• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

پرده پانچ چیست؟ 7 نکته بسیار مهم برای دکوراسیون با آن

پرده پانچ گزینه‌ای بسیار عالی برای افرادی است که به دکوراسیون ساده علاقه بیشتری دارند.  این نوع از پرده‌ها برای دکوراسیون پذیرایی، اتاق خواب، گاهی برای محیط اداری یا حتی سالن‌های آرایشی گزینه بسیار مناسبی است.
در این مقاله قصد داریم نمونه‌های متنوعی از پرده‌های پانچ و همینطور نکات متعددی برای ست کردن با آنها را مطرح کنیم. با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از پرده پانچ

استفاده از پرده پانچ مزایای بیشماری دارد که هر فردی را به خلق دکوراسیون با آنها وسوسه می‌کند. در این قسمت به چند مزیت استفاده از آنها برای دکوراسیون اشاره کرده‌ایم:

 • نصب راحت
 • طراحی ساده که هیچ وقت از مد نمی‌افتد
 • مناسب برای فضاهای مختلف
 • طرح‌های متنوع
 • نسبت به زیبایی و کارایی کاملا مقرون به صرفه است
 • قابلیت انتخاب طرح و رنگ مختلف برای دکوراسیون‌های مختلف
 • زمان کوتاه برای آماده سازی و نصب
 • دوخت بسیار ساده که هر فردی می‌تواند آن را انجام دهد
 • مناسب برای سبک‌های مختلف و به ویژه سبک‌های مدرن و فانتزی
 • مناسب برای پرده با جنس‌های مختلف مانند حریر، کتان و… 
 • سبک و قابل حمل هستند
 • حلقه‌های به کارگیری شده در پرده‌های پانچ امکان جابجایی کاملا راحتی را در چوب پرده فراهم می‌کنند

ایده‌های متنوع با پرده پانچ

برای اینکه بتوانید با پرده پانچ دکوراسیون منحصر به فرد و متنوعی داشته باشید، در ادامه ایده‌هایی را مطرح می‌کنیم که به راحتی در کنار این سبک به کار ببرید. با ما همراه باشید.

1. پرده پانچ سفید؛ زیبایی همیشگی

یکی از گزینه‌های همیشه مد، رنگ سفید برای پرده است. از پرده حریر گرفته تا ساتن و کتان و بسیاری از جنس‌های دیگر را می‌توان به رنگ سفید انتخاب کرد. پرده پانچ از آنجایی که بر اصل سادگی توجه دارد، یکی از بهترین گزینه‌ها برای آن، رنگ سفید است.

البته برای خارج کردن فضا از یکنواختی می‌توانید حریر زیر را سفید انتخاب کنید و والان روی آن را از رنگی متناقض استفاده کنید. رنگی که با یکی از رنگ‌های به کار برده شده در دکوراسیون همخوانی داشته باشد.

2. انتخاب رنگ‌های متنوع

یکی از مزیت‌هایی که دکوراسیون به سبک مدرن دارد، این است که می‌توان رنگ‌های متنوعی را در کنار یکدیگر به کار برد. اما باید هارمونی متناسبی از رنگ را پیش برد.

برای انتخاب پرده پانچ می‌توانید هر رنگی را انتخاب کنید اما باید طوری باشد که با سایر لوازم همخوانی داشته باشد. می‌توانید تنوعی از پارچه‌ها را برای پرده انتخاب کنید و زیبایی منحصر به فردی را ایجاد کنید.
حتی می‌توانید از تکه‌ای از پارچه پرده‌ای برای دوخت کوسن روی مبل استفاده کنید تا همخوانی چشمگیری را ایجاد کرده باشید.

3. پرده پانچ چاپی

برخی از انواع پرده‌ها هستند که با توجه به طرح مورد نظر ساخته می‌شوند. اغلب از پرده‌های پانچ چاپی برای اماکنی که نیاز به سفارشی سازی دارد به کار برده می‌شود. مواردی همچون سالن‌های زیبایی، شرکت‌ها، ادارات، هتل‌ها، مهد کودک یا حتی اتاق خواب و پذیرایی را می‌توان با پرده چاپی دلخواه دکور داد.

مزیت این نوع از پرده‌های پانچ این است که می‌توان طرح مورد نظر را کاملا متناسب با دکوراسیون انتخاب کرد. البته باید متریال مناسبی انتخاب کرد تا پس از مدتی طرح چاپ شده روی آن، زیبایی خود را از دست ندهد.

