• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

فنگ شویی آشپزخانه با رعایت 5 نکته موثر در جذب انرژی

فنگ شویی آشپزخانه انرژی چند برابری را از قلب خانه به قسمت‌های دیگر منتقل می‌دهد. یکی از سه قسمت مهم در خانه، آشپزخانه محسوب می‌شود و برای آسایش و آرامش بیشتر لازم است به اصول انرژی بخش برای این سه بخش اصلی یعنی اتاق خواب، حمام و آشپزخانه، توجه ویژه‌ای شود. در ادامه متن به بیان این اصول برای آشپزخانه خواهیم پرداخت.

اصول مهم برای فنگ شویی آشپزخانه

وقتی لازم است بین انرژی چیدمان اشیاء و خودمان ارتباط برقرار کنیم، باید اصولی از فنگ شویی را آموزش دیده و به کار ببریم. اصول فنگ شویی کمک می‌کند تا بتوان انرژی مثبت از تمام قسمت‌های منزل از جمله آشپزخانه دریافت کرد.

فنگ شویی آشپزخانه چیست؟

مهمترین اصول که این روش آسیای شرقی برای چیدمان آشپزخانه مشخص می‌کند، اصل ایمنی اشیاء و تمیزی آنها است. بهتر است مواردی که در ادامه معرفی خواهیم کرد را برای چیدمان آشپزخانه پیاده‌سازی کنید اما لازم نیست تمام آنها را با سختی اجرایی کنید.

در نظر داشتن تاثیر عناصر پنج گانه در فنگ شویی آشپزخانه

برای چیدمان بهتر لازم است قرار گرفتن ابزار و اشیاء در کنار هم، طوری باشد که تمام ابزارها در یک قسمت نباشند و کابینت‌ها روی یک خط قرار نگرفته باشند. برای مثال گاز، ماشین لباسشویی، یخچال و ماشین ظرفشویی همه نباید در یک خط قرار بگیرند.

طبق اصول عناصر پنج گانه، آب و آتش نباید در ارتباط با یکدیگر قرار داشته باشند. بهتر است برای ایجاد فاصله از کابینت، قفسه یا کشو استفاده کنید.

نکته مهم دیگر اینکه اجاق گاز (نماد ثروت در آشپزخانه) به عنوان منبع آتش در آشپزخانه نباید زیر پنجره، روبروی ورودی آشپزخانه و یا روی کابینت جزیره قرار داشته باشد. حتی بهتر است در سمت چپ شیر آب نیز قرار نگیرد. زیرا از انرژی آتش کاسته خواهد شد.

اصولی برای کابینت‌ها در فنگ شویی آشپزخانه

نظم فنگ شویی آشپزخانه

پیشخوان آشپزخانه و روی کابینت‌ها باید همیشه مرتب و تمیز باشد. ابزارها و لوازمی که روی کابینت‌ها قرار می‌دهید، در صورتی که کاربردی ندارند یا به ندرت از آنها استفاده می‌شوند، نیازی نیست فضا را اشغال کنند و سبب شلوغی یا گرفتن انرژی مثبت شوند. بهتر است آنها را برداشته و در داخل کابینت با چیدمانی مناسب قرار دهید. نکات زیر را برای مرتب شدن بیشتر به کار ببرید:

 • نظم دهی مناسبی را در کابینت‌ها ایجاد کنید با قرار دادن هر گروه از وسایل کنار یکدیگر؛ برای مثال ادویه‌ها یک قسمت باشند
 • قرینه را برای چیدمان داخل کابینت و انرژی بیشتر در نظر بگیرید

رنگ آشپزخانه برای فنگ شویی پر انرژی

تمام رنگ‌هایی که وجود دارند، اگر به درستی در کنار یکدیگر قرار گیرند، انرژی مضاعفی را به اطراف خواهند داد. برای اینکه چیدمان فنگ شویی آشپزخانه کامل شود؛ بهتر است از رنگ‌های زیر برای این منظور کمک بگیرید:

 1. رنگ طوسی با آوردن آرامش بیشتر به انرژی بیشتر برای آشپزخانه کمک می‌کند؛ گزینه بسیار مناسبی برای دیوارها است که می‌توانید لوازم و کابینت‌ها را با تناژهای مختلف از آن داشته باشید.
 2. رنگ سفید و آبی علاوه بر داشتن آشپزخانه مدرن به جذب انرژی و محیطی آرامش بخش کمک خواهد کرد.
 3. رنگ زرد ملایم در کنار سبز منبعی پر انرژی برای آشپزخانه به همراه خواهد داشت. حتی می‌توانید از رنگ زرد و طوسی در کنار یکدیگر بهره بگیرید.
 4. رنگ چوب از درجات روشن تا تیره به تنهایی یا در کنار رنگ سفید جذابیت ویژه‌ای را خواهد داشت.
 5. تاثیر نارنجی و قرمز می‌تواند جذابیت را مطلوب‌تر کند.

نکته: بهتر است رنگ‌های متنوع را در کنار هم داشته باشید؛ با این کار لازم است از رنگ‌هایی با تناژ خاکستری برای زمینه استفاده کنید و رنگ‌های آتشی را در کنار آن به کار ببرید.

توجه به ایمنی و نظافت

عدم ایمنی و کاربردی نبودن وسایل در کنار عدم توجه به نظافت و تمیزی آشپزخانه امواج را به شدت دور خواهد کرد. برای فنگ شویی ضروری است اصل ایمنی و تمیزی را رعایت کنید. هیچ گاه وسایل را برای طولانی مدت کثیف نگه ندارید.

فنگ شویی آشپزخانه پرانرژی

سعی کنید ابزار و وسایلی که استفاده می‌کنید همیشه سالم و آماده برای استفاده باشند. مثلا اگر چاقویی را روزانه استفاده می‌کنید؛ همیشه بعد از استفاده مجدد تمیز و تیز کنید و در جایش قرار دهید. با این کار به فنگ شویی آشپزخانه منجر می‌شوید و همواره امید به زندگی را برای وعده بعد زنده نگه خواهید داشت.

نکات مهم در فنگ شویی آشپزخانه

 1. گل و گیاه تازه انرژی مطلوبی در آشپزخانه خواهند داشت؛ حتما به کار ببرید
 2. از وسایل و دکوری‌های اضافی که چشم را خسته می‌کنند و انرژی را جذب و هدر می‌دهند استفاده نکنید
 3. ظرفی از میوه‌های تازه روی کانتر داشته باشید
 4. طبقات باز داشته باشید تا انرژی جریان داشته باشد اما رعایت نظم و ترتیب را در آنها جدی بگیرید
 5. تهویه مناسب به هوای تازه و جریان داشتن در آشپزخانه کمک خواهد کرد

جمع‌بندی

فنگ شویی آشپزخانه راهی مناسب در اختیار قرار می‌دهد تا بتوان علاوه بر ایمنی و نظافت که اصولی مهم برای آشپزخانه هستند، به محیطی انرژی بخش برای اعضای خانواده، رستوران یا حتی غذاخوری‌ها دست یافت. از آن برای چیدمان بهره ببرید.

پست های مرتبط