• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

دکوراسیون اتاق خواب نوجوان با ایده هایی ناب و خاص

دکوراسیون اتاق خواب نوجوان یکی از هیجان انگیزترین دکوربندی ها است. نوجوان ها اغلب اتاقشان محیطی است که بیشترین زمان را در آن جا سپری می کنند و حتی محیطی برای خلوت کردن با دوستانشان محسوب می شود.در نتیجه دکور بندی و دیزاین آن هم باید با سلیقه آن ها یکی باشد و هم ایده هایی را به آن ها پیشنهاد داد که بتوانند از فضای اتاق خود بالاترین بهره فضایی را ببرند.

در ادامه راهکارها و عکس هایی را به شما نشان می دهیم که می توانید برای دکور اتاق نوجوانان البته با سلیقه ی خودشان از آن ها ایده بگیرید. 

ایده هایی جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

دکوراسیون اتاق نوجوان از طرفی هیجان انگیز است اما از طرف دیگر کاری سخت می باشد؛ چرا که اغلب سلیقه ی آن ها بسیار متفاوت تر از خانواده است.

مطلب پیشنهادی : دیزاین اتاق خواب دخترانه در خانه های با متراژ کم

1. پارتیشن بندی برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

یکی از عالی ترین ایده ها برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوان این می باشد که برای جداسازی هر قسمت از پارتیشن استفاده کنید. این کار باعث می شود محل درس خواندن و خواب او کاملا از هم مجزا شود.

اگر اتاق نوجوان شما بزرگ تر از اتاق های کوچکی امروزی بیشتر می توانید از پارتیشن استفاده کنید و محل استراحت او با دوستانش را فراهم کنید.

پارتیشن بندی برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

باز هم به این نکته بسیار مهم اشاره می کنیم اگر قصد این کار را دارید حتما نظر نوجوان خود را جویا شوید؛ چرا که ممکن است به این ایده علاقه نداشته باشد.

2. کتابخانه شخصی برای نوجوانان

وجود یک کتابخانه در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان یکی از ایده هایی است اکثر نوجوان ها از آن استقبال خواهند کرد. اما در نظر داشته باشید کتابخانه ای که برای او در نظر می گیرید باید مطابق با میزان کتاب هایی باشد که او استفاده می کند باشد.

برای مثال اگر فرزند شما علاقه ای به کتاب خواندن ندارد می توانید یک کتابخانه ی کوچک تنها برای کتاب ها و جزوه های درسی او تهیه کنید و آن را در بالای میز تحریر او قرار دهید.

3. تخت یا تشک تخت

استفاده از تخت یکی از دکوراسیون های اتاق خواب نوجوان محسوب می شود. این را می دانیم که شاید تخت یک جلوه ی دیگری به اتاق خواب نوجوان شما بدهد.

اما پیشنهاد ما به شما این است قبل از آن که هزینه ای برای تخت کنید یک بار تشکی که روی تخت قرار می گیرد را به تنهایی با یک ملحفه تمیز و سرویس خواب را روی آن بکشید.

اگر فرزندتان موافق باشد با این کار برای دکوراسیون اتاق هزینه ی بسیار کمتری پرداخته اید و از طرفی یک ایده ی ناب و خاص است که در کمتر اتاقی دیده می شود.

مزیتی که این روش دارد آن است که به راحتی می تواند محل خوابش را نیز همراه با تغییر دکوراسیون تغییر دهد.

4. دیوارهایی با رنگ متفاوت

در دکوراسیون اتاق نوجوان اغلب پیشنهاد می شود برای آن که اتاق بزرگتر دیده شود از رنگ های خنثی و روشن استفاده کنید. اما پیشنهاد ما به شما این است که اتاق نوجوان محلی شخصی برای او است؛ در نتیجه حتما باید نظر او را در این باره بپرسید.

دکوراسیون اتاق نوجوان با دیوارهایی با رنگ متفاوت

برخی از نوجوان ها علاقه دارند که رنگ اتاقشان تیره باشد و نور کمی در آن جا باشد سعی کنید با این مسئله مخالفت نکنید؛ چرا که این اتاق یک اتاق شخصی است و باید به علاقه ی او احترام بگذارید.