4. پرده پانچ برای دکوراسیون مدرن

یکی از گزینه‌های بسیار عالی و مکمل برای دکوراسیون به سبک مدرن، پرده پانچ است. سادگی به عنوان اصلی جدا نشدنی در دکوراسیون مدرن مطرح است و پرده پانچ هم یکی از ساده‌ترین گزینه‌ها می‌تواند باشد. 

برای هر نوع طرح و رنگ دکوراسیون مدرنی می‌توانید از پرده پانچ استفاده کنید. حتی به کارگیری این روش هزینه‌ای مقرون به صرفه برای این سبک از دکوراسیون دارد. به دلیل چین کمی که رو آن ایجاد می‌شود، باعث کوچک دیده شدن فضا نخواهد شد و برای منازل کوچک گزینه‌ای بسیار مناسب است.

5. پرده پانچ برای دکوراسیون کلاسیک

اغلب برای دکوراسیون به سبک کلاسیک، از پرده‌های والان دار و شلوغ‌تر استفاده می‌شود. اما وقتی پرده پانچ، قابلیت اجرا روی هر پارچه‌ای را دارد، به راحتی می‌توان از آن برای دکوراسیون کلاسیک نیز استفاده کرد.
ولی باید این را در نظر داشت که برای دکوراسیون کلاسیک، اغلب قسمت پانچ شده‌ی پرده در قسمت زیرین گچبری سقف قرار می‌گیرد یا اینکه با والان‌ها روی آن پوشیده می‌شود.
اما خیلی از افراد برای داشتن طرح منحصر به فرد از این مورد چشم پوشی می‌کنند و با انتخاب چوب پرده مناسب، به راحتی آن را قابل مشاهده می‌گذارند.

معمولا حالت پانچ برای پرده‌های دکوراسیون کلاسیک به این دلیل انتخاب می‌شود که به راحتی روی چوب پرده حرکت کند تا فضای خارجی راحت دیده شود. 

6. انتخاب حلقه پانچ مناسب

یکی از نکات مهم برای انتخاب پرده پانچ، به حلقه‌های مخصوص آن مربوط می‌شود. این حلقه‌ها در رنگ‌های مختلف وجود دارند.
اما باید نوعی را انتخاب کرد که به مرور کیفیت خود را از دست نمی‌دهند و تغییر رنگ پرده در قسمت پانچ شده را ایجاد نکند. رنگ‌هایی همچون طلایی، سفید، مسی، مشکی و نقره‌ای، قابلیت ست کردن با همه نوع چوب پرده و پارچه‌ای را دارند. 

7. انتخاب چوب پرده پانچ

معمولا چوب پرده پانچ به عنوان یکی از ملزومات پرده، بهتر است با حلقه‌های پانچ، همخوانی داشته باشد و یکرنگ باشند. برای انتخاب چوب پرده پانچ نیز بهتر است از متریال مناسب انتخاب کرد تا پس از مدتی تغییر رنگ ندهد. معمولا جنس استیل برای این منظور گزینه بسیار مناسبی است. برای چوب پرده، می‌توانید از نوع مات یا براق برای رنگ‌های مختلف انتخاب کنید.

چگونه پرده را پانچ می‌کنند؟

برای پانچ کردن پرده، از ابزار مخصوصی استفاده می‌شود. نوار پرده مخصوص را به وسیله زانفیکس یا به وسیله دوخت روی پارچه فیکس می‌کنند و سپس با استفاده از حلقه‌های پانچ، قسمت مورد نظر را پرس می‌کنند. اغلب برای فاصله‌گذاری پرس پانچ، تعداد را زوج در نظر می‌گیرند. 

جمع‌بندی

به کار بردن پرده پانچ، در دکوراسیون داخلی زیبایی بسیار جذابی را ایجاد می‌کند. این نوع از پرده‌ها برای فضاهای مختلفی همچون هتل‌ها، سالن‌های زیبایی و حتی ورزشی برای جداسازی فضا، در منازل مسکونی برای اتاق خواب، آشپزخانه و پذیرایی و بسیاری از موارد دیگر، گزینه بسیار مناسبی است. از مزیت‌های برجسته آن دوخت ساده و همینطور قابلیت اجرای بالا است.

پست های مرتبط