• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

7 نکته مهم برای انتخاب رنگ های روشن در دکوراسیون

رنگ های روشن در دکوراسیون می‌توانند علاوه بر اینکه به جلوه زیباتر فضا منجر می‌شوند، تنوع خاصی را نیز ایجاد کنند. تنوعی از رنگ‌ها برای دکوراسیون وجود دارد که می‌توان بسته به سلیقه و کاربری از آنها استفاده کرد. البته قرار گرفتن رنگ‌ها در کنار هم نیاز به رعایت نکاتی دارد که سبب به هم خوردن زیبایی نشود. با ادامه متن همراه باشید تا ایده‌های جالبی را برایتان مطرح کنیم.

به کار بردن رنگ های روشن در دکوراسیون

کوچک بودن یا بزرگ بودن فضا با رنگ‌های روشن جلوه بیشتری به خود می‌گیرد. به ویژه برای منازل و فضاها کوچک استفاده از رنگ‌های روشن می‌تواند به بزرگ شدن فضا و در عین حال زیبایی آن تاثیر به سزایی داشته باشد.

رنگ های روشن متنوع در دکوراسیون

یکی از برجسته‌ترین مزیت‌هایی که دکوراسیون با رنگ‌های روشن دارد این است که طیف وسیعی از رنگ‌ها را می‌توان به زیبایی کنار هم آورد. رنگی که برای زمینه استفاده می‌شود اغلب نقشی خنثی خواهد داشت که همانند یک بوم نقاشی یکنواخت است و می‌توان نقشی عالی از ابزارها، دکوری‌ها و المان‌های مختلف را روی آن اجرا کرد. در ادامه نکات بسیار کاربردی، برای داشتن منحصر به فردترین چیدمان با رنگ های روشن در دکوراسیون را برایتان ارائه خواهیم کرد.

زمینه‌ای خنثی برای نقش بهترین رنگ‌ها

وقتی می‌خواهید رنگ های روشن در دکوراسیون به کار ببرید بهتر است زمینه‌ای خنثی انتخاب کنید. این کار را حتی می‌توانید با دیوارپوش‌ها، کاغذ دیواری و رنگ‌های مناسب اجرا کنید. البته استفاده از قسمتی از دیوارها یا کف برای متفاوت بودن فضا جلوه خاصی را ایجاد می‌کند که می‌توانید از آن نیز استفاده کنید.

بهترین رنگ های روشن در دکوراسیون

با این کار از یکنواختی فضا جلوگیری خواهد شد. برخی افراد بسته به سلیقه شخصی، علاقه بیشتری نسبت به رنگ‌هایی که با یکدیگر همخوانی دارند نشان می‌دهند، تا رنگ‌هایی که متضاد و جیغ هستند و جلوه بیشتری دارند. این موضوع کاملا به سلیقه شخصی مربوط است و برای تنوع از هر دو گزینه می‌توان به کار گرفت.

تئوری تضاد

در نظر گرفتن رنگ های متضاد در کنار هم ایده جالبی می‌تواند باشد. برای این کار می‌توانید طیفی از یک رنگ از درجه روشن تا تیره را انتخاب کنید و در دکوراسیون داشته باشید. اما برای جلوه و شکیل شدن باید از یک یا دو رنگ متضاد با آن استفاده کنید.

رنگ های روشن صورتی در دکوراسیون

در تصویر بالا رنگ به کار برده شده برای زمینه سفید است. در کنار آن کاناپه صورتی و کوسن به رنگ بنفش قرار دارد. اما برای اینکه فضا چشم نوازی و یکنواختی خود را از دست دهد از مبلی با رنگ تیره در کنار آن استفاده شده است. این عملکردی هوشمندانه برای جلوه کردن رنگ‌های شاد و روشن است.

ترکیب رنگ ها در دکوراسیون منزل

برای اینکه ترکیب رنگی جذابی داشته باشید، تنوعی از رنگ‌ها را در اختیار دارید. فقط باید بدانید کدام رنگ‌ها در کنار هم جلوه بیشتری را خواهند داشت. در اینجا هدف فقط نباید رنگارنگ شدن و به کارگیری رنگ‌های مختلف باشد. باید به نکات مهمی برای انتخاب رنگ‌ها دقت کنید.

