• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

دکوراسیون داخلی با چوب طبیعی (5 ایده برای دکور چوبی)

دکوراسیون داخلی با چوب طبیعی حس آرامش بخشی را به محیط اطراف القا می‌کند. به همین دلیل بسیاری از افراد سعی بر استفاده هر چه بیشتر از چوب یا حتی بقایای چوب‌هایی که در طبیعت بر اثر حادثه‌های طبیعی وجود دارد را خواهند داشت. حتی گاهی رنگ‌های به کار برده شده در دکوراسیون را نیز طوری انتخاب می‌کنند که اثری از رنگ چوب را برایشان نشان دهد. اما با این متن همراه باشید تا ایده‌های جالبی برای به کار بردن هر چه بیشتر چوب در دکوراسیون را برایتان ارائه دهیم.

زیباترین دکوراسیون داخلی با چوب طبیعی

استفاده از چوب برای دکوراسیون داخلی یکی از سبک‌هایی است که هیچوقت قدیمی نمی‌شود. تاریخ مصرفی برای استفاده از چوب در دکوراسیون وجود ندارد و اغلب طراحی‌های داخلی و حتی خارجی که با چوب انجام می‌شوند هیچگاه از مد افتاده یا خسته کننده نمی‌شوند. این موضوع به دلیل طبیعتی است که چوب را ساخته و هنری که خلاقانه آنرا در دکوراسیون به کار گرفته است.

دکوراسیون داخلی با چوب طبیعی

از سبک‌های کاملا اشرافی و کلاسیک گرفته تا سبک مینیمال و مدرن از چوب طبیعی برای دکوراسیون می‌توان استفاده کرد. از پوشش کف و دیوار گرفته تا ابزارهای به کار برده شده از جمله مبلمان، کنسول چوبی، تخت خواب، شلف‌های دیواری، ظروف آشپزخانه، تابلوها و مجسمه‌ها یا بسیاری از موارد دیگر مانند دکور سقف و لوستر را می‌توان از جنس چوب انتخاب کرد.

دکوراسیون چوبی

در این بین برخی از نکات جنبه عمومی دارند و می‌توان از آنها برای خلاقیت با چوب طبیعی ایده‌های جالبی گرفت. در ادامه این ایده‌ها و نکات را برایتان بیان خواهیم کرد.

خلاقیت با چوب طبیعی

برای داشتن منحصر به فردترین دکوراسیون داخلی با چوب طبیعی لازم است کمی خلاقیت و ذوق به خرج داد. البته برای این کار نیازی نیست تمام فضا را شلوغ کنید. بهتر است اجازه دهید ابزار و وسایل چوبی که به کار برده‌اید خودشان را به چشم نشان دهند. برای این منظور باید رنگ‌هایی که در کنار چوب طبیعی به کار می‌برید کمی با دقت بیشتری انتخاب شوند.

دکوراسیون داخلی با چوب طبیعی جنگل

رنگ‌های مناسب‌تر برای دکوراسیون داخلی با چوب طبیعی

به منظور اینکه رنگ مناسبی برای دکوراسیون در کنار چوب‌های طبیعی را داشته باشید، لازم است تا کمی به طبیعت برگردید و توجه کنید. دقت کنید رنگ‌هایی که در کنار رنگ چوبی در طبیعت وجود دارند چه رنگ‌هایی هستند؟

رنگ برای دکوراسیون داخلی با چوب طبیعی

قالب رنگی که کنار رنگ چوب دیده می‌شود، سبز است. این به این معنی نیست که می‌توانید زمینه کار را تماما سبز کنید. این یعنی از سبز بهتر است در کنار رنگ طبیعی چوب استفاده کنید. برای اینکه دکوراسیون زننده و خسته کننده نشود، بهتر است از یک رنگ خنثی مانند سفید یا کرمی روشن برای زمینه استفاده کنید. از رنگ‌های تند، تنها در یک نقطه برای جلوه بیشتر و جلب کردن توجه به آن سمت از دکوراسیون که می‌خواهید، می‌توانید استفاده کنید اما بهتر است تمام منظره چوبی شما را رنگ‌های تند نپوشاند.

تزئین منزل با چوب طبیعی

یکی از مشکلاتی که برای دکوراسیون داخلی وجود دارد، خالی بودن دیوارها یا سقف است. برای این کار از دکوراسیون داخلی با چوب طبیعی استفاده کنید. لازم نیست تمام منزل از چوب ساخته شده باشد زیرا هزینه بسیار بالایی نسبت به سایر روش‌ها دارد اما هیچ کدام از روش‌های دکوراسیون دیگر قابل رقابت با دکوراسیون چوبی نیستند.

دکوراسیون منزل با چوب طبیعی

عناصر طبیعی کنار هم

برای دکوراسیون داخلی با چوب طبیعی می‌توان عناصر طبیعی دیگر را نیز به کار برد. استفاده از گل‌های طبیعی، انواع سنگ و پیش گرفتن سبک خانه‌های ساحلی یکی از راهکارهای عالی برای منحصر به فرد ساختن دکوراسیون محسوب می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم از آنها کنار هم غافل نشوید.

دکوراسیون داخلی و خلاقیت با چوب طبیعی

همخوانی دکوراسیون با چوب طبیعی

اینکه برای دکوراسیون داخلی یک سبک خاص پیش گرفته شود از نظر بسیاری از طراحان پسندیده است. اما گاهی برای دکوراسیون داخلی با چوب طبیعی می‌توان کمی خارج از عادت عمل کرد. در واقع پایه و قالب سبک انتخاب شده را می‌توان پیش برد اما تمام قسمت‌ها یا حتی قسمتی از فضا را می‌توان به دکوراسیون چوبی اختصاص داد.

برای اینکه فضای گرم و آرامش‌بخشی برای محیط وجود داشته باشد، لازم است تا حتما از چوب به کار برده شود. چوب تنها عنصری است که در دکوراسیون نقش موثری برای این منظور ایفا می‌کند. بهتر است برای ماندگاری بهتر و بیشتر این جنس از دکوراسیون حتما نوع بهتر و مرغوبتری مانند چوب راش را انتخاب کنید.

نکات پایانی

برای دکوراسیون داخلی با چوب طبیعی ایده‌های بسیاری وجود دارد. از کفپوش و دیوارپوش‌ها گرفته تا مبلمان، میزها و صندلی، تزئین سقف و بسیاری از موارد دیگر می‌توان از چوب استفاده کرد. سایه روشنی از رنگ‌های چوبی طبیعی، دکوراسیونی بسیار زیبا را به ارمغان می‌آورد اما بهتر است رنگ چوبی قالبی برای کل دکوراسیون انتخاب شود و کمی روشن یا تیره با یکدیگر ترکیب شود. زمینه را نیز بهتر است رنگ خنثی انتخاب کرد.

پست های مرتبط