• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

دکوراسیون عکاسی حرفه ای و استانداری با 4+4 نکته

دکوراسیون عکاسی برای عکاسان و جذب مشتری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هر عکاسی با شروع آتلیه زدن این را باید به خاطر داشته باشد هر اتاق عکاسی را باید متناسب با نوع کاری که می خواهد در آنجا انجام دهد دکوربندی کند.

نکات بسیار ریزی وجود دارد که اغلب عکاسان تازه کار یا حتی برخی از عکاسان حرفه ای درباره ی آن اطلاع درستی ندارند. در این مقاله ما سعی داریم تا شما را با تمامی نکات ریز تا درشت دکور استودیو عکاسی و آتلیه کوچک عکاسی آشنا کنیم.

4 نکته در دکوراسیون عکاسی برای شروع

دکوراسیون عکاسی حرفه ای

1. محیط مناسب برای عکاسی

یکی از اصلی ترین نکاتی که باید در دکوراسیون عکاسی به آن دقت کنید انتخاب ساختمانی می باشد که قرار است در آنجا آتلیه یا استودیو خود را راه اندازی کنید.

ساختمان شما باید از لحاظ ارتفاع کاملا استاندارد عکاسی باشد. ارتفاع مناسب برای عکاسی حداقل 3 متر است که اگر این ارتفاع بیشتر باشد کار شما راحت تر نیز خواهد شد.

همچنین اگر استودیو عکاسی شما اتاق های مختلف برای سبک های مختلف عکاسی دارد این را در نظر داشته باشید اتاق ها حداقل باید 3 در 7 متر عرض و طول داشته باشد. در اینجا هم اگر اتاق شما بزرگتر باشد کار کردن در آن برای شما بسیار راحت تر خواهد بود.

نکته: اگر آتلیه شما مخصوص به یک کار است و فضای کمی دارید این نکات شامل آن ها نیز می شود.

این ابعادی که به شما در اینجا گفته شد بسیار مهم هستند؛ چرا که اگر کمتر از این باشند برای عکاسی از آدم ها به مشکل می خورید و باعث دفرمگی عکس می شود. همچنین شما نمی توانید به اندازه کافی و درست در اتاق از شاخه های نوری استفاده کنید.

2. دکوراسیون عکاسی و رنگ دیوار ها

برای دکوراسیون عکاسی این را به یاد داشته باشید تا جای ممکن باید از رنگ های خنثی استفاده کنید تا باعث بازتاب نور شاخه های نوری و فلاشر نشوند.

همچنین نکته ی دیگری که باید در رنگ دیوار ها در نظر داشته باشید آن است که هر اتاقی متناسب با سبک عکاسی که در آنجا قرار است انجام شود رنگ خنثی خاص خود را داشته باشد.

3. تجهیزات برای دکوراسیون داخلی عکاسی

اگر در چند شاخه عکاسی می کنید این را به خوبی می دانید که تجهیزات عکاسی تا چه اندازه در کار شما و هم در جذب مشتری می تواند تاثیر گذار باشد.

در دکوراسیون عکاسی این را همیشه در نظر داشته باشید محیط را به گونه ای باید چیدمان کرد که جای کافی برای جا به جایی تجهیزات بزرگ را داشته باشید.

اگر محیط انتخابی از آن چه گفته شد شما نمی توانید به خوبی چیدمان شاخه های نوری را انجام دهید و این مسئله به کیفیت عکس شما آسیب خواهد رساند.

البته اگر اتاق های شما طول و عرضی بزرگتر از آن چه گفته شد نیست و تجهیزات زیادی باید برای کار خود داشته باشد یک پیشنهاد فوق العاده برای شما داریم. 

می توانید با کمک یک تیم حرفه ای از ریل های سقفی استفاده کنید و از طریق فنر های ریلی مخصوص مهمترین شاخه نوری های را از بالا به پایین نگه دارید. مزیت آن ها در این است که به راحتی نورها را می توانید جا به جا کنید و به اندازه ی مورد نیاز پایین و بالا بیاورید.