رنگ های شاد روشن در دکوراسیون

توجه به اینکه فضا زیاد شلوغ نشود نکته خیلی مهمی است. برای مثال تصویر بالا با اینکه تنوعی از رنگ‌ها را دارد اما جلوه خود را از دست نداده و خسته کننده نیست. این موضوع به دلیل قرار گرفتن المان‌های مناسب در کنار رنگ مناسب است.

رنگ های روشن مدرن در دکوراسیون

ایده جالبی که امروزه کاربرد بسیاری دارد، استفاده از رنگ‌های طلایی و نقره‌ای برای فضا است. به کار بردن این دو رنگ در دکور می‌تواند به مدرن شدن و شکیل شدن آن منجر شود. اما باید دقت کنید تا در این زمینه حد اعتدال را نگه دارید. زیرا گاهی سبب از بین بردن زیبایی و بد شکل شدن دکوراسیون می‌شود.

وسایل و المان‌های رنگی

حتما نباید زمینه فضا از رنگ های روشن در دکوراسیون در دکوراسیون به کار گرفته شود. گاهی فرصت چندانی برای تغییر رنگ دیوارها و کفپوش نیست. بهترین راه تهیه مبلمان، فرش، لوستر و دکوری‌های مختلف با رنگ‌های شاد است.

رنگ های روشن در دکوراسیون و مبلمان

ترکیب رنگ چیدمان

رنگ مناسب برای فضا را پیدا کنید؛ رنگی که می‌خواهید قالب بر فضا باشد. برای این کار اعتماد به نفس داشته باشید تمام جوانب را در نظر بگیرید. البته جنبه کاربری نیز در این امر می‌تواند بسیار مهم باشد. مثلا برای اتاق خواب می‌خواهید رنگ مناسب انتخاب کنید یا برای پذیرایی، اتاق نشیمن یه حتی فضای اداری و تجاری، بهتر است طبق نیاز این انتخاب را داشته باشید.

مناسبترین رنگ های روشن در دکوراسیون

برای این منظور علاوه بر اینکه می‌توانید از طراحان در این زمینه کمک بگیرید، می‌توانید با دیدن نمونه‌های مختلف و در نظر داشتن فضای موجود بهترین انتخاب را داشته باشید. برای فضاهای کوچک بهتر است رنگی را انتخاب کنید که روشنتر است و ابزاری و دکوری‌هایی که در آن به کار می‌برید بهتر است از دو نهایتا سه رنگ ترکیب شده باشد.

رنگ های روشن در دکوراسیون فضای کوچک

خاصیت مهم برای انتخاب رنگ های روشن در دکوراسیون

به سه خاصیت مکمل، خنثی کننده و مشابه توجه داشته باشید. این سه خاصیت در پیش گرفتن روند انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون بسیار مهم هستند. انتخاب مبلمان، پرده، فرش و بسیاری از دکوری‌ها در گرو این سه خاصیت است. می‌توانید یکی از آنها را طبق سلیقه برای دکور بهتر پیش بگیرید.

خاصیت رنگ های روشن در دکوراسیون

در این تصویر رنگ‌های روشن مشابه به کار گرفته شده‌اند. یعنی طیف رنگی از صورتی کمرنگ، صورتی پررنگ و صورتی ملایم در این دکوراسیون به کار برده شده است. رنگ زمینه‌ای سفید و کرمی در نظر گرفته شده است که بسیار موثر برای از بین بردن یکنواختی فضا به کار برده شده است.

نکات پایانی

در این متن به 7 نکته برای انتخاب بهترین رنگ های روشن در دکوراسیون ارائه کردیم. با چیدمان رنگ‌های متنوع می‌توان جلوه زیبایی را برای فضا ایجاد کرد. اما باید رنگ‌ها را به درستی کنار هم انتخاب کرد که در این متن به آنها اشاره کردیم و در صورت نیاز می‌توانید از متخصصین در این زمینه راهنمایی دریافت کنید.

پست های مرتبط