• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

طراحی اتاق نمک | 6 نکته اساسی برای طراحی داخلی و خارجی

طراحی اتاق نمک به گفته ی بسیاری از طراحان و دیزاینر ها جزو زیباترین و آسان ترین کار هایی است که انجام می دهند. اتاق نمک را در هر مکانی با تهیه وسایل حتی در فضاهای خیلی کوچک نیز می توان درست کرد.

طراحی این نوع از اتاق ها می تواند شامل دیوار های نمکی، نورپردازی ویژه، سنگ فرش یا شن های نمکی باشد و در برخی دیگر برای راحتی افراد مبل یا ماساژور های راحتی نیز قرار می دهند.

جالب است بدانید این اتاق ها تنها شامل بزرگسالان نمی شود و اتاق های نمک مخصوص کودک نیز وجود دارد که در آن وسایل بازی و شن های نمکی قرار داده اند.

اتاق نمک چیست؟

اتاق نمک چیست

اجداد ما برای درمان برخی از بیماری های خود به کوه های نمک می رفتند و در آن محل پس از مدتی بیشتر بیماری هایشان درمان می شد.

امروزه با پی بردن به خواص و نوع درمان نمک ها شروع به طراحی اتاق نمک کرده اند. در سالن های ماساژ، باشگاه ها، هتل ها و برخی حتی اگر توانایی آن را داشته باشند در خانه ی خود اتاقی را به اتاق نمک اختصاص خواهند داد.

اتاق نمک هم می برای کودکان و هم برای بزرگسالان مفید است و نه تنها برای درمان بسیاری از بیماری ها می تواند مفید باشد بلکه باعث بهبود سلامت نیز می شود.

3 نکته مهم در طراحی اتاق نمک

نکات مهم در طراحی اتاق نمک

مرحله اول: یادگیری طراحی اتاق نمک

1. اولین قدم شما برای طراحی اتاق نمک این است که در مورد نمک درمانی و هر آنچه هست و نیست درباره آن اطلاعات جمع کنید و بدانید عملکرد یک اتاق نمک دقیقا چیست.

2. بعد از یادگیری و با دانسته های بیشتر می دانید به دنبال چه مکان و موقعیت جغرافیایی برای طراحی و ساخت اتاق نمک بروید.

3. همچنین نوع طراحی و موقعیت تجاری یک اتاق نمک را باید در نظر بگیرید تا بتوانید در این شغل درآمدزایی خوبی داشته باشید.

برای طراحی اتاق نمک هر اندازه ایده ای که دارید شفاف تر و با دانش بالاتری باشد این به یک دیزاینر می تواند کمک کند بداند که دقیقا چه چیزی می خواهید و برای ساخت آن می تواند آن چیزی که در ذهن دارید را برای شما پیاده کند. بهتر از قبل از شروع به ساخت و طراحی این سوال ها را پیش خود پاسخ دهید:

 • به چه مدل اتاق نمک نیاز دارید
 • تا چه اندازه انتظار سودآوری دارید
 • کدام منطقه جغرافیایی را باید انتخاب کنید
 • تراکم جمعیتی منطقه چقدر است

یک نکته مهم که می تواند به شما کمک کند آن است که به کمک دیزاینر ها به دیدن اتاق های مختلف نمک بروید و از نزدیک تفاوت های آن ها با یکدیگر مقایسه کنید تا به نتیجه بهتری برای طراحی اتاق های نمک خود در نهایت برسید.

مرحله دوم: موقعیت مکانی اتاق نمک

نمونه عکس های طراحی اتاق نمک

یکی از مهمترین اصل هایی که باید در طراحی اتاق نمک رعایت کنید آن است که موقعیت جغرافیایی را کاملا در نظر داشته باشید؛ چرا که برای مثال محیط های پر ترافیک و کم جمعیت نمی تواند برای تجارت شما اصلا مفید باشد.

از جهت دیگر این را باید در نظر داشته باشید مکانی که برای طراحی و ساخت اتاق نمک در نظر گرفته اید باید بدانید، آیا مسافران زیادی به آن منطقه می آیند یا پارکینگ به اندازه کافی در آن مکان وجود دارد.

