• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

10 نکته مهم برای انتخاب رنگ های روشن در دکوراسیون

رنگ های روشن در دکوراسیون می‌توانند علاوه بر اینکه به جلوه زیباتر فضا منجر شوند، تنوع چشمگیری را به همراه داشته باشند. تنوعی از رنگ‌ها برای دکوراسیون وجود دارد که می‌توان بسته به سلیقه و کاربری از آنها استفاده کرد.
البته قرار گرفتن رنگ‌ها در کنار هم نیاز به رعایت نکاتی دارد تا سبب به هم خوردن زیبایی و هارمونی آنها کنار یکدیگر نشود. با ادامه متن همراه باشید تا ایده‌های جالبی را برایتان مطرح کنیم.

به کار بردن رنگ های روشن در دکوراسیون

کوچک بودن یا بزرگ بودن فضا با رنگ‌های روشن جلوه بیشتری به خود می‌گیرد. به ویژه برای منازل و فضاها کوچک استفاده از رنگ‌های روشن می‌تواند به بزرگ شدن فضا و در عین حال زیبایی آن تاثیر به سزایی داشته باشد.

رنگ های روشن متنوع در دکوراسیون

یکی از برجسته‌ترین مزیت‌هایی که دکوراسیون با رنگ‌های روشن دارد این است که طیف وسیعی از رنگ‌ها را می‌توان به زیبایی کنار هم آورد.
رنگی که برای زمینه استفاده می‌شود اغلب نقشی خنثی خواهد داشت که همانند یک بوم نقاشی یکدست است و می‌توان ترکیبی عالی از ابزارها، دکوری‌ها و المان‌های مختلف با رنگ‌های مناسب را روی آن اجرا کرد.
در ادامه نکات بسیار کاربردی، برای داشتن منحصر به فردترین چیدمان با رنگ های روشن در دکوراسیون را برایتان ارائه خواهیم کرد.

زمینه‌ای خنثی برای نقش بهترین رنگ‌ها

وقتی می‌خواهید رنگ های روشن در دکوراسیون به کار ببرید بهتر است زمینه‌ای خنثی انتخاب کنید. این کار را حتی می‌توانید با دیوارپوش‌ها، کاغذ دیواری، رنگ‌های مناسب برای دیوار و سقف اجرا کنید.
البته استفاده از رنگی متفاوت برای قسمتی از دیوارها یا حتی کف، برای متفاوت بودن فضا جلوه خاصی را ایجاد می‌کند که می‌توانید از آن نیز استفاده کنید.
با این کار از یکنواختی فضا جلوگیری خواهد شد.

بهترین رنگ های روشن در دکوراسیون

برخی افراد با توجه به سلیقه شخصی، علاقه بیشتری نسبت به رنگ‌هایی که با یکدیگر همخوانی دارند نشان می‌دهند.
این در صورتی است که برخی دیگر رنگ‌هایی که متضاد و جیغ هستند و جلوه بیشتری دارند را ترجیح می‌دهند.
این موضوع کاملا به سلیقه شخصی مربوط است و برای تنوع از هر دو گزینه می‌توان به کار گرفت. اما در حالت لی باید به تناسب بین رنگ‌های انتخابی توجه داشت.

به کار بردن تئوری تضاد

در نظر گرفتن رنگ‌های متضاد در کنار هم ایده‌ی جالبی می‌تواند باشد. برای این کار می‌توانید طیفی از یک رنگ از درجه روشن تا تیره را انتخاب کنید و در دکوراسیون داشته باشید.
اما برای جلوه و شکیل شدن باید از یک یا دو رنگ متضاد با آن نیز استفاده کنید.

رنگ های روشن صورتی در دکوراسیون

در تصویر بالا رنگ به کار برده شده برای زمینه سفید است. در کنار آن کاناپه صورتی و کوسن به رنگ بنفش قرار دارد. اما برای اینکه فضا یکنواختی خود را از دست دهد، از مبلی با رنگ تیره در کنار آن استفاده شده است. این عملکردی هوشمندانه برای جلوه کردن رنگ‌های شاد و روشن است.

