• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

آشپزخانه خطی (4 راه دکوراسیون آشپزخانه تک دیوار)

آشپزخانه خطی یا آشپزخانه تک دیوار، در صورتی که به طور مناسب چیده شود، بسیار کاربردی و شیک می‌شود.
زیرا آشپزخانه‌های امروزی دیگر مانند سابق فقط برای پخت و پز نیستند و به دلیل پر مشغله شدن افراد خانواده‌ها، می‌توان در این قسمت از خانه، ساعاتی بیشتر در کنار یکدیگر بود یا به کارهای روزمره پرداخت.
گاهی برای قلب خانه، طراحی طوری انجام می‌شود که تک دیوار است و بیشتر وسایل و لوازم آشپزخانه در یک خط قرار می‌گیرند. اما چیدمان و دکوراسیون آن فوت و فن خاصی دارد که در این مقاله می‌خواهیم به آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

مدل آشپزخانه خطی چگونه است؟

آشپزخانه به عنوان مهمترین قسمت هر خانه، ممکن است در ابعاد و مدل‌های مختلف طراحی شود. اما با توجه به سایز، ممکن است گاهی طراحی‌ها متفاوت باشد.
پلان آشپزخانه خطی گزینه بسیار مناسبی برای منازل و فضاهایی است که ابعاد کوچکتری دارند.

برای این سبک از طراحی آشپزخانه، مثلث کار دیده نمی‌شود. از این رو برای کار در آشپزخانه خطی باید در یک خط حرکت کرد. زیرا تمام تجهیزات آشپزخانه، وسایل و ابزارها در راستای یک خط قرار دارند. از کابینت‌های آشپزخانه گرفته تا یخچال، گاز و سایر موارد در یک راستا قرار گرفته‌اند.

آشپزخانه خطی چیست

هدف از طراحی این سبک از آشپزخانه‌ها، استفاده بیشتر از فضا است. در این نوع طراحی برای آشپزخانه علاوه بر اینکه به کاربردی بودن لوازم به کار برده شده توجه می‌شود، زیبایی و شیک بودن دکوراسیون نیز ملاک قرار می‌گیرد.

آشپزخانه خطی چه ویژگی‌هایی دارد؟

آشپزخانه‌هایی که به شکل خطی طراحی می‌شوند، برای استفاده بیشتر از فضا، بسیار مناسب هستند. این نوع از طراحی معمولا به دلیل اینکه دسترسی راحت، سریع و ساده‌ای برای ایستگاه‌های کاری مانند گاز، ظرفشویی و یخچال دارد، مورد پسند خیلی از افراد است.

معمولا طراحی آشپزخانه خطی علاوه بر اینکه زیبایی، ابعاد بزرگتر و جلوه دلبازی را برای فضا ایجاد می‌کند، سبب صرف هزینه کمتر نیز می‌شود. زیرا کابینت‌بندی کنجی و زیادی برای آن نیاز نیست طراحی و به کار برده شود.

در مواردی که قرار است جزیره یا اپن و میز ناهارخوری برای آن در نظر گرفته شود، بهتر است فاصله استاندارد 120 سانتی متری رعایت شود.

دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه خطی

خیلی از افراد وقتی به منزلی نقل مکان می‌کنند که آشپزخانه به صورت خطی یا تک دیوار است، برای دکوراسیون و چیدمان آن به مشکل بر می‌خورند. از این رو لازم است تا نکاتی را برای چیدمان بهتر برای این سبک از طراحی آشپزخانه در نظر داشت.

پیش از همه موارد این را باید در نظر داشت که بهترین گزینه برای طراحی آشپزخانه‌های کوچک، نوع تک دیوار یا خطی است. در این موارد اغلب کابینت‌ها جادارتر هستند و فضای کمتری اشغال شده است. در ادامه نکات و ایده‌های متنوع را بیان خواهیم کرد تا از این فضا نهایت کاربرد و زیبایی را کسب کنید. با ما همراه باشید.

1. گزینه مناسب برای هر قسمت

معمولا برای این سبک از طراحی آشپزخانه، قسمت‌های مشخصی برای سینک، گاز و اجاق گاز در نظر گرفته نمی‌شود. از این رو می‌توان به دلیل قابلیت جابجایی ایجاد شده، دکوراسیونی منحصر به فرد و دلخواه انجام داد.

