• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

دکوراسیون داخلی منزل کوچک با 7 راهکار و ایده عالی

دکوراسیون داخلی منزل کوچک از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا امروزه زندگی شهرنشینی بیش از پیش ترویج یافته و منازل آپارتمانی با ابعاد کوچکتری ساخته می‌شوند. به همین دلیل اکثر طراحان، نکات مهمی را در رابطه با دکور بهتر برای منازل کوچک در نظر می‌گیرند که بتوانند از تمام فضا استفاده بهینه داشته باشند. در این متن به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد که بهتر است برای دکوراسیون منازل کوچک در نظر گرفته شوند.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک چگونه بهتر می‌شود؟

ابعاد و متراژهای کوچک منازل، نسبت به سابق طرفداران بیشتری پیدا کرده است. فقط با در نظر داشتن برخی از نکات می‌توان چیدمان را طوری انجام داد که از حداکثر فضا بتوان استفاده کرد. شاید با کم بودن فضای کافی، نتوان دکوراسیون مطلوب را چید اما با قرار دادن باکس‌های زیبا، قفسه‌ها و مواردی از این قبیل می‌توان نظم و زیبایی را در کنار هم برای منزل کوچک خود ایجاد کرد.

دکوراسیون منزل کوچک

گاهی برای بسیاری از افراد چیدمان خانه‌های کوچک کار دشواری است. اما با تهیه وسایل مناسب و چیدمان درست می‌توان بهترین راهکار را در زمینه زیبا ساختن دکوراسیون و بهینه شدن آن پیش گرفت. نیازی نیست تا محیط را با آن فضای کوچک، پر از ابزار و وسایل کرد. بهترین کار کنار گذاشتن وسایلی است که دیگر نیازی به آنها نیست تا فضای بیشتری ایجاد شود. اما گاهی تمام وسایل نیاز است و نمی‌توان آنها را کنار گذاشت.

ایده‌های کاربردی برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک

1. مهمترین گزینه برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک نظم داشتن لوازم و وسایل است. اینکه خانه کوچک باشد و ابزار و وسایل سر جای خود نباشند بیشتر باعث کوچک دیده شدن آن خواهد شد. سعی کنید به ترتیب همه لوازم را در کنار یکدیگر قرار دهید.

ایجاد نظم برای دکوراسیون کوچک

2. نور را نباید حذف کرد. اگر در منزل کوچک، نورگیر یا پنجره‌ای وجود دارد، بهتر است اجازه داد نور به داخل منتقل شود به هیچ وجه نباید آنرا با پرده‌های تیره پوشاند. می‌توان از پرده‌های نازک و روشن استفاده کرد که چین اضافی نداشته باشند. هر چه ساده‌تر و بدون طرح باشد، می‌تواند به بزرگ دیده شدن فضا و نظم کمک کند.

3. انتخاب مناسب‌ترین رنگ‌ها نکته بسیار مهمی است. استفاده از رنگ‌های روشن یا رنگ‌های خنثی برای کفپوش و دیوارها باعث بزرگ دیده شدن سایز و مساحت منزل کوچک می شود. با این کار نور منعکس شده نیز بیشتر خواهد بود. رنگ تیره و محیط کم نور ممکن است مساحت را کوچک تر نشان دهند.

نور در دکوراسیون منزل کوچک

4. برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک بهتر است از سبک‌های مدرن به جای سبک کلاسیک استفاده کرد. زیرا مجلل بودن سبک کلاسیک باعث می‌شود از ابزار و وسایلی استفاده شود که حجم بیشتری دارند و فضای بیشتری را اشغال می‌کنند. معمولا برای دکوراسیون مدرن ظرافت بیشتری در نظر گرفته می‌شود که این موضوع به استفاده حداکثری از فضا کمک خواهد کرد.

بهترین دکوراسیون داخلی منزل کوچک

5. نکته مهم دیگری که باید توجه داشت انتخاب درست مبلمان است. مبلمان‌های مدرن بهترین گزینه برای انتخاب هستند. زیرا حجم کمتری از فضا را اشغال خواهند کرد. هر چه ساده‌تر انتخاب شود شلوغی کمتری را ایجاد می‌کند و چشم می‌تواند فضای بازتری را ببیند. می‌توانید برای استفاده بیشتر از فضا و مبلمان، نوعی را انتخاب کنید که باکس‌دار هستند و برای قرار دادن برخی از لوازم از آنها می‌توان استفاده کرد.

زیبایی دکوراسیون داخلی منزل کوچک

6. زیاد هم نباید اصل سادگی را رعایت کرد و برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک فضایی خالی را فراهم آورد. استفاده از باکس‌ها و شلف‌های دیواری علاوه بر زیبایی، نظم را برای وسایل مورد نیاز در خانه ایجاد می‌کنند. تعادل نگه دارید؛ خانه را با ابزار اضافی شلوغ نکنید و همینطور سعی کنید فضایی بی‌روح و خالی نیز ایجاد نکنید.

باکس برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک

7. از فرش‌های کوچک بهتر است استفاده شود. فرش در دکوراسیون بهتر است زیر مبلمان نرود و اطراف آن خالی دیده شود. از این طریق می‌توان بهترین دکوری‌ها مانند انواع مجسمه‌های کشیده، گلدان و گل‌های طبیعی و… را نیز اطراف قرار داد. اغلب فرش‌هایی که رنگ‌بندی کمتری دارند برای ابعاد کوچک مناسب‌تر هستند تا شلوغی دو چندانی را ایجاد نکنند.

سخن پایانی

برای داشتن بهترین دکوراسیون داخلی منزل کوچک رعایت این 7 نکته می‌تواند کمک شایانی برساند. توجه به سادگی برای این هدف، نیازمند پیش گرفتن سبک مدرن برای چیدمان است. از این راه می‌توان بهترین چیدمان را داشت. البته کمک گرفتن از طراحان نیز می‌تواند تاثیر به سزایی برای داشتن بهترین چیدمان و استفاده بهینه از فضا را فراهم آورد.

پست های مرتبط