4. تهیه وسایل گرمایشی و خنک کننده مناسب

یکی از اصلی ترین نکاتی که برای دکوراسیون عکاسی باید در نظر داشته باشید این است که دمای محیط شما کاملا باید متعادل باشد. به خصوص اگر آتلیه یا استودیوی شما برای عکاسی فشن، عروسی و کودکان است.

دمای نامناسب باعث کلافگی مشتری شما می شود و از طرفی چهره و آرایش آن ها را بهم می ریزد و این مسئله باعث می شود توانید عکس های خوبی بگیرید.

دکوراسیون اتاق های عکاسی

اگر شما یک استودیوی بزرگ دارید دست شما برای دکوراسیون عکاسی بسیار باز است و می توانید هر اتاقی را متناسب با سبک عکاسی خود آن را دکوربندی کنید. اما اگر یک محیط کوچک دارید جای نگرانی وجود ندارد؛ چرا که می توانید هر سمت از اتاق را برای آن سبک از عکاسی طراحی کنید یا دکور های متحرک داشته باشید.

1. اتاق مشتری برای دکوراسیون عکاسی

اگر تازه کار هستید و هنوز شناخته شده نیستید پیشنهاد ما به شما این است یک اتاق جدا برای مشتری های خود در نظر بگیرید و بیشترین خلاقیت را در آن جا به کار بگیرید.

بهتر است اتاق مشتری یک فضا با نور ها طبیعی یا نورهای هالوژنی سافت شده باشد. این گونه اتاق بسیار دلباز می شود. مبلمان بسیار ساده ای در آن جا قرار دهید تا حواس مشتری به آن خا پرت نشود.

در عوض دیوار را با نمونه کارهای بی نظیر و چشمگیر خود قاب بندی کنید. البته این نکته ی مهم را در نظر داشته باشید در این کار زیاده روی نکنید؛ چرا که چشم مشتری خسته می شود.

بهتر است در دیوار یک کتابخانه ی کوچک درست کنید و آلبوم های بزرگی از نمونه عکس های خود تهیه کنید. این گونه هم آلبوم های شما جای مناسبی دارند و از طرف دیگر بدون شک مشتری کتابخانه نظر مشتری را از لحاظ بصری و بر تصمیم او تاثیر می گذارد.

2. دکوراسیون اتاق عکاسی عروس و مدلینگ

دکوراسیون عکاسی عروس و مدلینگ

برای دکوراسیون عکاسی برای عکاسی عروس و مدلینگ بهتر است بزرگ ترین اتاق خود را انتخاب کنید. تا جای ممکن سعی کنید این اتاق پنجره به سمت نور داشته باشد تا بتوانید از نور طبیعی در عکس های خود استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق عکاسی عروس و مدلینگ

همچنین برای عکاسی مدلینگ اگر به عکس های پشت زمینه شلوغ علاقه دارید می توانید پوسترهای دیواری یا دیوار دکوری های متحرک استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق عکاسی عروس

3. دکوراسیون اتاق عکس کودک

برای دکوراسیون عکاسی اتاق کودک باید تا جای ممکن وسایل کودکانه و تجهیزات دکوری رنگارنگ تهیه کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم ست های یک رنگ نیز تهیه کنید.

 دکوراسیون اتاق عکس کودک

برای مناسبت های مختلف که خانواده ها علاقه دارند کودکانشان عکس بگیرند وسایل مناسب آن را تهیه کنید؛ این گونه مشتری برای آن که مجدد برای عکاسی به سراغ شما بیاید بسیار زیاد است.

4. اتاق عکاسی صنعتی و تبلیغات

 اتاق عکاسی صنعتی و تبلیغات

برای دکوراسیون اتاق صنعتی و تبلیغاتی تجهیزات زیادی لازم ندارید. حتی اگر اتاقی ندارید می توانید از اتاق مدلینگ خود استفاده کنید.

در آخر:

دکوراسیون عکاسی بسیار متنوع است و به سلیقه ی شما بستگی دارد. اما در نظر داشته باشید اتاقی که تهیه می کنید باید استاندارد های لازم را داشته باشد و همچنین سعی کنید برای جذب مشتری از وسایل جدید و نوآوری های زیادی استفاده کنید.

پست های مرتبط