• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

بازسازی پارکینگ ؛ از سقف و کف تا نورپردازی و دیوارها

بازسازی پارکینگ فرآیند بسیار حساس اما جذاب، برای بسیاری از طراحان و صاحبان ملک محسوب می‌شود. زیرا بسیاری از المان‌های متنوع را در آن می‌توان به کار برد تا پارکینگی منحصر به فرد برای ساختمان مورد نظر را ایجاد کرد.
البته در بسیاری از موارد بازسازی بهتر به ابعاد پارکینگ بستگی دارد. در مواردی که ابعاد بزرگ‌تری داشته باشیم، گزینه‌های متعددی را برای بازسازی کردن می‌توان اعمال کرد.
اما بهتر است برای بررسی دقیق‌تر این موضوع و پی بردن به ضرورت بازسازی پارکینگ با ادامه این مقاله همراه باشید تا ایده‌هایی برای بهتر انجام دادن این هدف را بیان کنیم.

بازسازی پارکینگ نیاز ضروری بسیاری از پارکینگ‌ها

امروزه نسبت به گذشته، پارکینگ از اهمیت بالاتری برای طراحی ساختمان برخوردار است و زیبایی آن به یکی از تاثیرگذارترین راهکارها برای بازدهی بیشتر تبدیل شده است.
البته که کارایی نیز حرف اول را می‌زند اما فقط نمی‌توان به این موضوع فکر کرد.

زیرا وقتی با ماشین هستیم با ورود به پارکینگ ساختمان، اولین گزینه‌ای که توجه افراد را به سمت خود جلب می‌کند، زیبایی پارکینگ است. وقتی آلودگی ناشی از دود ماشین‌ها و تردد مکرر زیبایی آن را تحت تاثیر قرار داده باشد، طبیعتا حس ناخوشایند را به اطرافیان منتقل می‌کند.

کاملا امری طبیعی است که پارکینگ‌ها پس از مدتی به بازسازی نیاز داشته باشند. دود نشسته روی دیوارها، کف ساییده شده با لاستیک ماشین‌ها، مایعات نشت کرده روی کف و بسیاری از موارد دیگر سبب فرسوده شدن پارکینگ می‌شوند.

بازسازی کف و سقف پارکینگ

نیاز به بازسازی قسمت‌های مختلف یک ساختمان به عوامل متعددی بستگی دارد.
در برخی از موارد، به علت مرمت بافت فرسوده این کار انجام می‌شود و در برخی از موارد فقط به زیبایی یا حتی بزرگ کردن و اضافه کردن برخی قسمت‌های دیگر توجه می‌شود.
به هر حال ضرورت نیاز به بازسازی برای پارکینگ‌های قدیمی بسته به نیاز ایجاد می‌شود. اما باید از کجا شروع کرد؟

بازسازی پارکینگ را شروع کنید

برای بازسازی پارکینگ ساختمان در هر ابعادی که باشد، باید نکاتی را پیش گرفت که بازسازی بهینه‌تری انجام شود. بهتر است برای شروع هزینه‌های مورد نیاز را در نظر گرفته و به نسبت آنها لوازم مورد نیاز را تهیه کنید. البته پیشنهاد می‌کنیم تا جای ممکن از لوازم و ابزارهایی استفاده کنید که کیفیت بالایی داشته باشند و مجدد پس از زمان کوتاهی نیاز به بازسازی و مرمت ایجاد نشود.

تنوعی جذاب برای بازسازی دیوارهای پارکینگ

با ورود به پارکینگ اولین قسمتی که بعد از درب ورودی دیده می‌شود دیوارها هستند.
قشنگ نیست اگر روی دیوارها پر از آثار دود و سیاهی باشد و نورپردازی جذابی برای آن در نظر گرفته نشده باشد. به این نکات برای بازسازی دیوار دقت کنید:

 • دیوارهای پارکینگ را از بی‌روحی مطلق در آورید.
 • برای جلوه دادن به دیوارهای پارکینگ با تابلو سنگ‌های آماده می‌توانید شروع کنید.
 • تا جای ممکن از رنگ‌های بسیار روشن، به دلیل کثیف شدن سریع، استفاده نکنید.
 • از طرفی انتخاب رنگ تیره ممکن است فضای بسته‌ی پارکینگ را خفه نشان دهد؛ پس رنگی متعادل انتخاب کنید.
 • نورپردازی روی دیوارها با لاپ‌های نواری ال ای دی پیشنهاد خوبی است؛ حتما استفاده کنید.
 • امکانات لازم برای یک پارکینگ که باید روی دیوارها باشد را تا جای ممکن با دیوارپوش‌های مختلف مخفی نگه دارید؛ با این کار علاوه بر اینکه آسیب نمی‌بینند از شلوغی پارکینگ نیز جلوگیری می‌کنند.
 • می‌توانید با قرار دادن عدد، قسمت لازم برای هر واحد را مشخص کنید؛ اما این کار کمی قدیمی شده و اغلب برای پارکینگ‌های تجاری مناسب‌تر است.
 • جنس رویه دیوار را طوری انتخاب کنید که ترجیحا قابل شست و شو باشند. (اغلب سنگ و کاشی یا سرامیک بهترین گزینه‌ها هستند)
 • قبل از روکش دیوار حتما رفع کردن نم‌ها را جدی بگیرید.

