• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

استند گلدان مناسب برای زیبایی دکوراسیون تمام مکان‌ها

امروزه کاربردهای مختلفی در دکوراسیون داخلی و خارجی منازل یا به ویژه باغ‌ها از استند گلدان دیده می‌شود. این دکوری‌های بسیار زیبا علاوه بر اینکه به زیبایی دکوراسیون می‌افزایند، سبب سامان گرفتن گل و گیاهان یا حتی برخی دیگر از ابزارها نیز می‌شوند. با این وجود در این متن لازم دانستیم به مواردی همچون کاربرد، جنس، بهترین قسمت برای قرار دادن استند گلدان و نکات مهم دیگر مربوط به آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

استند گلدان چیست؟

گل و گیاه در فضاهای داخلی و حتی خارجی، قطعا نیاز به بستری برای منظم شدن دارند. به ویژه برای مواردی که فضای کافی برای قرار دادن آنها وجود نداشته باشد، نیاز است تا ابزارهایی را به کار برد تا بتوان بیشترین زیبایی را از آنها کسب کرد. استند گلدان گزینه‌ای بسیار مناسب برای این کار است.

از استند گلدان می‌توان به عنوان ویترینی بدون شیشه برای گل‌ها یا یک پایه چند طبقه برای گل و گیاه یاد کرد. گاهی حتی تحت عنوان پایه گلدان نیز معرفی می‌شود که پایه گلدان ابزاری متفاوت از استند گلدان است.

این ابزار علاوه بر اینکه زیبایی ایجاد می‌کند، کاربردی نیز هست. جالب است بدانید با مقداری چوب و چند ابزار مناسب می‌توانید یک استند گلدان زیبا، طبق سلیقه و علایق خود تهیه کنید. حتی می‌توانید با دیدن نمونه‌هایی که در تصاویر ادامه این متن نیز وجود دارند، ایده‌هایی خلاقانه برای طراحی و انتخاب استند گلدان مورد نیاز خود داشته باشید.

زیبایی دکوراسیون با استند گلدان

انواع گل و گیاه در فضاهای باز و بسته باعث زیبایی و تامین اکسیژن محیط می شوند. به همین دلیل علاقمندان بسیاری را با روحیات مختلف به سمت خود جلب می‌کنند.

نیاز است تا با استفاده از ابزارها و لوازم مختلف گل‌های بهتر و سالم تری را پرورش داد. حتی گاهی برخی افراد که گل‌های متنوعی دارند نیز برای چیدمانشان دچار مشکلاتی مانند کمبود فضا، کمبود نور، بی‌نظمی و مسائل مختلف دیگر می‌شوند.

استند گلدان مناسب برای فضا

برخی از انواع گل‌ها نیاز به شرایط نگهداری یکسانی دارند به همین منظور باید در کنار هم باشند. از طرفی گاهی فضای کافی برای دریافت نور یکسان نیست و به همین دلیل باید گلدان‌ها را به صورت طبقه‌ای به وسیله استند گلدان نگهداری کرد تا تمام این موارد را پوشش دهد.

این مسائل همگی می‌تواند دلیل خوبی برای نیاز به یک استند گلدان حسابی و زیبا را ایجاد کند. موارد کاربرد این لوازم مفید برای خیلی از افراد شناخته شده است اما برخی به تازگی نیاز به داشتن ابزاری برای ایجاد نظم گلدان‌ها و زیبایی فضا را احساس کرده‌اند. در ادامه این مطلب موارد کاربرد و انواع شکیل و متنوع این استندگلدان‌ها را برای شما معرفی خواهیم کرد.

جنس‌های مختلف برای استند گلدان

طبق کاربردهایی که استند گلدان می‌تواند برای افراد داشته باشد، جنس آنها نیز متفاوت است. گاهی از استند گلدان در فضای داخلی استفاده می‌شود گاهی نیز در فضای خارجی به کار برده می‌شود.

استند گلدان آهنی

در این صورت می‌توان در فضاهای داخلی از استند گلدان با جنس‌های مختلف استفاده کرد. زیرا احتمال خرابی تمام جنس به کار گرفته شده برای کاربری در فضای بسته کمتر است.

