• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

پارتیشن اداری ؛ 5 نکته برای پارتیشن‌بندی اصولی و مناسب

پارتیشن اداری مزیت‌های مختلفی دارد که اغلب برای جداسازی قسمت‌های مختلف در کمترین زمان و استفاده از حداکثر فضا، به کار برده می‌شود. البته هدف از پارتیشن بندی، بیشتر جداسازی و تقسیم کردن محیط به قسمت‌های کاربردی‌تر است اما در بسیاری از موارد به شکیل شدن محیط نیز کمک می‌کند. از انواع پارتیشن می‌توان برای تمامی اماکن استفاده کرد اما در این متن کانون توجه بر دکوراسیون اداره به وسیله پارتیشن‌بندی است که بسیار کاربردی و موثر در استفاده بهینه از فضا به کار برده می‌شود.

موارد کاربرد و استفاده از پارتیشن اداری

پارتیشن یکی از ابزارهایی است که برای جداسازی بخش‌های مختلف در اماکن مختلف به کار برده می‌شود. بهترین و مناسب‌ترین کاربردهای آن در ادارات برای اضافه کردن یک بخش یا جدا کردن و مجزا ساختن برخی از قسمت‌ها از یکدیگر است.

امروزه طرح‌ها و انواع مختلفی از پارتیشن اداری طراحی شده است که بر اساس نیاز و کاربرد می‌توان آنها را انتخاب کرده و برای چند بخشی کردن فضا از آنها استفاده کرد. گاهی پارتیشن به عنوان عایقی از صدا و نور در نظر گرفته می‌شود و گاهی اوقات نیز برای مجزا ساختن دو یا چند بخش از یکدیگر استفاده می‌شود.

پارتیشن اداری مناسب

اغلب برای بهینه سازی فضا، پارتیشن‌بندی را گزینه بسیار مناسبی می‌دانند که برای داشتن فضای کاربردی می‌توان از آن بهره گرفت. پارتیشن اداری با جنس‌های مختلف ساخته می‌شوند که بسته به کاربرد آن می‌توان انتخاب متفاوتی داشت. در ادامه به طور کامل به بررسی انواع، جنس و نکات مهم در مورد انتخاب پارتیشن مناسب خواهیم پرداخت.

انواع پارتیشن اداری شامل چه مواردی می‌شود؟

پارتیشن اداری انواع مختلفی دارد که طبق نیاز می‌توان گزینه مناسب را انتخاب کرد. اینکه کدام نوع و چه جنسی از آن انتخاب شود، می‌تواند در قیمت و نحوه کاربری آن تاثیر به سزایی داشته باشد. انواع آن شامل مواردی از جمله گزینه‌های زیر می‌شود:

 1. تک جداره
 2. دو جداره
 3. شیشه‌ای

بسته به کاربردی که پارتیشن دارد یکی از این سه نوع انتخاب می‌شود که در ادامه کاربرد هریک را به صورت مجزا توضیح خواهیم داد تا بهترین انتخاب انجام را بتوانید داشته باشد.

پارتیشن تک جداره

پارتیشن‌های تک جداره اغلب به عنوان دیواره‌هایی جداکننده به شمار می‌روند. با استفاده از این نوع که در جنس‌های چوبی، فلزی، پی وی سی، ام دی اف و شیشه‌ای وجود دارد، می‌توان به منظور جدا کردن بخش‌ها از آنها استفاده کرد. البته ممکن است به دلیل نازک بودن، عایق خوبی برای صدا محسوب نشوند و تنها بتوانند بخش‌ها را از یکدیگر جدا کنند.

پارتیشن دو جداره

این نوع پارتیشن نیز از جنس‌های مختلفی مانند چوب، شیشه، ام دی اف و پی وی سی ساخته شده است که عایق بسیار خوبی برای صدا به شمار می‌رود و مناسب محیط‌های اداری است که نیاز به آرامش و تمرکز دارند. این نوع از ورود صدا جلوگیری خواهد کرد اما بسته به ارتفاعی که برای آن در نظر گرفته می‌شود می‌توان از آن استفاده کرد.

پارتیشن شیشه‌ای

اغلب از این نوع پارتیشن اداری به عنوان جدا کننده‌ای استفاده می‌شود که کارمندان می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و در دید یکدیگر باشند. البته برای دیده نشدن اتاق‌هایی که با شیشه تفکیک شده‌اند، در صورت لزوم می‌توان از پرده‌های کرکره‌ای کمک گرفت.

