• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

دکوراسیون آشپزخانه جدید با 11 نکته ساده و شیک

دکوراسیون آشپزخانه سنتی و مدرن برای آشپزخانه‌های کوچک یا بزرگ، نیازمند به کارگیری ایده‌ها و ابزارهایی برای هر چه کاربردی‌تر شدن آن است. این کار را می‌توان با انتخاب درست رنگ‌ها در کنار کابینت‌بندی شیک محقق ساخت، اما اینکه چگونه می‌توان این تناسب را ایجاد کرد و راهکارهای دیگر برای این منظور چه مواردی هستند را در ادامه متن به طور کامل با ایده‌هایی مدرن بررسی خواهیم کرد.

خلق بهترین دکوراسیون آشپزخانه

برای اینکه بهترین دکوراسیون را برای قلب خانه بتوانیم داشته باشیم، بهترین کار این است که به نکات اصولی توجه کنیم تا ضمن اینکه کاربردی بودن ابزار و لوازم منزل را از بین نمی‌بریم به زیبایی آن نیز بیافزاییم.

وقتی پای چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه به شکل درست و کاربردی در میان باشد، فرقی نمی‌کند آشپزخانه با چه ابعادی داشته باشیم. با اینکه ابعاد بزرگ برای آشپزخانه مورد پسند بسیاری از افراد است اما با نکاتی می‌توان آشپزخانه‌های متوسط و کوچک را نیز به شکل زیبا و کاملا کاربردی چیدمان داد.

برای این منظور در ادامه متن نکاتی را ارائه خواهیم کرد که به هر چه زیباتر شدن و کاربردی ساختن آشپزخانه منجر خواهد شد. با ما همراه باشید.

چند ایده کاربردی برای زیبایی آشپزخانه

نکته مهمی که باید برای زیبایی آشپزخانه در نظر داشته باشید این است که نباید فقط به زیبایی آن فکر کنید و بهتر است کاربردی بودن ابزار نیز در نظر گرفته شوند. در ادامه ایده‌هایی برای این منظور ارائه خواهیم کرد که می‌تواند بسیار موثر در داشتن آشپزخانه‌ای منحصر به فرد باشد.

انتخاب کابینت مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

کابینت یکی از اجزاء اصلی آشپزخانه محسوب می‌شود و انتخاب رنگ و سبک آن تا حدودی تحت تاثیر پذیرایی است. کابینت آشپزخانه بهتر است از تمی یکنواخت برخوردار باشد و با سایر اجزای آن همخوانی داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم برای آشپزخانه‌هایی که ابعاد کوچکی دارند، تمام فضا در نظر گرفته شود و از فضای موجود به بهترین شکل استفاده شود. علاوه بر این موضوع لازم است تا رنگ‌بندی انتخابی در کنار سایر ابزارها از جمله گاز، یخچال و لباسشویی و… با حساسیت بیشتری در نظر گرفته شوند. زیرا برخی رنگ‌بندی‌های ضد و نقیض، ممکن است جلوه دکوراسیون آشپزخانه را به هم ریخته و نامنظم کرده یا حتی باعث کوچک دیده شدن ابعاد آن شوند.

نکته جالب توجهی که می‌توان در مورد کابینت در نظر داشت این است که کابینت‌های رنگ روشن، برای ابعاد کوچک مناسب‌تر هستند. حتی بهتر است در آشپزخانه‌های کوچک از رنگ‌بندی تیره و انتخاب تم تیره کمتر استفاده شود. مانند تصویر زیر استفاده از رنگ سفید در کنار رنگ مشکی می‌تواند ایده‌ای جالب باشد که زیبایی چشمگیری نیز دارد. از طرفی با این کار می‌توانید آشپزخانه‌ای بهداشتی نیز داشته باشید.

دکوراسیون آشپزخانه زیبا

نکاتی از جمله رنگ، جنس، شفاف یا براق بودن، سبک مدرن یا کلاسیک، انتخاب صفحه کابینت مناسب گزینه‌هایی هستند که باید برای دکوراسیون آشپزخانه در نظر گرفته شوند. این مورد را بهتر است طوری انتخاب کرد که با سایر لوازم آشپزخانه همخوانی داشته باشد.

نورپردازی در دکوراسیون آشپزخانه

از دیگر مواردی که سبب جلوه بیشتر و بهتر آشپزخانه خواهد شد، نورپردازی آن است. این مورد بهتر است طوری انتخاب شود که علاوه بر کاهش مصرف انرژی، نور کافی را در حین انجام کار در آشپزخانه و بخش‌های مختلف آن مانند روی سینک ظرفشویی، روی اجاق گاز، پیشخوان و اُپن آشپزخانه را فراهم کند.

نورپردازی اپن آشپزخانه

امروزه در آشپزخانه‌های مدرن برای نورپردازی از سیستم هوشمند و سنسوردار استفاده می‌کنند. از این طریق می‌توان نور کافی برای انجام امور در آشپزخانه در ساعات مختلف شبانه روز را داشت.