گزینه مناسبی که برای آشپزخانه خطی می‌توان به کار برد، جزیره یا میز ناهار خوری است. این مورد برای آشپزخانه‌هایی که پیشخوان دارند یا اپن هستند یا مدل ال طراحی شده باشند، کاربرد و جلوه کمتری دارد.

طراحی آشپزخانه خطی

تصویر بالا نمونه‌ای از این سبک آشپزخانه است که برای کاربردی‌تر شدن آن از میز ناهارخوری مناسب مقابل آن استفاده شده است.

2. استفاده از فرش مناسب برای آشپزخانه خطی

یکی از نکات جالبی که برای اثر آشپزخانه‌های خطی دیده می‌شود، استفاده از فرش‌های باریک است. این گزینه می‌تواند جذابیت خاصی ایجاد کند که انتخاب آن به رنگ سایر وسایل و همینطور سبک و سلیقه افراد بستگی دارد.

موارد بالا نمونه‌هایی از آشپزخانه خطی و طراحی آشپزخانه موازی هستند که در آنها از فرش مناسب با ابعاد به کار برده شده است. برای این کار می‌توانید تنوع رنگی بالایی را انتخاب کنید.

3. نور کافی

یکی از مزایایی که برای آشپزخانه‌های خطی وجود دارد، نور کافی برای آنها است. اغلب این سبک به کاهش مصرف انرژی کمک می‌کند. زیرا نوری که برای آن در نظر گرفته می‌شود، تاثیر گرفته از اطراف است و تنها تابش نورهای نقطه‌ای روی کابینت و گاز برای انجام کارها کافی است.

البته باید در نظر داشته باشید در مواردی که پنجره برای این فضا وجود دارد از حداکثر نور استفاده شود. نمونه‌های بالا گزینه‌هایی هستند که در طراحی آشپزخانه خطی به نورپردازی طبیعی و یا با استفاده از منابع نور خطی و نقطه‌ای کاربردی شده‌اند.

توجه داشته باشید اگر نور کافی برای آشپزخانه‌هایی که خطی طراحی شده باشند در نظر گرفته نشود، سبب کوچک دیده شدن آنها می‌شود. از این رو توصیه می‌کنیم برای پنجره پرده‌ای انتخاب شود که نور را عبور می‌دهد. همینطور در صورت نبودن پنجره بهتر است از منابع نور استفاده شود.

4. توازن بین دکوراسیون آشپزخانه خطی و پذیرایی

از آنجایی که اکثر آشپزخانه‌های خطی بدون دیوار هستند و تجهیزات در آن روی یک خط قرار گرفته‌اند، کاملا با فضای پذیرایی یا سالن نشیمن تلفیق شده‌اند.
از این رو باید برای انتخاب لوازم و چیدمان آنها توجه داشت که سبب به هم خوردگی و از بین رفتن همخوانی دکوراسیون نشود.

به همین دلیل بهتر است رنگ‌هایی که برای این قسمت انتخاب می‌شوند همخوانی مناسبی با سایر قسمت‌ها داشته باشند. حتی تاثیر سبک قسمت‌ها روی یکدیگر را نیز نباید نادیده گرفت. البته معمولا برای آشپزخانه‌ها و منازل مدرن سبک آشپزخانه خطی به کار برده می‌شود تا از حداکثر فضا استفاده شود.

موارد بالا نمونه‌هایی هستند که برای دکوراسیون آشپزخانه‌های خطی، می‌توان از آنها ایده گرفت.
انتخاب رنگ‌های مناسب، نورپردازی عالی، توجه به نظم تجهیزات آشپزخانه و پیش بردن سبکی خاص از ویژگی‌هایی است که در آنها به چشم می‌خورد.

جمع‌بندی

در این متن به نکات مهمی در رابطه با آشپزخانه خطی پرداختیم. این نوع از طراحی برای آشپزخانه برای فضاهایی که کوچک هستند، بسیار پسندیده و کاربردی است.
تنها با به کار بردن نکات بیان شده می‌توانید چیدمانی بسیار عالی برای این نوع طراحی را داشته باشید.

پست های مرتبط