پارتیشن اداری شیشه‌ای

جنس‌های مختلف برای ساخت پارتیشن اداری

از جنس‌های مختلف برای پارتیشن‌ها به منظور جداسازی فضا می‌توان استفاده کرد. اما طراحان بهترین گزینه‌ها را ایجاد کرده‌اند تا در ادارات بتوان از مناسب‌ترین گزینه‌ها استفاده کرد. این تنوع جنسی شامل موارد زیر می‌شود:

 • چوبی
 • ام دی اف
 • آلومینیومی
 • پی وی سی
 • پارتیشن‌بندی شیشه‌ای

نکات مهم در انتخاب طراحی پارتیشن اداری

در صورت نیاز برای پارتیشن‌بندی محیط اداری، می‌توان طبق ضرورت نوع مناسب‌تری را تهیه و نصب کرد. اما در این بین بهتر است هدف اصلی از بخش‌بندی کردن با این گزینه را دانست و بر طبق آن پیش رفت. در این بین نکات کمک کننده‌ای وجود دارد که باید برای طراحی و نصب در نظر گرفت. این نکات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • بهترین کار در انتخاب نوع پارتیشن مناسب، در نظر گرفتن کاربردی بودن آن است. یعنی باید دانست که از آن‌ها به عنوان عایق صوتی نیاز است استفاده شود یا خیر؟ در این صورت بهتر است از پارتیشن‌هایی استفاده کرد که دو جداره هستند و صدا را عبور نمی‌دهند.
نکات مهم انتخاب پارتیشن اداری
 • برخی از جداکننده‌های سبک قابلیت جابجایی دارند که توسط آنها می‌توان فضای اداری را برای هر زمان که نیاز باشد به چند بخش مجزا تقسیم کرد.
 • گاهی تنها هدف از جداسازی فضا، چند بخشی شدن فضا است که برای این منظور دیگر مهم نیست از چه جنسی استفاده می‌شود و تنها می‌توان به استحکام و قابلیت شست و شوی آنها توجه کرد.
 • علاوه بر کاربردی بودن می‌توان تناسب رنگ و سبک را نیز در نظر گرفت که باعث زیبایی محیط اداره می شود. این موضوع نشان می‌دهد که بهتر است پارتیشن را طوری انتخاب کرد که با سایر وسایل هم‌خوانی داشته باشد. یعنی برای دکوراسیون اداره با سبک مدرن از پارتیشن‌های ساده‌تر و برای سبک‌های کلاسیک بهتر است از پارتیشن‌هایی مانند انواع منبت کاری شده استفاده کرد.
 • توجه به این نکته که ارتفاع مناسب برای پارتیشن اداری انتخاب شود، بسیار حائز اهمیت است. طبق نیاز باید ارتفاع را انتخاب کرد و اگر به عنوان عایق استفاده می‌شود باید تا سقف ادامه داشته باشد.

مزایای استفاده از پارتیشن برای اداره

 1. ساخت سریع نسبت به هزینه کم
 2. تقسیم‌بندی در هر قسمت از فضای مورد نظر
 3. عایق بندی مناسب برای صدا و دما به شمار می‌رود
 4. استفاده بهینه از حداکثر فضا با هر متراژی از فضای داخلی
 5. منظم شدن فضای اداره و سامان بخشیدن به تمام بخش‌های مختلف
 6. کمکی برای پنهان کردن برخی از بخش‌ها و یا نقص‌های موجود در ساختمان
 7. پارتیشن اداری گزینه بسیار مناسب برای جداسازی و چند بخشی کردن فضای ادارات است
 8. تاثیر مستقیم بر راندمان کاری کارمندان (زیرا عایق مناسبی برای صوت است و از ایجاد تنش و حواسپرتی جلوگیری می‌کند)
مزیت استفاده از پارتیشن اداری

سخن پایانی

نکات بسیار مهمی که در این متن، در مورد پارتیشن اداری ارائه شد، می‌تواند کمک بسیار مهمی برای انتخاب بهتر را به همراه داشته باشد. با در نظر داشتن 5 نکته‌ای که در انتخاب مناسب‌ترین نوع پارتیشن ارائه شد، می‌توان بهترین و منحصر به فردترین دکوراسیون را برای محیط اداری ایجاد کرد. و همچنین از آنجایی که سرعت ساخت پارتیشن نسبت به دیوار بیشتر است می‌توان از آن در محیط‌های اداری که به سرعت باید آماده شوند استفاده کرد. اما بهتر است به نکات عنوان شده در این متن توجه شود.

پست های مرتبط