استفاده از لوسترهای شیک با اشکال هندسی متنوع، می‌تواند رنگ و روحی متفاوت برای آشپزخانه ایجاد کند. گاهی با تغییر یکی از منابع نور در آشپزخانه می‌توان به تغییری بسیار چشمگیر دست یافت. باید توجه کنید که منبع نور، هالوژن‌ها یا لوستر روی پیشخوان، یکی از نکات بسیار مهم است که اغلب در دکوراسیون آشپزخانه کاملا دیده می‌شود. در انتخاب آن دقت کنید.

دکوراسیون آشپزخانه‌های پنجره‌دار

نورپردازی برای آشپزخانه‌هایی که دارای پنجره هستند کمی راحت‌تر است. با انتخاب پرده مناسب که آسان جمع و باز شود، می‌توان نور را در طول روز تنظیم کرد. با این حال می‌توان فقط در شب با نورپردازی نقطه‌ای سبب تامین نور مورد نیاز شد.

پیشنهادی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید شامل نورپردازی روی پیشخوان برای شب، در کنار وجود نور طبیعی از پنجره است که در طول روز سبب تامین نور مورد نیاز خواهد شد.

رنگ روشن انتخاب شده برای تم اصلی این آشپزخانه سبب شده است تا ابعاد بزرگتری از آن به چشم بخورد. علاوه بر این موضوع نور انعکاس یافته از پنجره به کاهش مصرف انرژی نیز منجر می‌شود.

از این رو پیشنهاد می‌کنیم اگر پنجره در آشپزخانه خود دارید نوری که از آن می‌تابد را از کل منزل و آشپزخانه دریغ نکنید. برای اینکه دید کمتری از پنجره وجود داشته باشد نیز می‌توانید پرده‌های روشن انتخاب کنید تا نور را دریافت کرده باشید.

تم مناسب برای دکوراسیون انتخاب کنید

برای انتخاب تم و زمینه مناسب دکوراسیون آشپزخانه، بهتر است ابعاد آشپزخانه را در نظر گرفت. اگر آشپزخانه‌ای با ابعاد کوچک برای دکوراسیون مد نظرتان باشد بهتر است از تم‌هایی با رنگ‌های روشن و ساده انتخاب کنید. اما برای ابعاد بزرگتر می‌توان طرح‌های شلوغ در کنار رنگ‌های تیره را برگزید.

تم مناسب دکوراسیون آشپزخانه

مساله دیگری که لازم است در مورد تم در نظر داشته باشید گزینه‌هایی است که انتخابی همیشگی هستند و زیبایی آنها همیشه به چشم خواهد آمد. تم با رنگ و زمینه چوبی، هرگز چشم را خسته نمی‌کند و برای ابعاد مختلفی از آشپزخانه‌ها مناسب است.

تاثیر رنگ‌ها را در چیدمان آشپزخانه حتما در نظر داشته باشید و از رنگ‌هایی که با یکدیگر همخوانی دارند برای زمینه استفاده کنید و در کنار آنها رنگ‌های ضد و نقیض را برای دکوری‌ها استفاده کنید.

رنگ و تم دکوراسیون آشپزخانه

از دکوری‌ها برای زیبایی دکوراسیون آشپزخانه کمک بگیرید

از دیگر گزینه‌هایی که برای دکوراسیون بسیار مناسب هستند و سبب به چشم آمدن هر چه بیشتر نمای آن می‌شوند، دکوری‌های مختلف هستند. از جمله آنها می‌توان به مواردی همچون گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • استفاده از گلدان‌های طبیعی تزئینی به ویژه گلدان‌هایی برای داشتن سبزیجات تازه
 • مجسمه‌های نمادین
 • تابلوهای زیبا
 • گلیم یا قالیچه مناسب و ترجیحا سبک برای کف
 • ظروف کاربردی مانند جاادویه‌ای‌هایی با اشکال متنوع و ناهمگون
دکوری برای دکوراسیون آشپزخانه

لازم به ذکر است برای هر چه بهتر دیده شدن آشپزخانه نیاز نیست از لوازم و دکوری‌های زیادی استفاده کنید. زیرا ممکن است دست و پا را گرفته و سبب شلوغ دیده شدن و کوچک دیده شدن ابعاد آشپزخانه شوند.

بهتر است جانب اعتدال را رعایت کنید و سعی کنید تا جای ممکن از گزینه‌هایی استفاده کنید که بیشتر کاربردی هستند. اما گاهی باید رنگ و روح داشتن آشپزخانه را نیز در نظر داشت و از اکسسوری‌های مناسب در جای خود استفاده کرد.

