• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

دکوراسیون آشپزخانه کاربردی با 6 نکته ساده و شیک

دکوراسیون آشپزخانه سنتی و مدرن، کوچک یا بزرگ نیازمند به کارگیری ایده‌ها و ابزارهایی برای هر چه کاربردی‌تر شدن آن است. این کار را می‌توان با انتخاب درست رنگ‌ها در کنار کابینت‌بندی شیک محقق ساخت، اما اینکه چگونه می‌توان این تناسب را ایجاد کرد و راهکارهای دیگر برای این منظور چه مواردی هستند را در ادامه متن به طور کامل با ایده‌هایی مدرن ارائه خواهیم کرد.

بهترین دکوراسیون آشپزخانه

برای اینکه بهترین دکوراسیون را برای قلب خانه بتوانیم داشته باشیم، بهترین کار این است که به نکاتی درست توجه کنیم تا ضمن اینکه کاربردی بودن ابزار و لوازم منزل را از بین نبردیم به زیبایی آن نیز بیفزاییم.

فرقی نمی‌کند آشپزخانه با چه ابعادی باشد وقتی پای چیدمان و دکوراسیون آن به شکل درست و کاربردی به میان می‌آید. با اینکه ابعاد بزرگ برای آشپزخانه مورد پسند بسیاری از افراد است اما با نکاتی می‌توان آشپزخانه‌های متوسط و کوچک را به شکل زیبا و کاربردی در آورد.

برای این منظور در ادامه متن نکاتی را ارائه خواهیم کرد که به هر چه زیباتر ساختن و کاربردی ساختن آشپزخانه منجر خواهد شد. با ما همراه باشید.

چند ایده کاربردی برای زیبایی آشپزخانه

نکته مهمی که باید برای زیبایی آشپزخانه در نظر داشته باشید این است که نباید فقط به زیبایی آن فکر کنید و بهتر است کاربردی بودن ابزار نیز در نظر گرفته شوند. در ادامه ایده‌هایی برای این منظور ارائه خواهیم کرد که می‌تواند بسیار موثر در داشتن آشپرخانه‌ای منحصر به فرد باشد.

انتخاب کابینت مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

کابینت یکی از اجزاء اصلی آشپزخانه محسوب می‌شود و انتخاب رنگ و سبک آن تا حدودی تحت تاثیر پذیرایی است. کابینت آشپزخانه بهتر است از تمی یکنواخت برخوردار باشد و با سایر اجزای آن همخوانی داشته باشد.

بهتر است برای آشپزخانه‌هایی که ابعاد کوچکی دارند، تمام فضا در نظر گرفته شود و از فضای موجود به بهترین شکل استفاده شود. علاوه بر این موضوع لازم است تا رنگ‌بندی انتخابی در کنار سایر ابزارها از جمله گاز، یخچال و لباسشویی و… با حساسیت ویژه‌ای در نظر گرفته شوند. زیرا برخی رنگ‌بندی‌های ضد و نقیض ممکن است جلوه دکوراسیون آشپزخانه را به هم ریخته و حتی باعث کوچک دیده شدن ابعاد آن شوند.

نکته جالبی که می‌توان در مورد کابینت در نظر داشت این است که کابینت‌های رنگ روشن مناسب‌تر برای ابعاد کوچک هستند و بهتر است در آشپزخانه‌های کوچک از رنگ‌بندی تیره و انتخاب تم تیره کمتر استفاده شود. مانند تصویر زیر استفاده از رنگ سفید در کنار رنگ مشکی می‌تواند ایده‌ای جالب و زیبا داشته باشد و با این کار می‌توانید آشپزخانه‌ای بهداشتی داشته باشید.

دکوراسیون آشپزخانه زیبا

نکاتی از جمله رنگ، جنس، شفاف یا براق بودن، سبک مدرن یا کلاسیک، انتخاب صفحه کابینت مناسب گزینه‌هایی هستند که باید برای دکوراسیون آشپزخانه در نظر گرفته شوند. این مورد را بهتر است طوری انتخاب کرد که با سایر لوازم آشپزخانه همخوانی داشته باشد.

نورپردازی در دکوراسیون آشپزخانه

از دیگر مواردی که سبب جلوه بیشتر و بهتر آشپزخانه خواهد شد، نورپردازی آن است. این مورد بهتر است طوری انتخاب شود که علاوه بر کاهش مصرف انرژی، نور کافی را در حین انجام کار در آشپزخانه و بخش‌های مختلف آن مانند ظرفشویی، روی اجاق گاز، پیشخوان و اپن آشپزخانه فراهم کند.

