• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

دکوراسیون داخلی پذیرایی (6 ایده کارآمد و بسیار جذاب)

دکوراسیون داخلی پذیرایی نکات مهم مخصوص به خود را می‌طلبد تا به وسیله آن بتوان بهترین دکور بهتری را ایجاد کرد. سلیقه شخصی فرد علاوه بر سلیقه طراح، گزینه مهمی است که در این امر دخیل است. با رعایت چند نکته می‌توان اینکار را به بهترین شکل انجام داد که در ادامه متن آنها را ارائه خواهیم کرد.

بهترین دکوراسیون داخلی پذیرایی

برای اینکه دکوری خاص و زیبا برای پذیرایی داشته باشیم لازم است تا از ایده‌های مدرن و امروزی کمک دریافت کنیم. البته توجه داشته باشید که این کار را باید با توجه به سبکی که برای دکوراسیون انتخاب می‌کنید پیش ببرید. لازم نیست از ابزارهای زیادی استفاده کنید و فقط باید تمام موارد را درست انتخاب کرده و مناسب کنار هم قرار دهید.

سبکی که امروزه برای دکوراسیون داخلی پذیرایی پسندیده است، کمی خلوت‌تر و ساده‌تر از سبک کلاسیک است. امروزه به دلیل کوچک شدن فضای داخلی اکثر افراد علاقمند به دکوراسیون به سبک مدرن هستند تا به این وسیله بتوانند از حداکثر فضا استفاده کنند. در ادامه نکاتی را برای داشتن بهترین دکوراسیون داخلی پذیرایی ارائه خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

1. انتخاب مبلمان مناسب

وقتی حرف از دکوراسیون داخلی پذیرایی می‌شود، اولین گزینه‌ای که در وسایل منزل ممکن است به چشم بخورد، مبلمان است. بهتر است انتخاب مبلمان طوری باشد که ابعاد خانه در نظر گرفته شود و تمام فضای خانه با آنها پر نشوند.

مبلمان مناسب دکوراسیون داخلی پذیرایی

علاوه بر این موضوع مبلمان بهتر است سبکی متناسب با سایر اجزای خانه داشته باشد و رنگی خریداری شود که به زیبایی و بزرگ نشان دادن فضای موجود کمک کند. مبلمان روشن فضا را بزرگتر و مبلمان تیره فضا را گرفته و کوچکتر نشان می‌دهد.

 • برای انتخاب مبلمان معمولا نکات متعددی وجود دارد که باید به آنها توجه داشت. از این رو پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب بهتر و داشتن لیستی از جنبه‌های مختلف برای خرید مبل بهتر، به مقاله انتخاب مبلمان با 5 نکته اساسی حتما سر بزنید.

2. برای دکوراسیون داخلی پذیرایی دکوری‌های مناسب انتخاب کنید

برای اینکه فضای صمیمی و گرم‌تری برای سالن پذیرایی داشته باشیم لازم است تا از ابزارها و دکوری‌های مناسبی استفاده کنیم. البته این موضوع نباید باعث شود تا پذیرایی را پر از وسایل و حتی ابزارهایی مانند مجسمه‌ها، تابلوها، گل و سایر اشیاء زینتی کنید. انواع دکوری‌های، مناسب بهتر است شلوغی را به همراه نداشته باشد.

دکوری‌های مناسب برای دکوراسیون داخلی پذیرایی

استفاده از یک آباژور، تابلوهای زیبا روی دیوار که متناسب با رنگ‌بندی سایر اجزاء خانه انتخاب شده‌اند، جلوه‌ای ویژه و آرامش‌بخش برای ساعاتی کنار هم بودن را خلق خواهد کرد. استفاده از ظروف مناسب برای روی میز یا حتی استفاده از آینه و کنسول می‌تواند ایده خوبی باشد. البته دقت کنید به کار بردن آینه تاثیر به سزایی در بزرگ دیده شدن منزل دارد و بهتر است از تاثیر آن برای خانه‌های کوچک غافل نشوید.

3. انتخاب نورپردازی مناسب

نور مناسب از المان‌های بسیار مهم دکوراسیون محسوب می‌شود. نور پردازی مناسب می‌تواند به زیباتر دیده شدن وسایل به کار برده شده، کمک شایانی به همراه داشته باشد. از نور پنجره‌ها برای طول روز استفاده کنید و در شب از نورهای نقطه‌ای و کانونی برای میز و سقف کمک بگیرید.

نورپردازی دکوراسیون داخلی پذیرایی

استفاده از لوسترها نیز می‌تواند راهکار خوبی برای زیبایی دکوراسیون باشد اما توجه داشته باشید ابعاد مناسبی را انتخاب کنید. باید برای انتخاب گزینه مناسب به ارتفاع سقف و متراژ فضا توجه کنید. از این طریق هم نور کافی برای محیط تامین خواهد شد و هم مقیاس مناسبی بین لوازم ایجاد می‌شود. علاوه بر این موضوع لازم است سبک لوستر انتخابی با سایر لوازم همخوانی داشته باشد. انواع فانتزی برای سبک مدرن و انواع کلاسیک و کریستالی برای سبک‌های کلاسیک مناسب‌تر هستند.

4. توجه به دیوار، کف‌پوش و سقف

قالب کلی پذیرایی، تشکیل شده از دیوار، سقف و کفپوش است که تم و زمینه اصلی پذیرایی را مشخص می‌کند. رنگی که برای آنها در نظر می‌گیریم، تا انتخاب و قرار دادن آخرین گزینه برای دکوراسیون داخلی پذیرایی موثر است.