مرحله سوم: طراحی داخلی و لوازم مورد نیاز داخل آن

برای طراحی اتاق نمک پس از گذراندن مراحل بالا باید با کمک طراحان و سازندگان ساختمان به فکر پیاده کردن طرح خود باشید و از طرفی بدانید برای اتاق نمک دقیقا چه وسایلی را باید خریداری کنید.

یک نکته مهم در طراحی اتاق های نمک این است که حتما باید با مشورت از طراحان این کار تهویه های مناسب را تهیه کنید که روی وسایل و کفپوش ها را نمک معلق در هوا نپوشاند.

از طرفی این را در نظر داشته باشید اگر می خواهید از دیوار های نمکی استفاده کنید حتما برای آن ها نیز دستگاه تصفیه باید خریداری کنید.

3 نکته درباره زیبا شدن اتاق نمک

نکات زیبا شدن اتاق نمک

1. نورپردازی در طراحی اتاق نمک

نورپردازی یکی از اصل های مهم برای طراحی اتاق نمک و هر ساختمان دیگری به حساب می آید باید با توجه به خواسته های خود و با کمک از طراحان بدانید چه نور هایی با چه تم گرم یا سردی را در کجا قرار دهید.

2. خدمات دادن به اتاق نمک

اگر قصد آن را دارید که یک اتاق نمکی تجاری پردرآمد و بسیار سودآور داشته باشید حتما باید هنگام طراحی اتاق نمک این را در فکر داشته باشید اتاق هایی را برای خدمات  دادن به مشتری ها در نظر بگیرید. برای مثال ایده های زیر را می توانید در آن پیاده کنید.

 • کافه
 • تخت
 • مبلمان
 • اتاق کودک
 • اتاق ماساژ
 • اتاق حمام نمک
نمونه عکس های طراحی اتاق نمک

برای گرفتن ایده های بیشتر می توانید به طراحان داخلی اعتماد کرده و از آن ها بخواهید تجربیات خود را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید از فضای اتاق نمک خود بهترین بهره را ببرید.

3. دادن نماهایی جذاب

بدون شک یکی از مواردی که امروزه در طراحی اتاق نمک برای جذب مشتری استفاده می شود نوع معماری داخل آن است. معماری های مستطیلی و سنتی دیگر طرفداران زیادی ندارد با آن که مناسب ترین حالت اتاق برای درمان است.

 برای مثال می توانید از طراحان داخلی خود بخواهید برای دیوار های نمکی از پودر و سقف هایی استفاده کنند که آن را مشابه به غار در بیاورد یا داخل آن را به تکه هایی از سنگ نمک زینت دهند.

این را در نظر داشته باشید ایده ی شما بسیار با ارزش است اما برای ساخت آن حتما طراحان داخلی می توانند کمک بیشتری از نظر ایده و رنگ به شما بدهند؛ چرا که آن ها علم آن را آموخته اند.

آشنایی با نوع سنگ های اتاق نمک

آشنایی با نوع سنگ های اتاق نمک

ساخت و طراحی اتاق نمک بسیار ساده است و از کمترین فضا برای ساخت آن می توانید استفاده کنید. اما نکته ی مهم این است که برای ساخت این اتاق، نمک اصلی ترین ماده است و در کنار آن وسایل دیگری نیاز است که در خرید آن باید دقت تمام را به خرج داد.

1. سنگ نمک و طراحی اتاق نمک

سنگ های نمکی که برای طراحی اتاق نمک استفاده می شود از اصلی ترین و مهمترین انتخاب هایی است که برای ساخت این مکان استفاده می شود.

پیشنهاد می شود برای خرید سنگ های نمک را حتما به اختیار سازندگان بسپارید؛ چرا که آن ها با توجه به هزینه مرغوب ترین آن را تهیه می کنند.

اگر در نظر دارید سیستم گرمایشی استفاده کنید سنگ هایی را انتخاب می کنند که با گرما دیدن گاز های سمی تولید نکنند.

2. کلوخه های سنگ نمک

کلوخه های سنگ نمک نیز از گزینه ها جالب برای طراحی اتاق نمک است که در هر اتاق می توان از آن ها به تعداد مختلف استفاده کرد.

همچنین در برخی از اتاق خواب های معمولی از کلوخه های برش خورده ی سنگ نمک نیز به عنوان آباژور استفاده می کنند تا از خواص آن بهره مند شوند.

منبع: halomedna

پست های مرتبط