نورپردازی اپن آشپزخانه

این مورد برای آشپزخانه‌هایی که دارای پنجره هستند کمی راحت‌تر است و با انتخاب پرده مناسب که آسان جمع و باز شود، می‌توان نور را در طول روز تنظیم کرد و فقط در شب با نورپردازی نقطه‌ای سبب تامین نور مورد نیاز در شب شد.

پیشنهادی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید شامل نورپردازی روی پیشخوان برای شب، در کنار وجود نور طبیعی از پنجره است که در طول روز سبب تامین نور مورد نیاز خواهد شد.

تم مناسب برای دکوراسیون انتخاب کنید

برای انتخاب تمی و زمینه مناسب دکوراسیون آشپزخانه بهتر است ابعاد آشپزخانه را در نظر گرفت. اگر آشپزخانه‌ای با ابعاد کوچک برای دکوراسیون مد نظرتان است بهتر است از تم‌هایی با رنگ‌های روشن و ساده انتخاب کنید. اما برای ابعاد بزرگتر می‌توان طرح‌های شلوغ در کنار رنگ‌های تیره را برگزید.

تم مناسب دکوراسیون آشپزخانه

مساله دیگری که لازم است در مورد تم در نظر داشته باشید گزینه‌هایی است که انتخابی همیشگی هستند و زیبایی آنها همیشه به چشم خواهد آمد. تم با رنگ و زمینه چوبی هرگز چشم را خسته نمی‌کند و برای ابعاد مختلفی از آشپزخانه‌ها مناسب است.

تاثیر رنگ‌ها را در چیدمان آشپزخانه حما در نظر داشته باشید و از رنگ‌هایی که با یکدیگر همخوانی دارند در کنار رنگ‌های ضد و نقیض برای دکوری‌ها استفاده کنید.

رنگ و تم دکوراسیون آشپزخانه

از دکوری‌ها برای زیبایی دکوراسیون آشپزخانه کمک بگیرید

از دیگر گزینه‌هایی که برای دکوراسیون بسیار مناسب هستند و سبب به چشم آمدن هر چه بیشتر نمای آن می‌شوند، دکوری‌های مختلف از جمله استفاده از گلدان‌های طبیعی تزئینی، مجسمه‌ها، تابلوهای زیبا و حتی یک قالیچه زیبا و مناسب برای کف می‌توان در نظر داشت.

دکوری برای دکوراسیون آشپزخانه

لازم به ذکر است برای هر چه بهتر دیده شدن آشپزخانه لازم نیست از لوازم و دکوری‌های زیادی استفاده کنید. زیرا ممکن است دست و پا را گرفته و سبب شلوغ دیده شدن و کوچک دیده شدن ابعاد آشپزخانه شود. پس جانب اعتدال را رعایت کنید.

داشتن جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه با چند ایده

 • در دکوراسیون مدرن جایی برای شلوغی وجود ندارد و سادگی حرف اول را می‌زند
 • از رنگ‌های روشن برای این منظور استفاده کنید
 • دکوراسیون آشپزخانه مدرن خود را با لوازم ناکارآمد پر نکنید
 • بحث رنگ و نورپردازی مناسب کابینت‌ها برای قلب خانه در دکوراسیون مدرن حرف اول را می‌زند
 • نیازی نیست همه جای آشپزخانه را با ابزارها و دکوری‌ها پر کنید
دکوراسیون آشپزخانه جدید

انتخاب ابزارهای مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

گزینه دیگری که بسیار مهم است بحث انتخاب ابزارآلات در آشپزخانه است که چیدمان آنها در کنار کابینت آشپزخانه، می‌تواند تاثیر به سزایی داشته باشد.

 • انتخاب هود مناسب برای گاز
 • در نظر گرفتن جایی مناسب برای قرار دادن ابزارهای آشپزی مانند کارد و …
 • انتخاب یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و بسیاری از گزینه‌های دیگر با رنگ‌هایی که با یکدیگر همخوانی دارند
 • کاربردی بودن و ایمنی ابزارهای انتخاب شده را نیز باید در نظر داشت

نکات پایانی

در این متن ایده‌ها وگزینه‌هایی برای زیبایی دکوراسیون آشپزخانه را برایتان ارائه کردیم. اما در این بین گزینه‌هایی هستند که با اینکه کمتر به چشم می‌آیند اما برای آسایش و ایمنی در آشپزخانه بسیار مهم هستند و باید با در نظر گرفته آنها دکوراسیونی مناسب ایجاد کرد.

پست های مرتبط