• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

دکوراسیون شرکت خصوصی ؛ 6 نکته کاربردی اما ویژه

دکوراسیون شرکت خصوصی امکان به کار بردن بسیاری از طرح‌های متنوع را برای طراحان ایجاد می‌کند. زیرا هیچ محدودیتی برای انتخاب المان‌ها، رنگ و بسیاری از موارد کاربردی و دکوری وجود نخواهد داشت. اما برخی از موارد هستند که برای بیشتر شرکت‌ها باید رعایت شوند و همینطور برای داشتن یک شرکت خصوصی منحصر به فرد باید نکاتی را رعایت کرد که در ادامه به آنها به طور کامل خواهیم پرداخت.

ویژگی‌های مهم طراحی دکوراسیون شرکت خصوصی

طرح‌ها و ایده‌های بسیار متنوعی برای شرکت‌های خصوصی وجود دارد که می‌توان هر کدام را بنا به سلیقه شخصی مالک و توجه به کاربری آن شرکت، به کار برد. البته نکته مهم برای انتخاب دکوراسیون به در نظر داشتن نکات مختلفی مربوط می‌شود.

ایده برای دکوراسیون شرکت خصوصی

اغلب گزینه‌های زیر برای دکوراسیون شرکت خصوصی یا هر فضای اداری دیگری باید در نظر گرفته شوند و تاثیر به سزایی در انتخاب طرح خواهند داشت. این نکات جنبه عمومی دارند و باید برای ایده گرفتن ادامه متن را حتما مطالعه کرد.

 1. ابعاد ساختمانی که قرار است شرکت در آن دایر باشد در انتخاب لوازم کاربردی بسیار موثر است. مثلا برای متراژهای بزرگ می‌توان از مبلمان چستر که ابعاد بزرگتری دارد انتخاب کرد اما برای ابعاد کوچک بهتر است کمی ظرافت در انتخاب را در نظر داشت تا از حداکثر فضا بتوان به کار گرفت.
 2. بودجه‌ای که قرار است هزینه شود را باید در نظر داشت.
 3. دسترسی و آسایش کارمندان در محیط باید در نظر گرفته شود.
 4. اگر شرکت مراجعین حضوری دارد، باید فضای مناسب برای آسایش و انجام خدمات مورد نیاز آنها در نظر گرفته شود.
 5. برای قسمت‌هایی که از یکدیگر مجزا می‌شوند، باید اصولی و کاربری بودن آنها را در نظر داشت و البته به زیبایی نیز توجه کرد.
 6. شلوغ کردن فضای شرکت با ابزارها، لوازم یا حتی برخی از دکوری‌های اضافی می‌تواند کلافگی را در کارمندان و مراجعین ایجاد کند. پس بهتر است تا جای ممکن هر چیزی سر جای خودش باشد.
 7. برای دکوراسیون شرکت خصوصی می‌توان از اکسسوری‌هایی که نشان‌دهنده افتخارات شرکت هستند نیز استفاده کرد. البته طوری که با فضا همخوانی داشته باشد و کاملا نامحسوس باشد.

ایده‌های کاربردی برای داشتن بهترین دکوراسیون شرکت خصوصی

به نکاتی که لازم برای یک طراحی اصولی برای شرکت است آشنا شدید. حالا بهتر است ایده‌هایی را برای منحصر به فرد شدن طراحی دکوراسیون شرکت خصوصی خود در نظر داشته باشید. این ایده‌ها را در ادامه برایتان مطرح خواهیم کرد.

1. تاثیر نورپردازی را جدی بگیرید

یکی از بهترین گزینه‌هایی که از آن برای خاص شدن شرکت خصوصی می‌توان استفاده کرد، نورپردازی است. البته به این معنی نیست که نور بیشتری به کار ببرید؛ فقط باید از نورهای نقطه‌ای، ال ای دی، نورهای خطی توکار و متمرکز در برخی نقاط به درستی استفاده کنید.

2. کفپوش و دیوارپوش مناسب اما با دوام

کفپوش و دیوارپوش شرکت خصوصی

انتخابی نکنید که به زودی نیاز به مرمت و بازسازی برای کفپوش و دیوارپوش‌ها وجود داشته باشد. گزینه‌ای انتخاب کنید که مقاوم و بادوام، رنگ مناسب با فضا، عایق صوت و قابل شست و شو، باشد. در واقع وقتی می‌گوییم مناسب برای فضا، منظورمان این است که فضا را تیره نشان ندهد و اغلب برای فضاهای کوچک بهتر است رنگ‌های روشن‌تر را انتخاب کرد.

3. پارتیشن اداری؛ گزینه‌ای برای استفاده از حداکثر فضا

برای مواقعی که فضای کافی برای دیوارکشی وجود ندارد، بهترین مورد، استفاده از پارتیشن اداری است. این راهکار بسیار مناسبی برای نظم دادن به محیط اداری است. با این راهکار از حداکثر متراژ فضا می‌توان استفاده کرد.

4. انتخاب درست لوازم جانبی

یکی از مواردی که برندهای معروف در شرکت‌های خود برای دکوراسیون به کار می‌برند، استفاده از برخی اکسسوری‌های نمایانگر نام شرکت است.

طراحی اسم شرکت خصوصی

برای این منظور می‌توان طرحی قالب را انتخاب کرد و بدون اینکه تبلیغاتی زننده و بیش از حد برجسته باشد، از آن برای دکوراسیون شرکت خصوصی استفاده کرد. از این طریق حس مثبتی نسبت به شرکت، به مراجعین القا خواهد شد.

5. انتخاب مبلمان و میزها

برای انتخاب بهتر این گزینه، باید به ابعاد فضا کاملا توجه کرد. برخی از مبلمان‌ها که ظریف هستند برای فضاهای کوچک، مناسب‌تر از مبلمان‌هایی هستند که فضای زیادی را اشغال می‌کنند. با این وجود جنبه کاربرد آنها را نیز باید در نظر داشت.

6. سبک مناسب

برای اینکه فضا خسته کننده نباشد و راندمان کاری کارمندان بالاتر بروند، باید برای سبک انتخابی، کمی سلیقه و دقت خرج کرد. برای این منظور نیاز نیست فضا را کاملا شلوغ کنید و هر وسیله قدیمی و جدید را کنار هم در فضا قرار دهید. اغلب امروزه سبک‌های خلوت مدرن طرفداران بیشتری نسبت به سبک‌های شلوغ و پرزرق و برق کلاسیک برای محیط‌های اداری دارد. در این سبک‌ها، رنگ‌های خنثی، لوازم ساده‌تر و کاملا کاربردی‌تر استفاده می‌شود.

نکات پایانی

برای بهترین دکوراسیون شرکت خصوصی، بهتر است از ایده‌های بیان شده استفاده کرد. البته بسیاری از طراحان و مشاوران در این زمینه می‌توانند پیشنهادات بسیار کاربردی و جالبی را بسته به فضای موجود و هزینه مورد نظر ارائه دهند.

پست های مرتبط