ترکیب رنگ ها در دکوراسیون منزل

برای اینکه ترکیب رنگی جذابی داشته باشید، تنوعی از رنگ‌ها را در اختیار دارید. فقط باید بدانید کدام رنگ‌ها در کنار یکدیگر جلوه بیشتری را خواهند داشت.
در اینجا هدف فقط نباید رنگارنگ شدن و به کارگیری رنگ‌های مختلف باشد. باید به نکات مهمی برای انتخاب رنگ‌ها دقت کنید.

رنگ های شاد روشن در دکوراسیون

توجه به اینکه فضا زیاد شلوغ نشود نکته خیلی مهمی است. برای مثال تصویر بالا با اینکه تنوعی از رنگ‌ها را دارد اما جلوه و زیبایی خود را از دست نداده و خسته کننده نیست. این موضوع به دلیل قرار گرفتن المان‌های مناسب در کنار رنگ مناسب است.

رنگ های روشن مدرن در دکوراسیون

ایده جالبی که امروزه کاربرد بسیاری دارد، استفاده از رنگ‌های طلایی و نقره‌ای برای فضا است. به کار بردن این دو رنگ در دکور می‌تواند به مدرن شدن و شکیل شدن آن منجر شود. اما باید دقت کنید تا در این زمینه حد اعتدال را نگه دارید. زیرا گاهی سبب از بین بردن زیبایی و بد شکل شدن دکوراسیون می‌شود.

وسایل و المان‌های رنگی

حتما نباید زمینه فضا از رنگ های روشن در دکوراسیون به کار گرفته شود. گاهی فرصت چندانی برای تغییر رنگ دیوارها و کفپوش نیست. بهترین راه تهیه مبلمان، فرش، لوستر، تابلوها، مجسمه‌ها و دکوری‌های مختلف با رنگ‌های شاد است.

رنگ های روشن در دکوراسیون و مبلمان

حتی از این روش برای جلب توجه نیز می‌توانید استفاده کنید. زمانی که نیاز باشد توجه به قسمت خاصی از منزل باشد یا اینکه ایرادی در قسمتی از فضا پوشیده شود، استفاده از دکوری‌های جذاب با رنگ روشن می‌تواند راهکاری عالی باشد.

ترکیب رنگ چیدمان

رنگ مناسب برای فضا را پیدا کنید؛ رنگی که می‌خواهید قالب بر فضا باشد باید به درستی انتخاب شود. برای این کار اعتماد به نفس داشته باشید؛ جسورانه انتخاب کنید اما تمام جوانب را در نظر بگیرید.
البته جنبه کاربری نیز در این امر می‌تواند بسیار مهم باشد.
مثلا وقتی برای اتاق خواب می‌خواهید رنگ مناسب انتخاب کنید یا برای پذیرایی، اتاق نشیمن یا حتی فضای اداری و تجاری، بهتر است طبق کاربرد و تناسب وسایل و تم اصلی، انتخاب مناسبی را داشته باشید.

مناسبترین رنگ های روشن در دکوراسیون

برای این منظور علاوه بر اینکه می‌توانید از طراحان در این زمینه کمک بگیرید، می‌توانید با دیدن نمونه‌های مختلف و در نظر داشتن فضای موجود بهترین انتخاب را داشته باشید.
برای فضاهای کوچک بهتر است رنگی را انتخاب کنید که روشنتر است. همینطور ابزار و دکوری‌هایی که در آن به کار می‌برید بهتر است از دو یا نهایتا سه رنگ، ترکیب شده باشد.

رنگ های روشن در دکوراسیون فضای کوچک

خاصیت مهم برای انتخاب رنگ های روشن در دکوراسیون

بهتر است به سه خاصیت:
1. مکمل
2. خنثی کننده
3. مشابه
برای انتخاب رنگ های روشن در دکوراسیون کاملا توجه داشته باشید.

این سه خاصیت در پیش گرفتن روند انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون بسیار مهم هستند. انتخاب مبلمان، پرده، فرش و بسیاری از دکوری‌ها در گرو این سه خاصیت است.
می‌توانید یکی از آنها را طبق سلیقه برای دکور بهتر پیش بگیرید.

خاصیت رنگ های روشن در دکوراسیون

در این تصویر رنگ‌های روشن مشابه به کار گرفته شده‌اند. یعنی طیف رنگی از صورتی کمرنگ، صورتی پررنگ و صورتی ملایم در این دکوراسیون به کار برده شده است. رنگ زمینه‌ای سفید و کرمی در نظر گرفته شده است که بسیار موثر برای از بین بردن یکنواختی فضا به کار برده شده است.