انواع جنس‌های استند گلدان:

 • چوبی
 • سنگی
 • پلی استر
 • پلاستیکی
 • فلزی

معمولا در فضاهای باز مانند روف گاردن، بالکن، باغچه، باغ‌ها و یا پارک از استند گلدان با جنس چوبی کمتر استفاده می‌کنند. اما می‌توان در صورت ساخته شدن با جنس چوب مرغوب از آنها در فضای بیرونی نیز استفاده کرد. معمولا برای فضاهای بیرونی جنس پلی استر، فلزی، پلاستیکی و یا در برخی از موارد سنگی بهتر است استفاده شود.

استند گلدان زیبا

دکوراسیون شکیل و نظم دادن به گل و گلدان با استند گلدان

علاقه‌مندان زیادی به گل و گیاه وجود دارند که سعی می‌کنند از گل و گیاه در اطراف خود استفاده کنند. به همین دلیل گردآوری کلکسیونی از گل‌های زیبا کنار هم می‌تواند زمینه رسیدن به این علاقمندی را مهیا سازد. حتی برخی افراد با داشتن فضای کوچک و ناکافی سعی بر کنار هم آوردن گل‌های زیبا دارند که می‌توانند به کمک استند گلدان آنها را ساماندهی کنند.

اغلب برای داشتن دکوراسیونی زیبا و شکیل، می‌توان از استند گلدان استفاده کرد. برای اینکار علاوه بر گل‌ها می‌توان دکوری‌های زیبایی نیز در کنار آنها چید. البته بسته به سلیقه افراد قسمت‌های مختلف را می‌توان با وسایل مختلف پر کرد. برخی افراد، کتاب قرار می‌دهند و برخی دیگر از مجسمه‌های شکیل و یا قاب عکس‌های زیبا و کوچک در کنار گل‌ها، زیبایی متفاوتی را ایجاد می‌کنند.

دکوری استند گلدان

اما پیشنهاد می‌کنیم از استند گلدان بیشتر برای قرار دادن گل و گیاه استفاده کنید و خیلی ابزارهای مختلف و شلوغ کننده برای روی آن استفاده نکنید. اجازه دهید کاربرد مخصوص به خود را داشته باشد اما برای ایجاد تنوع، اعتدال در قرار دادن دکوری‌های دیگر را در نظر بگیرید و از آنها برای زیبایی بیشتر استفاده کنید.

تامین نور گل‌ها با کمک استند گلدان طبقاتی

برخی از گل‌های آپارتمانی نیاز به نور مناسب برای حیات و بقای خود دارند. بیشتر آپارتمان‌ها نور مناسبی دارند اما گاهی نور کمی از پنجره به داخل تابیده می‌شود. استند گلدان وسیله‌ای کاربردی برای تمام منازل، شرکت‌ها و فروشگاه‌ها و سایر اماکن است که می‌توان به راحتی آنها را تهیه کرد.

فضای کوچک، پنجره کوچک و ورود نور کم در محیط‌های بسته نباید دلیل برای حذف گل در فضا باشد. می‌توان از استند گلدان نردبانی برای چیدمان طبقاتی گلدان‌ها روی هم استفاده کرد. در این صورت علاوه بر اینکه گلدان‌ها سامان می‌گیرند و نورشان در کنار پنجره تامین می‌شود، زیبایی چشمگیری به همراه تامین اکسیژن برای فضا ایجاد خواهد شد.

تامین نور گل با استند گلدان مناسب

برخی از استند گلدان‌ها کاملا مخصوص برای تامین نور گل‌هایی که نیاز بیشتری به نور دارند طراحی می‌شوند. این ابزارها فاصله بیشتری از سطح زمین دارند و اغلب به صورت تکی و مخصوص یک گلدان هستند. گاهی برخی از این ابزارهای کاربردی را می‌توان به ترتیب برای گل‌هایی که نور کمتر می‌خواهند در قسمت پایین و گل‌هایی که نور بیشتری می‌خواهند را در قسمت بالاتر استفاده کرد.

بهترین مکان برای قرار دادن استند گلدان

بسیاری از طراحان دکوراسیون‌های امروزی، از استند گلدان برای شکیل‌تر شدن فضاهای مختلف بهره می‌گیرند. علاوه بر فضاهای داخلی، می‌توان از آنها برای فضاهای خارجی نیز استفاده کرد که دغدغه چندانی برای بهترین مکان در این صورت وجود ندارد و تنها اصل مهم در فضای خارجی برای گلدان‌ها تامین نور و دمای هوای مناسب برای گل است.