برخی دیگر از نوجوانان برای رنگ دیوار علاقه دارند از رنگ های شاد و جیغ استفاده کنند. این رنگ ها باعث می شود اتاق با نشاطی داشته باشند.

5. از سقف ها غافل نشوید

جالب است بدانید یکی از دکوراسیون اتاق خواب نوجوان سقف اتاق آن ها است. با توجه به سلیقه ی آن ها می توانید سقف اتاق را از برچسب های شب نما که در بیشتر سایت های اینترنتی به فروش می رسد خریداری کرده و تزیین کنید.

 دکوراسیون اتاق خواب نوجوان و سقف اتاق

البته برخی از نوجوانان ترجیح می دهند به جای این برچسب ها از بک دراپ های سقفی استفاده کنند. این پرچم های بزرگ نمای بسیار زیبایی به سقف می دهند.

6. پرده یا بک دراپ

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون اتاق کودک و نکاتی که به شما در چیدمان آن کمک می کند

یکی از بخش های مهم دکوراسیون اتاق خواب نوجوان وجود پرده است. اغلب بزرگسالان علاقه دارند پرده های لاکچری با طرح هایی مدرن برای اتاق ها انتخاب کنند.

اما در نظر داشته باشید نوجوانان سلیقه ای کاملا متفاوت دارند. اگر پنجره ی اتاق آن ها کوچک است می توانید به جای پرده با سلیقه ی آن ها بک دراپ تهیه کنید.

پرده یا بک دراپ برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

اگر فرزند شما به بک دراپ علاقه ندارد برای اتاق با دیوار روشن او می توانید از پرده هایی با رنگ بسیار شاد استفاده کنید یعنی پرده ای که کاملا با رنگ خنثی متفاوت است.

همچنین اگر کمی هزینه کنید می توانید با دو طرح دلخواه فرزندتان برای او پرده های کرکره ای تهیه کنید. یک سمت روشن و دیگری تیره برای زمان هایی که علاقه دارد اتاق تاریک باشد.

7. اتاق تراس دار را به فرزندان خود بدهید

مهمترین دلیلی که بهتر است برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوان اتاق تراس دار را به آن بدهید این است که در زمان هایی که آن ها خانه نیستند شما می توانید درب تراس را باز بگذارید تا کاملا فضای اتاق تازه شود به خصوص اگر حمام در اتاق آن ها است هر روز برای رفع رطوبت لازم است که این کار را انجام دهید.

دکوراسیون تراس اتاق نوجوان

همچنین اگر به گل و گیاه علاقه دارند می توانند در آن جا گل های مختلف پرورش دهند. از طرفی با کمی خلاقیت می توانید با هزینه بسیار کم تراس را محلی برای نشستن و هواخوری نوجوان در آن جا کنید.

8. رگال جداگانه در دکور اتاق نوجوانان

اغلب زمانی وارد اتاق نوجوان ها می شویم با تصویر کلی لباس بر روی زمین مواجه می شویم. این ها اغلب لباس هایی هستند که فرزندتان آن ها را بسیار استفاده می کند و حوصله آن را ندارد که آن ها را در کمد یا کشوی لباس خود قرار دهد؛ در نتیجه برای دکوراسیون اتاق نوجوان و نظم دادن به لباس ها پیشنهاد ما به شما این است که از رگال های تاشو و ایستاده استفاده کنید.

با این کار اتاق فرزندتان هم نظم پیدا می کند و هم لباس هایی که بیشتر می پوشد جلوی دست او است. مزیت دیگر آن است که لباس هایش در هوای باز قرار می گیرند و رطوبت احتمالی آن ها گرفته می شود.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون آرایشگاه مردانه (بهترین ایده‌ها برای مدرن‌سازی)

در آخر:

دکوراسیون اتاق نوجوان بدون شک کار بسیار سختی است. چرا که با سلیقه های بسیار متفاوت در فضای کوچک روبرو هستید. در ادامه عکس هایی را برای شما می گذاریم که از آن ها نیز می توانید ایده بگیرید.

دکوراسیون اتاق نوجوان
دکوراسیون اتاق خواب نوجوان
اتاق نوجوان
دکوراسیون اتاق خواب
دکوراسیون اتاق خواب نوجوان
دکوراسیون اتاق نوجوان
دکوراسیون اتاق نوجوان

پست های مرتبط