انتخاب رنگ‌های روشن برای منازل تاریک

در برخی از موارد گزینه‌هایی مانند عدم وجود پنجره، کوتاه بودن سقف یا وسایل و تم تیره سبب تاریکی منزل می‌شود.
برای اینکه بتوان از این موضوع فاصله گرفت، لازم است از رنگ های روشن در دکوراسیون به کار گرفت.

ترجیحا بهتر است برای اینکه علاوه بر ایجاد تنوع در دکوراسیون، سبب بزرگ و دلباز دیده شدن فضا شوید، سقف را به روشن‌ترین رنگی که ترجیح می‌دهید، رنگ کنید.
علاوه بر این موضوع برای دلباز و چشمگیر شدن منازلی که تاریک هستند، رنگ های روشن در دکوراسیون تنوع بالایی دارند که می‌توان انتخاب کرد.
از سفید گرفته تا کرمی، شیری، طوسی روشن، آبی آسمانی، فیلی و بسیاری از رنگ‌های روشن دیگر برای این نوع منازل یا حتی اتاق، مغازه و… بسیار مناسب هستند.

رنگ های روشن برای دکوراسیون

علاوه بر تم اصلی بهتر است لوازم، اکسسوری‌ها و هر آنچه که قرار است در فضا قرار دهید را با رنگ روشن یا رنگ مناسب انتخاب کنید. البته گاهی چند مورد از وسایل را می‌توان تیره انتخاب کرد ولی بهتر است برای دلباز دیده شدن فضا، بیشتر رنگ‌های روشن را به کار برد.

رنگ های تیره و روشن در کنار هم

از دیگر راهکارهایی که برای دکور با رنگ های روشن، در دکوراسیون های مدرن پسندیده است، استفاده از تم تیره و به کار بردن ابزارها و لوازم روشن برای جذابیت بیشتر است. در این صورت تضادی چشمگیر ایجاد خواهد شد.

گزینه‌ای که برای این نوع از دکوراسیون روشن می‌تواند به خوبی جلوه کند، استفاده از نورپردازی نقطه‌ای و نورپردازی مخفی است. این روش راهکاری عالی برای جلوه کردن قسمت‌های تیره خواهد بود.
حتی ابزارهایی با رنگ روشن روی زمینه تیره جلوه بیشتری خواهند داشت. این روش می‌تواند سلایق مختلفی را پوشش دهد.

منظور از رنگ تیره تنها انتخاب رنگ سیاه نیست. بلکه رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، سورمه‌ای، آبی کاربنی، بنفش تیره، سبز تیره و… نیز گزینه‌های مناسبی هستند. حتی برای انتخاب لوازم می‌توان از رنگ زمینه اما در درجات روشن‌تر انتخاب کرد.

استفاده از رنگ چوب

یکی از پسندیده‌ترین راهکارهایی که در کنار رنگ های روشن در دکوراسیون می‌توان به کار برد، استفاده از رنگ چوب است.
به کار بردن رنگ چوب در دکوراسیون آرامش خاصی را ایجاد می‌کند. زیرا به عنوان نمادی از طبیعت است و آرامش طبیعت را در ذهن تداعی می‌کند.

حتی برای اینکه بتوانید جلوه بیشتری را از رنگ‌های روشن داشته باشید، بهتر است از رنگ چوب کمک بگیرید. این رنگ به راحتی در کنار هر رنگ دیگری زیبایی ایجاد می‌کند. از تناژهای تیره تا روشن رنگ چوب، برای زیبایی بیشتر دکوراسیون با رنگ های روشن، غافل نشوید.

نکات پایانی

در این متن به 10 نکته برای انتخاب بهترین رنگ های روشن در دکوراسیون ارائه کردیم. با چیدمان رنگ‌های متنوع می‌توان جلوه زیبایی را برای فضا ایجاد کرد. اما باید رنگ‌ها را به درستی کنار هم انتخاب کرد که در این متن به آنها اشاره کردیم و در صورت نیاز می‌توانید از متخصصین در این زمینه راهنمایی دریافت کنید.

پست های مرتبط