کننده یا حتی خسته کننده را به مرور ایجاد خواهد کرد.

2. از تضاد استفاده کنید

گاهی برای تزیین اپن آشپزخانه فقط باید رنگ‌ها را درست انتخاب کرد. انتخاب رنگ‌ها می‌تواند تاثیر به سزایی در زیبایی و جلوه بیشتر هر فضایی داشته باشد.
در اکثر دکوراسیون‌ها، یک یا دو رنگ برای تم یا زمینه انتخاب می‌شود. پیشنهاد و ایده کاربردی که برای تزیین اپن آشپزخانه داریم، استفاده از یک یا دو تک رنگ متضاد است.

در بسیاری از موارد توصیه می‌شود از دکوری‌های مناسب مانند ظروف میوه یا گل و گیاه برای دکوراسیون اپن استفاده کنید. اما ما پیشنهاد می‌کنیم از گل و گیاه یا ظروف میوه با رنگ متضاد برای این منظور استفاده کنید.

تزیین اپن آشپزخانه

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، رنگ غالبی که برای انتخاب کابینت و کانتر در نظر گرفته شده است، سفید است. برای جلوه بیشتر و تزیین اپن آشپزخانه از رنگ قرمز که چشمگیری بالایی ایجاد کرده است، به کار برده‌اند. این انتخاب توانسته علاوه بر اینکه زیبایی ایجاد کند، فضا را از بی روحی و یکنواختی خارج کند.

3. گل و گیاه طبیعی یا مصنوعی

خیلی از افراد خواهان به کار بردن گل و گیاه بیشتر در دکوراسیون هستند. اما برخی از افراد به علت نور کم یا عدم علاقه ترجیح می‌دهند با گل و گیاهان مصنوعی فضا را متنوع کنند. در این بین از آنها به بهترین شکل می‌توان برای دکوراسیون و تزیین اپن آشپزخانه استفاده کرد.

در مواردی که اپن آشپزخانه طول زیادی داشته باشد، می‌توانید از دو گلدان به شکل قرینه استفاده کنید. البته همیشه قرینه بودن را نمی‌توان اعمال کرد. معمولا پیش بردن اصل قرینگی در منازل و فضاهایی که بر پایه دکوراسیون کلاسیک چیده شده باشند، بیشتر دیده می‌شود.

توصیه می‌کنیم برای انتخاب گل و گیاه به ابعاد اپن آشپزخانه توجه داشته باشد. البته در صورت انتخاب گل و گیاه طبیعی باید به شرایط مورد نیاز برای رشد آنها توجه داشته باشید.
گاهی چند گلدان ریز و کوچک از کاکتوس‌ها نیز می‌تواند ایده خوبی باشد و در برخی از موارد نیز انتخاب چند شاخه گل با رنگ‌های جذاب زیبایی چشمگیری را در پی دارد.

4. انتخاب منابع نور مناسب

یکی از ایده‌های مدرن و امروزی که بسیار بر زیبایی اپن اشپزخانه تاثیر گذار است، استفاده از لوسترها یا منابع نور نقطه‌ای است که می‌توان انتخاب کرد.
انتخاب منبع نور مناسب برای اپن آشپزخانه علاوه بر اینکه به کاربردی بودن آن مربوط می‌شود، سبب زیبایی نیز خواهد شد.

امرزوه لوسترهای مختلفی در سبک‌های مدرن و کلاسیک وجود دارند که طبق سبک آشپزخانه و سایر قسمت‌ها، می‌توان گزینه مناسب را انتخاب کرد و به کار برد.
البته برای این موضوع توصیه می‌کنیم ابعاد آنرا مناسب انتخاب کنید و همینطور از تنوع رنگی و تضاد رنگ‌ها برای لاله‌های آن غافل نشوید.

5. دکوری‌های کاربردی برای تزیین اپن آشپزخانه

با توجه به ابعاد اپن آشپزخانه، می‌توانید دکوری‌های مناسبی را انتخاب کنید. گل و گیاهان طبیعی یا مصنوعی طبق سلیقه، گزینه‌هایی هستند که معمولا به کار برده می‌شوند.
اما تنوعی که می‌توان ایجاد کرد به سایر دکوری‌ها مربوط می‌شود. از موارد زیر برای این منظور می‌توانید ایده بگیرید:

 • استفاده از ظروف مسی برای آشپزخانه‌های سنتی یا ایجاد تنوع با آنها در آشپزخانه‌های مدرن
 • به کار بردن شیشه‌های رنگی برای خوراکی‌ها
 • استفاده از ظرف میوه با رنگی جذاب
 • به کار بدن مجسمه‌های رنگی در ابعاد مختلف
 • استفاده از شمع و جاشمعی مناسب
 • قسمتی برای قرار دادن کتاب‌های آشپزی

جمع‌بندی

برای اینکه بتوان به تزیین اپن آشپزخانه پرداخت، نیازی به هزینه‌های اضافی نیست. زیرا قرار نیست تمام دکوراسیون آشپزخانه و کابینت‌ها عوض شوند. تنها باید با خلاقیت و به کار بردن لوازم در جای مناسب به تزیینی جذاب دست یابید.
در این متن به 5 نکته پرداختیم تا با به کار بردن آنها بتوانید تزیینی متنوع برای اپن آشپزخانه ایجاد کنید. تصاویر به کار برده شده نیز ایده‌های کاربردی هستند که می‌توان از آنها به راحتی استفاده کرد.

پست های مرتبط