بهتر است برای کفپوش، دیوارها و همینطور سقف از گزینه‌های مناسب با ابعاد فضای پذیرایی استفاده کنید. برای اینکه فضاهای کوچک، با ایجاد خطای دید، بزرگتر دیده شوند، لازم است تا رنگ روشن‌تری برای آنها در نظر گرفته شود و برای فضای بزرگ نیازی به این موضوع نیست و می‌توان از طرح‌های شلوغ یا حتی رنگ‌های تیره انتخاب کرد.

دکوراسیون داخلی پذیرایی زیبا و شیک

اینکه بخشی از فضای پذیرایی را به وسایل و کار شخصی خود اختصاص دهید، اشتباه نیست اما بهتر است این کار را با نظم و خلاقیت چیدمان دهید تا از جذابیت فضا کاسته نشود. مانند تصویر بالا که با چیدمانی منظم دکوراسیون داخلی پذیرایی جلوه خاص و ویژه‌ای دارد.

معمولا بهتر است درجه رنگی که برای کفپوش انتخاب می‌شود با دیوارها و سقف متفاوت باشد. علاوه بر این موضوع بهتر است نکته‌ی مهم را در نظر داشت. اینکه تمام دیوارها نیازی نیست با کاغذ دیواری و طرح‌های شلوغ پوشش داده شوند. بلکه برای اینکه ظاهری آرامش‌بخش ایجاد شود، بهتر است برخی از دیوارها را به صورت ساده و برخی را با کاغذ دیواری طرح‌دار، دیزاین داد.

5. انتخاب رنگ‌های مناسب برای دکوراسیون داخلی پذیرایی

تنها نباید به رنگ‌های خنثی بسنده کنید و با جسارت تمام چند رنگ که هارمونی مناسبی در کنار هم دارند و از نوع تند هستند را گلچین کنید و در دکور به کار ببرید. این موضوع سبب می‌شود تا بتوانید نواقصی که در بخش‌هایی از ساخت پذیرایی ایجاد شده است را پوشش دهید و توجه را به سمتی که می‌خواهید جلب کنید.

رنگ دکوراسیون داخلی پذیرایی

حس خوبی برای سالن پذیرایی منزل خواهد بود اگر در کنار رنگ‌های خنثی، چند رنگ استفاده شود که بیشتر به چشم می‌آیند. باید این را هم در نظر داشته باشید که این روش خیلی تنوع رنگی نامناسبی نداشته باشد. آنرا طوری انتخاب کنید که شلوغی و نامرتبی را برای فضا ایجاد نکند.

6. انتخاب پرده برای دکوراسیون پذیرایی

گزینه دیگری که اغلب به عنوان دغدغه افراد است انتخاب پرده برای دکوراسیون محسوب می‌شود. تنوع رنگی بالایی برای پارچه‌های پرده وجود دارد که بهترین راه انتخاب گزینه‌ای همخوان با مبل و فرش است.

امروزه بیشتر طرح‌های ساده برای حریر وسط مُد هستند و والان‌ها نیز تنوع بالایی دارند که معمولا برای منازل کوچک بهتر است آنها را حذف کرد. حتی انواع پرده‌ها مانند انواع پرده‌های کرکره‌ای نیز برای پذیرایی‌ها به سبک مدرن مناسب هستند که باید گزینه مناسب با سایر لوازم را انتخاب کرد.

 • نکات متعددی برای انتخاب پرده وجود دارد که می‌توان با دیدن تصاویر زیادی از انواع پرده‌ها، گزینه مناسب‌تر را انتخاب و تهیه کرد. برای اینکه بتوانید ایده‌های مختلفی را مشاهده کند و به نکات مهم در رابطه با خرید پرده دست یابید بهتر است مقاله پرده مدرن برای دکوراسیون لوکس امروزی را مطالعه کنید.

نکات مهم برای دکوراسیون داخلی پذیرایی

علاوه بر نکات گفته شده بهتر است برای دکوراسیون داخلی پذیرایی به نکات زیر نیز توجه کرد:

 • برای داشتن حس آرامش‌بخش برای فضای منزل حتما از رنگ سفید استفاده کنید
 • در کنار رنگ‌های خنثی از یک یا چند رنگ زنده کمک بگیرید
 • پیچیدگی بصری روی دیوارها می‌تواند جذابیت دکوراسیون داخلی پذیرایی را چند برابر کند؛ برای این منظور از تابلوهای هنری استفاده کنید
 • از نورپردازی غافل نشوید و پرده سالن را طوری انتخاب کنید که علاوه بر داشتن تناسب با سایر رنگ‌های به کار برده شده، قابلیت تنظیم نور مناسب برای روز را نیز داشته باشد
 • از دکوری‌های مناسب استفاده کنید اما بیش از حد فضا را شلوغ نکنید
 • از حداکثر فضا استفاده کنید و چیزی را از قلم نندازید
 • استفاده از یک لوستر مناسب با ابعاد پذیرایی در کنار انتخاب آباژور ایستاده‌ی زیبا می‌تواند فضای پذیرایی را در شب گرم‌تر به نظر برساند

نکات پایانی

در این متن به 6 مورد از گزینه‌هایی که به هر چه زیباتر شدن دکوراسیون پذیرایی می‌انجامد اشاره شد. با توجه به اینکه پر ترددترین قسمت منزل ممکن است سالن پذیرایی باشد، لازم است تا کمی در چیدمان آن دقت شود که با توجه به نکات ارائه شده این هدف کاملا اجرا شدنی است.

پست های مرتبط