• آدرس
    تهران، زعفرانیه
    شماره تماس
    021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

دکوراسیون تراس و بالکن (7 راهکار و ایده بسیار جذاب)

دکوراسیون تراس و بالکن برای اینکه بتوان نقش کاربردی‌تری به بالکن داد، از اهمیت بالایی برخوردار است. این موضوع با ایجاد آپارتمان‌نشینی ضرورت خاصی پیدا کرده است تا جایی که برای کسب اوقاتی خوش و آرامش‌بخش جهت استفاده از هوای آزاد لازم است تا به دکوراسیون تراس و بالکن اهمیت داد. به همین دلیل نکات کلیدی و ایده‌هایی خلاقانه را در این متن برایتان آورده‌ایم تا در این زمینه یاری‌رسان باشد.

زیباسازی دکوراسیون تراس و بالکن با چند راهکار موثر

سلیقه افراد است که باعث می‌شود کاربردی بودن تراس و بالکن تحت تاثیر قرار گیرد. برخی افراد علاقمند به زیباسازی فضای تراس به کمک گل و گیاه هستند و برخی دیگر علاقمند به قرار دادن میز و صندلی برای داشتن اوقاتی خوش در آنجا هستند. حتی گاهی علاقمندان به نگهداری از حیوانات و پرنده‌ها از بالکن برای این منظور استفاده می‌کنند و یا برخی افراد دیگر علاقمند به نصب منقل ایستاده برای پخت کباب هستند و تراس برایشان این امکان را فراهم کرده است.

زیباسازی دکوراسیون تراس و بالکن

به همین دلیل انتخاب و اجرای دکوراسیون تراس و بالکن بسته به کاربری آن ممکن است متفاوت باشد. این موضوع باعث نمی‌شود که ایده‌های مختلف برای کاربردی‌تر شدن و زیبایی هر چه بیشتر تراس را بررسی نکنیم. به همین منظور در این متن با در نظر گرفتن اینکه اغلب فضای کمی برای بالکن و تراس وجود دارد، نکاتی مفیدی را در کنار برخی از ایده‌های خلاقانه بیان کرده‌ایم تا بتوانید از آنها استفاده کنید.

ایده‌های خلاقانه برای دکوراسیون تراس و بالکن

1.برای نفس تازه کردن در ایام تعطیل و یا بعد از اوقات کاری می‌توان از یک میز و صندلی متناسب و کم جا در دکور تراس استفاده کرد. البته توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که نیاز نیست کل آن قسمت را با انواع آن پوشاند. بسته به فضای موجود تنها با قرار دادن یک یا دو صندلی ظریف می‌توان این مورد را ایجاد کرد.

صندلی مناسب دکوراسیون تراس و بالکن

2. استفاده از گل و گیاه هر چند کم یا زیاد، کوچک یا بزرگ پیشنهادی بسیار خوب برای این قسمت از منزل است. بهترین گزینه برای زیباتر شدن دکوراسیون تراس و بالکن گل و گیاه هستند. این موضوع علاوه بر اینکه سبب زیبایی ظاهری بالکن خواهد شد، می‌تواند به تامین نور مورد نیاز برای رشد گیاهان نیز منجر شود. از گل‌های پیچک که به یوار می‌چسبند نیز می‌توان استفاده کرد تا فضای کمتری گرفته و زیبایی مطلوبی را ایجاد کنند.

گل برای دکوراسیون تراس و بالکن

3. گاهی با در نظر گرفتن تراس به عنوان بخشی از خانه می‌توان آنرا بر طبق لوازم داخل خانه چیدمان داد. توجه به رنگ دیوار، جنس کف، رنگ پنجره نیز از نکاتی است که به زیباتر شدن آن می‌تواند کمک شایانی برساند. البته چون بالکن فضای بیرونی محسوب می‌شود، بهتر است از لوازم با متریالی انتخاب کنید که مناسب با شرایط آب و هوایی خارج از محیط باشد.

طراحی دکوراسیون تراس و بالکن

4. حتما نباید به فکر مبلمان و صندلی‌های ویژه و خاص برای دکوراسیون تراس و بالکن بود. می‌توان از پشتی‌های مناسب و یک زیر انداز نرم برای این منظور کمک گرفت. در هر محیطی که باشد می‌تواند ایده‌ای برای زیباتر شدن بالکن خود ایجاد کنید.

پشتی برای دکوراسیون تراس و بالکن

5. نورپردازی نکته بسیار مهمی است که باید برای اوقات تاریک شب در نظر گرفته شود. برای این منظور بهتر است از لامپ‌های متعدد نقطه‌ای کوچک مانند برخی لامپ‌های LED کمک گرفت زیرا نورهای بزرگ جذابیت کمتری نسبت به آنها ممکن است داشته باشد و مناسب برای متراژهای بزرگ‌تر باشد. برای این منظور زیاده روی نکنید و سعی کنید طوری تنظیم کنید که در طول روز از نور خورشید حداکثر استفاده را بتوانید بردارید.

نورپردازی دکوراسیون تراس و بالکن

6. گاهی تراس و بالکن فضای مناسبی برای پرورش سبزیجات آپارتمانی است و می‌توان از نور طبیعی آن برای این منظور به بهترین شکل استفاده کرد. از باکس‌های مناسب استفاده کنید تا علاوه بر بهره از محصولتان، زیبایی چشمگیری نیز برای بالک ایجاد کرده باشید.

دکوراسیون تراس و بالکن با گیاهان

7. برای بهره‌مندی از حداکثر فضا می‌توان از گلدان‌های دیواری، شلف‌های دیواری و بسیاری از ابزارهایی که می‌تواند کمکی به جمع و جورتر شدن دکوراسیون تراس و بالکن داشته باشد را استفاده کرد. حتی خودتان می‌توانید با تهیه مقداری چوب این موارد را بسازید.

گل و گیاه دیواری دکوراسیون تراس و بالکن

سخن پایانی

در این متن 7 راهکار و ایده بسیار موثر به همراه تصاویر مختلف از بالکن‌های کوچک و بزرگ ارائه شد. برای دکوراسیون تراس و بالکن می‌توان از ایده‌های مختلف مطرح شده کمک گرفت اما بهره‌مند شدن از نظرات طراحان امروزی نیز می‌تواند به استفاده بهینه از بالکن و طرح‌های مدرن و شیک منجر شود.

پست های مرتبط