• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

دکوراسیون رستوران ؛ ایده‌هایی برای دکور کلاسیک، سنتی و مدرن

دکوراسیون رستوران نقش بسیار مهمی در جلب مشتری دارد. رستوران کوچک باشد یا بزرگ، باید طوری باشد که بتواند پاسخگوی مشتریان و نیازهای آنها باشد. از این جهت در این متن نکات کلیدی را در مورد هر آنچه که کمک می‌کند تا به زیباسازی رستوران منجر شود ارائه خواهیم کرد.

دکوراسیون رستوران نکته بسیار مهم برای جلب مشتری

علاوه بر طعم غذا که برای رستوران خاطره ماندگاری در ذهن مشتریان ثبت می‌کند، دکوراسیون به عنوان اولین نکته‌ای است که به چشم افراد خواهد خورد و در خاطر ثبت می‌شود. زیبایی ظاهری است که در اولین لحظه برای بسیاری از مشتریان به چشم خواهد خورد. اکثر مشتریان، پایبند رستورانی نخواهد شد که در آن به زیبایی ظاهری و نظافت توجهی نمی‌شود؛ حتی اگر طعم غذا و کیفیت مطلوبی را برای غذای مشتریان به همراه داشته باشد.

نیاز به دکوراسیون رستوران

البته با بازار داغ کسب و کار امروزه که رقابت بسیار زیادی هم دارد، صاحبان رستوران‌ها باید سراغ دکوراسیون‌های متنوع و خاص رفته تا در کنار غذای با کیفیتی که ارائه می‌کنند، مشتریان بیشتری را به سمت رستوران زیبای خود جذب کنند. به همین دلیل در این متن به همراه توضیحات مفید، عکس‌های خاصی برای ایده گرفتن ارائه کرده‌ایم تا سبب جذب مشتریان بیشتر به سمت رستوران شود.

ایده‌های کلاسیک و مدرن برای خاص شدن دکوراسیون رستوران

برای داشتن یک رستوران خاص و منحصر به فرد نیاز نیست هزینه‌های گزاف انجام شود. بهترین کار صرف زمان و کمک گرفتن از طراحان و ایده پردازی‌های چشمگیر به شمار می‌رود. این ایده‌ها می‌توانند برای هر طراحی بسیار مختلف و متنوع باشند که سبک خاصی را پیروی کنند.

سبک‌های مختلف برای دکوراسیون رستوران

برخی از صاحبان رستوران‌ها و یا طراحان علاقمند به سبک‌های مدرن هستند و برخی دیگر به سبک‌های کلاسیک علاقه نشان می‌دهند. گاهی تلفیق دو سبک می‌تواند ایده‌ای نو به شمار رود و برای مشتریان نیز جالب باشد. این توجه به دکوراسیون رستوران می‌تواند به نوعی احترام به مشتری را نشان دهد. به طور غیر مستقیم نشان می‌دهد که این رستوران برای مشتریان و آرامش آنها ارزش قائل است.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که دکوراسیون‌های کلاسیک گزینه‌هایی هستند که برای رستوران‌های لاکچری می‌توان از آنها به کار برد. زیرا فضای بیشتری را نیاز دارند و باید برای اجرای آنها هزینه بیشتری را نیز در نظر گرفت. اما دکوراسیون مدرن که بر اساس اصل سادگی طراحی می‌شود، برای تمام ابعاد کوچک و بزرگ گزینه‌ای بسیار ایده‌آل است. حتی با استفاده از دکوراسیون مدرن برای رستوران می‌توان از فضای بیشتری برای چیدمان میز و صندلی برای جذب مشتری برخوردار بود.

طرح‌های متنوع برای دکوراسیونی خاص

نیاز نیست برای داشتن بهترین دکوراسیون از طرح‌های شلوغ استفاده کرد. می‌توان با چند کار کوچک مانند تصویر زیر طرحی منحصر به فرد را ایجاد کرد. طراح با این روش علاوه بر اینکه به پارتیشن‌بندی برای میزها دست یافته است طرحی خاص را ایجاد کرده است.

ایده برای دکوراسیون رستوران

این رستوران به سبک مدرن طراحی شده است و اصل سادگی و انتخاب رنگ‌های ملایم در کنار رنگ چوب را به کار برده است. محیطی اینگونه بسیار مطلوب و آرامش‌بخش برای مشتریان خواهد بود. رستوران‌های اینگونه معمولا مشتریان ثابتی برای خود به علت راحتی خواهند داشت.

تاثیر اکسسوری‌ها را دست کم نگیرید

استفاده از تابلوها، برخی آلات موسیقی، نقاشی، خطاطی و عکس نیز می‌تواند افراد علاقمند به هنر را به سمت خود جلب کند. این ایده می‌تواند برای رستوران‌هایی که نزدیک برخی دانشکده‌ها و یا آموزشگاه‌های مختلف هستند، کاربرد بسیار خوبی داشته باشد.