اما اکثر خانم‌ها که از گل در فضای منزل استفاده می‌کنند و یا افرادی که در سایر فضاهای بسته مانند شرکت‌ها و فروشگاه‌ها از زیبایی گل و گیاه بهره می‌برند، ممکن است دغدغه‌ای برای انتخاب مناسب‌ترین مکان برای قرار دادن استند گلدان را داشته باشند.

نکات مهم در مورد استند گلدان

اگر فضای کافی کنار پنجره وجود داشته باشد، بهتر است استند گلدان و گل‌های نیازمند به نور را در آنجا قرار داد. اما اگر فضای مناسبی نباشد، می‌توان در هر قسمت‌ از فضای داخلی به کمک آنها دکوراسیونی زیبا ایجاد کرد. البته بهتر است استند گلدانی تهیه شود که با ابزار به کار برده شده در دکوراسیون منزل هم‌خوانی مطلوبی داشته باشد.

نکاتی برای خرید بهترین و مناسب‌ترین استند گلدان

 1. جنس مناسب با فضای کاربری تهیه شود
 2. از زیبایی و شکل ظاهری مطلوبی برخوردار باشد
 3. قابلیت شست و شو برای استند گلدان وجود داشته باشد
 4. تحمل وزن گلدان‌های قرار گرفته روی آن در نظر گرفته شود
 5. طبقات استند گلدان طبق نیاز و فضای موجود در نظر گرفته شود
 6. بهتر است هماهنگ با رنگ بندی و دکوراسیون منزل انتخاب شوند
 7. در صورت نیاز به جابجایی، قابلیت تاشو بودن و جابجایی داشته باشند
 8. برای دسترسی به گل‌ها،  آبیاری و نوررسانی به گل‌ها اختلال ایجاد نشود
 9. تراز مطلوبی داشته باشد و با قرار گرفتن گل‌ها روی آن مدام تکان نخورد

انواع استند گلدان را بشناسید

برای تهیه نوع مناسب برای فضای مورد نظر، بهتر است با انواع استند گلدان‌هایی که در بازار وجود دارند آشنا شوید. صرف نظر از اینکه با متریال و جنس‌های مختلفی تهیه می‌شوند، ممکن است مدل‌های متفاوتی نیز داشته باشند. موارد زیر از جمله گزینه‌هایی هستند که می‌توانید در کاربردهای مختلف تهیه کنید:

 • استند گلدان‌های نردبانی: گزینه‌های بسیار مناسبی هستند که برای فضاهایی که فضای کمی دارند بسیار کاربردی هستند
 • استند گلدان‌های پلکانی: این موارد برای باغ‌ها بسیار پرکاربرد و زیبا دیده می‌شوند یا برای چسباندن به دیوار فضاهای داخلی جلوه‌ای شکیل را به همراه خواهد داشت اما تقریبا فضای زیادی را اشغال می‌کنند
 • استند گلدان‌های پازلی: این موارد با اشکال مختلفی ساخته می‌شوند که می‌توانید نحوه قرار گیری آنها را طبق سلیقه و ابعاد گل و گلدان‌ها چیدمان دهید
 • استند گلدان‌های پایه هندسی: این موارد برای فضاهای داخلی و به ویژه فضاهای کوچک پرکاربرد هستند و اشکال بسیار زیبا و چشمگیری را شامل می‌شوند

جمع‌بندی

استند گلدان یکی از بهترین گزینه‌هایی است که به وسیله آن می‌توان نظم و زیبایی مطلوبی به گلدان‌ها داد. بهتر است نکات ارائه شده برای خرید بهترین نوع را در نظر داشته باشید تا کاربردی بودن آن را بیشتر برایتان ایجاد کند. این ویترین‌های بدون شیشه برای گل و گیاهان بهترین گزینه هستند تا زیبایی مدرنی را برای فضا ایجاد کنند. حتی گاهی با تهیه یک استند گلدان به تغییر دکوراسیون چشمگیر یا زیبایی منحصر به فردی در منزل می‌توان دست یافت.

پست های مرتبط