ایده‌هایی برای آشپزخانه‌های آپارتمانی

آشپزخانه‌های آپارتمانی اغلب با متراژ کمتری هستند و باید از حداکثر فضای آنها بتوان استفاده کرد. معمولا برای آشپزخانه‌های آپارتمانی بهتر است از طرح‌هایی که ویژگی‌هایی همچون موارد زیر را دارند استفاده کرد:

 • معمولا بهتر است ساده‌تر باشند
 • دکوراسیون از نوعی انتخاب شود که مدرن‌تر است و با گذر زمان کوتاهی از جذابیت آن کم نمی‌شود
 • بهتر است لوازم از مدرن‌ترین امکانات روز بهره‌مند باشند
 • سادگی و خلوت بودن نکته بسیار مهمی است
 • از تک رنگ و یا ترکیب نهایتا دو رنگ در کنار یکدیگر برای زمینه اصلی بهتر است استفاده کرد
 • از یک تک رنگ متفاوت و متناقض برای یک یا چند وسیله استفاده کنید تا توجه را به سمت آنها جلب کنید

داشتن جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه با چند ایده

 • در دکوراسیون مدرن جایی برای شلوغی وجود ندارد و سادگی حرف اول را می‌زند
 • از رنگ‌های روشن یا تک رنگ تیره برای این منظور استفاده کنید
 • دکوراسیون آشپزخانه مدرن خود را با لوازمی که کاربردی نیستند، پر نکنید
 • بحث رنگ و نورپردازی مناسب کابینت‌ها، برای قلب خانه، در دکوراسیون مدرن، حرف اول را می‌زند
 • نیازی نیست همه جای آشپزخانه را با ابزارها و دکوری‌ها پر کنید
دکوراسیون آشپزخانه جدید

انتخاب ابزارهای مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

گزینه دیگری که بسیار مهم است بحث انتخاب ابزارآلات در آشپزخانه است که چیدمان آنها در کنار کابینت آشپزخانه، می‌تواند تاثیر به سزایی داشته باشد.

 • انتخاب هود مناسب برای گاز
 • در نظر گرفتن جایی مناسب برای قرار دادن ابزارهای آشپزی مانند کارد و …
 • انتخاب یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و بسیاری از گزینه‌های دیگر با رنگ‌هایی که با یکدیگر همخوانی دارند
 • کاربردی بودن و ایمنی ابزارهای انتخاب شده را نیز باید در نظر داشت

به زیبایی کف آشپزخانه دقت کنید

گاهی تغییر دادن ساختار اصلی دکوراسیون داخلی کمی مشکل است. اما باید در نظر داشته باشید که کف یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند کاملا زیبایی و جذابیت دکوراسیون لوازم انتخاب شده برای دکور را تحت تاثیر قرار دهد.

پیشنهاد می‌کنیم گاهی پیش از استارت برای تغییر دکوراسیون با بودجه مشخص، اولویت اصلی پایه و زیرکار را قرار دهید. از این طریق جلوه لوازم و دکوراسیون ایجاد شده را نیز از بین نبرده‌اید.

توجه به زیبایی دیوارهای آشپزخانه

دکوراسیون دیوارها نیز مانند توجه به زیبایی کف، کاملا نکته مهمی است. اما زمانی که تغییر پایه اصلی آشپزخانه که کف و دیوارها هستند هدف نباشد باید با گزینه‌های متعددی به زیبایی و شیک شدن آنها پرداخت. برای دست یافتن به این موضوع به موارد زیر توجه کنید:

 • ابزار و لوازم مورد نیاز کاربردی را می‌توان به دیوارها نصب کرد
 • در نصب ابزارها به دیوار زیاده روی نباید کرد تا شلوغی ایجاد شود
 • روی دیوارهای خالی می‌توانید از شلف دیواری برای قرار دادن برخی از لوازم استفاده کنید
 • دیوارهای آشپزخانه برای اینکه به دکوراسیون زیبایی دهند بهتر است یکدست و بدون ناهماهنگی با سایر وسایل باشند

تلفیق سبک‌ها

برخی از موارد که نیاز به ایجاد تنوع وجود دارد یا به علت جابجایی، ممکن است برخی از لوازم را نتوان تغییر داد. در نتیجه سبک‌های مدرن و کلاسیک در کنار هم دیده می‌شوند. برای مثال برخی از آشپزخانه‌ها با سبک کلاسیک کابینت بندی شده‌اند اما ابزار و لوازمی که وجود دارد به سبک مدرن هستند.

این موضوع می‌تواند کمی جذاب باشد و آشپزخانه‌ای با دکوراسیون منحصر به فرد را ایجاد کند اما برای اینکه خیلی تفاوت و ناهماهنگی بین لوازم و تم اصلی احساس نشود، بهتر است برخی از لوازم که کاربردی نیستند را کمتر در دید قرار داد. با کمی خلوت کردن فضای آشپزخانه این تلفیق سبک، زیبایی خود را حفظ خواهد کرد.

نکات پایانی

در این متن ایده‌ها وگزینه‌هایی برای زیبایی دکوراسیون آشپزخانه را برایتان ارائه کردیم. اما در این بین گزینه‌هایی هستند که با اینکه کمتر به چشم می‌آیند اما برای آسایش و ایمنی در آشپزخانه بسیار مهم هستند. باید با در نظر گرفته آنها دکوراسیونی مناسب ایجاد کرد.

پست های مرتبط