دکوراسیون رستوران

دیوارها قسمت‌هایی هستند که با ورود به رستوران به چشم می‌خورند. از جذاب کردن دکوراسیون به وسیله آنها غافل نشوید. برای این منظور تابلوها گزینه‌های خوبی هستند اما می‌توانید از شلف و باکس دیواری نیز کمک بگیرید. از این طریق از دکوری‌های مناسب یا حتی جایی برای قرار دادن منوی غذا و یا کتاب برای مشتریان علاقمند، برخوردار خواهید بود.

تاثیر پنجره‌ها در دکوراسیون رستوران

وقتی رستوران دارای پنجره‌های بلند و کشیده است، بهتر است آنها را با پرده‌های تیره نپوشاند. زیرا این کار سبب می‌شود تا نور کافی به داخل فضا نیامده و علاوه بر آن سبب کوچک دیده شدن رستوران نیز شود. با وجود نور طبیعی بهتر است از زیباترین گل‌ها برای دکوراسیون استفاده کرد.

نورپردازی دکوراسیون رستوران

البته در مواردی که نیاز باشد برای جلوگیری از نور شدید آفتاب از پرده استفاده کنید، می‌توانید از پرده‌های مدرن مانند پرده‌های کرکره‌ای فانتزی کمک بگیرید. در مواردی که دکوراسیون کلاسیک باشد نیز پرده‌های جذابی برای این منظور وجود دارد که می‌توان طبق رنگ و طرح سایر لوازم گزینه مناسب‌تر را انتخاب کرد.

انتخاب رنگ‌بندی جذاب

رنگ‌بندی تاثیر به سزایی در زیبایی ظاهری انواع دکوراسیون دارد. استفاده از رنگ‌های متناقض می‌تواند ایده خوبی باشد. استفاده از نیمکت‌های منحنی، نورپردازی با نورهای متمرکز و نقطه‌ای نیز گزینه‌های بسیار مناسبی برای ایجاد ایده می‌تواند بسیار موثر باشد.

تاثیر رنگ در دکوراسیون رستوران

خوشبختانه برای انتخاب رنگ رستوران قاعده و محدودیت چندانی وجود ندارد. طبق سلیقه می‌توان دکوراسیونی منحصر به فرد با تنوع رنگی ویژه ایجاد کرد. البته تناسب رنگ و همخوانی را باید برای انتخاب لوازم و وسایل در نظر داشته باشید تا هارمونی مناسبی ایجاد شود.

تاثیر نور در دکوراسیون رستوران

یکی از عالی‌ترین گزینه‌ها که برای دکوراسیون رستوران نباید از آن غافل شد، نورپردازی است. نورپردازی‌های مخفی یکی از ایده‌آل‌ترین انواع نورپردازی هستند که در اوقات شب جذابیت منحصر به فردی را ایجاد خواهند کرد. علاوه بر آن از لامپ‌های هالوژن نیز برای این منظور می‌توان استفاده کرد که تابش آنها روی میز یا تابلوهای روی دیوار جذابیت بالایی خواهد داشت.

دکوراسیون رستوران سنتی

افرادی که طرفدار دکوراسیون سنتی برای رستوران هستند می‌توانند گزینه‌های متعددی را برای زیبایی بیشتر و کاربردی شدن فضا به کار ببرند. در این سبک البته بهتر است به جای میز و صندلی از تخت‌های سنتی مناسب استفاده کرد. البته میز و صندلی‌های سنتی نیز هستند که برای این منظور بسیار شکیل و زیبا خواهند بود. این موضوع اغلب تحت تاثیر سلیقه طراح و صاحبان رستوران خواهد بود.

انتخاب رنگ‌بندی برای دکوراسیون رستوران سنتی کمی محدودتر است. اغلب رنگ‌های سنگین مانند زرشکی، قرمز تیره، آبی تیره، فیروزه‌ای و سبز تیره مواردی هستند که در کنار رنگ چوب تیره یا روشن بیشتر انتخاب می‌شود. علاوه بر این موضوع برای دکور دادن به رستوران سنتی می‌توان از دکوری‌های خاص و ویژه سنتی استفاده کرد. معمولا موارد زیر برای این سبک بسیار مناسب و جذاب هستند:

 • استفاده از تابلوها یا دیوارپوش‌ها با طراحی سنتی
 • استفاده از دکوری‌هایی مانند سماور سنتی
 • دیوارهایی با نمای آجری
 • استفاده بیشتر از گل و گیاهان طبیعی
 • نورپردازی مناسب
 • استفاده از ظروف سنتی برای سرو غذا یا حتی دکور
 • استفاده از پشتی، تشک‌چه و بالشت‌های سنتی برای تخت‌ها

سخن پایانی

ایده‌های ارائه شده در این متن در کنار عکس‌های آن در دکوراسیون رستوران می‌توانند بسیار جذاب باشند. تنها با خلاقیت و در نظر گرفتن سلیقه مشتریانی که در منطقه وجود دارند، می‌توان به کسب و کاری پر رونق دست یافت. بهتر است در طراحی آرامش و آسایش مشتری اولویت قرار گیرد تا بتوان سلیقه‌های مختلف را راضی نگه داشت.

پست های مرتبط