بازسازی کف پارکینگ

برای این منظور نیاز است تا حتما به نکتی که کمتر جدی گرفته می‌شوند توجه کرد.
کیفیت بالا برای کف پارکینگ از اهمیت بالایی برخوردار است. اغلب طراحان توصیه می‌کنند، بهترین متریال را برای کف انتخاب کنید. زیرا قسمتی است که دائم در حال استفاده است و نباید فورا فرسوده شود. علاوه بر این مورد باید به نکات زیر نیز توجه کرد:

 • ترجیحا شیب مناسب را برای کف باید در نظر داشت؛ این موضوع به کاربری ساده‌تر می‌انجامد.
 • زیرسازی و تثبیت خاک کف برای بازسازی پارکینگ نکته بسیار مهمی است؛ برای این منظور حتما از متخصصین در این زمینه باید کمک گرفت.
 • برای کف حتما باید جنس مناسب انتخاب شود طوری که حتما قابل شستشو باشد و مقاومت مطلوبی داشته باشد.
 • از رنگ‌های تیره برای کف بهتر است استفاده کرد تا دیرتر کثیفی را نشان دهد.

بازسازی سقف پارکینگ

بازسازی سقف پارکینگ موضوع بسیار مهمی است. سقف مناسب علاوه بر اینکه جلوه مطلوبی را می‌تواند ایجاد کند، باعث می‌شود که قرار گرفتن ماشین‌ها برای ساعاتی در پارکینگ با امنیت کافی باشد.
به دلیل عبور بسیاری از لوله‌کشی‌های ساختمان از این قسمت لازم است تا نقش سقف کاملا جدی گرفته شود.
سقف را حتما بازسازی کنید و مطمئن شوید از ایجاد نم و ریزش سقف پیشگیری شده است.
حتی توصیه می‌کنیم، ترجیحا رنگ تیره خنثی برای سقف پارکینگ انتخاب کنید و با نورپردازی آنرا از یکنواختی در آورید.

بازسازی سقف و نورپردازی پارکینگ

حتما نور را در بازسازی پارکینگ جدی بگیرید

نورپردازی یکی از راهکارهای عالی برای منحصر به فرد ساختن پارکینگ ساختمان و حتی بسیاری از فضاهای دیگر است. از این مورد به خوبی روی سقف، دیوارها و حتی کف می‌توانید استفاده کنید. ایده جالبی است اگر با استفاده از نور، قسمتی که باید هر ماشین قرار بگیرد را مشخص کنید.

امروزه نورپردازی از اهمیت بالایی برای دکوراسیون برخوردار است. می‌توان از نورپردازی به بهترین شکل برای بزرگ دیده شدن و همچنین از بین بردن بسته بودن و خفه بودن پارکینگ کمک گرفت.
البته برای صرفه جویی در مصرف انرژی می‌توان از منابع نور سنسور دار استفاده کرد. با این روش از هدر رفت انرژی برق جلوگیری می‌شود و در صورت نیاز روشنایی ایجاد خواهد شد.

سیستم تهویه مناسب قرار دهید

نمی‌شود نقش تهویه را نادیده گرفت.
چه ابعاد پارکینگ کوچک باشد و چه بزرگ، باید تهویه مناسبی را تعبیه کرد. بهتر است هواکش‌های قدیمی که صدایشان در آمده را کنار گذاشت و از نوع مدرن برای این منظور استفاده کرد.

گزینه‌های امروزی در ابعاد و مکش‌های مختلف وجود دارند.
طبق متراژ پارکینگ می‌توان گزینه‌های مناسب‌تر را انتخاب کرد. در صورتی که متراژ پارکینگ زیاد باشد، لازم است از چندین سیستم برای تهویه استفاده کرد. البته برخی از پارکینگ‌هایی که دو سمت یا بیشتر اطراف آنها باز است، معمولا نیازی به تهویه ندارند.

نقش درب ورودی را برای بازسازی جدی بگیرید

وقتی فضای داخلی پارکینگ را بازسازی کردید، باید برای تکمیل کارتان هزینه و زمانی را برای انتخاب درب ورودی که درخور باشد قرار دهید.
این موضوع از طرفی امنیت پارکینگ را تضمین می‌کند و از طرف دیگر نقش مهمی در اولین ورود به پارکینگ دارد. گاهی با رنگ زدن مشکل حل می‌شود و یا گاهی بهتر است آنرا به طور کامل عوض کرد.

حتما باید در نظر داشته باشید که درب ورودی پارکینگ، از امکانات به روز برخوردار باشد. سنسور مخصوص برای عبور ماشین، همینطور قفل برقی و ریموت کنترل را دارا باشد.

نصب دوربین بعد از بازسازی پارکینگ

در بیشتر موارد، هدف از بازسازی، مدرن سازی است. برای اینکه بتوان امنیت بالایی برای پارکینگ ایجاد کرد، لازم است حتما قسمت‌هایی را برای دوربین در نظر داشت.
برای اینکه سیم کشی، تاسیسات و محل قرار گیری دوربین و تجهیزات دوربین مشخص باشد، لازم است تا در حین بازسازی قسمت‌های مورد نظر را ایجاد کرد.

نکات پایانی

بازسازی پارکینگ برای بهبود کاربری نکته بسیار مهمی است.
از این رو باید نکاتی را برای هر قسمت از آن در نظر گرفت. در این صورت می‌توان از حداکثر فضا برای کاربرد بهینه، استفاده کرد. در این متن به مهمترین نکاتی که باید در نظر داشت، اشاره کردیم تا بتوانید فضایی مدرن را برای پارکینگ ساختمان ایجاد کنید.

پست های مرتبط