• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

کفپوش تایلی چیست؟ معرفی 3 نوع پرکاربرد و مزیت هرکدام

کفپوش تایلی یکی از انواع کفپوش‌هایی است که با کنار هم قرار گرفتن قطعات، کمترین درز را دارد که یک مزیت عالی از آن محسوب می‌شود. به ویژه برای افرادی که تمایل بیشتری برای انتخاب کفپوش‌های یک تکه دارند نیز کاربردی است. البته این کفپوش‌ها یک تکه نیستند و مانند پارکت یا کاشی و سرامیک باید کنار هم قرار گیرند. انواع مختلفی از این کفپوش‌ها وجود دارند که هر کدام شامل جنس یا طرح و رنگ مخصوص به خود هستند. در این متن به مزیت نصب این کفپوش‌ها در کنار معایبشان خواهیم پرداخت.

کفپوش تایلی چیست؟

کفپوش تایلی به کفپوش‌هایی گفته می‌شود که از کنار هم قرار گرفتن قطعاتی مانند کاشی، به کف زینت می‌بخشد. اما جنس آنها مانند کاشی و سرامیک سخت نیست و در بسیاری از موارد به آنها موکت تایلی نیز گفته می‌شود. البته این جنس از کفپوش اغلب برای دکوراسیون داخلی مناسبتر است.

انتخاب کفپوش تایلی

این کفپوش‌ها به نسبت قیمت، کاملا مقرون به صرفه‌تر از سایر کفپوش‌ها هستند و تنوعی بسیار بالا برای انتخاب دارند. نصب سریع و ساده آنها باعث می‌شود که اکثر افراد برای بازسازی منازل و حتی اماکن مختلف مانند مغازه‌ها، آنرا انتخاب کنند. اما این موضوع تنها مزیت استفاده از این نوع کفپوش نیست و بهتر است بررسی دقیقتری نسبت به معایب و مزایای آن داشته باشیم.

کفپوش تایلی چه مزایایی دارد؟

 1. طرح‌ها و نقش‌های متنوع بسیار زیادی از این نوع کفپوش‌ها در بازار موجود است که تمامی سلیقه‌ها را پوشش می‌دهد.
 2. پاک کردن این نوع کفپوش‌ها به راحتی انجام می‌شود و درز بین هر تایل با تایل دیگر بسیار کم است. طوری که گرد و غبار از آن رد نمی‌شود.
 3. نصب سریع و ساده که زمان کمی را از مالک می‌گیرد و از نظر هزینه، نسبت به سایر کفپوش‌ها مقرون به صرفه‌تر است.
 4. قابل شست و شو و مقاوم در برابر آسیب‌هایی مانند ضربه، گرما و سرما، تغییر رنگ بر تابش نور خورشید هستند.
 5. مرمت کفپوش تایلی نسبت به سایر انواع کفپوش‌ها بسیار ساده‌تر است. در صورتی که قسمتی از کفپوش آسیب ببیند را به راحتی می‌توان با تایل دیگر تعویض کرد و نیاز به تعویض کل قسمت‌ها نیست.

انواع کفپوش تایلی

کلمه tile به معنای کاشی است اما وقتی حرف از کفپوش تایلی می‌شود، فقط منظور از آن کاشی از جنس سفال و سرامیک نیست. امروزه پیشرفتی که در دنیای طراحی دکوراسیون حاصل شده است، سبب ایجاد تنوعی از کفپوش‌ها شده تا نیازهای کاربردی مختلف و همینطور سلائق مختلف را کاملا پوشش دهد.

انواع مختلف کفپوش تایلی

امروزه انواع مختلفی از کفپوش‌ها تحت نام کفپوش تایلی به کار برده می‌شود، که معروفترین و پرکاربردترین آنها موکت تایلی، تایل مشبک و تایل وینل محسوب می‌شود. بهتر است این سه نوع را دقیقتر بررسی کنیم.

موکت تایلی؛ طرح‌های مختلف با نصب آسان

این نوع از کفپوش را موکت مدولار نیز می‌گویند که اغلب برای فضاهای داخلی به کار برده می‌شود. برخلاف بسیاری از موکت‌ها که به صورت رولی و یک تکه هستند، موکت تایلی به صورت قطعه قطعه، همانند پازل به فروش می‌رسد و باید با در نظر گرفتن ابعاد مقدار مناسب را خریداری کرد. اغلب این قطعات را با چسب مخصوص به زمین می‌چسبانند.

طرح‌ها و انواع مختلفی از این نوع وجود دارد که سلائق مختلف را پوشش می‌دهد. خوبی آنها این است که در هر قسمتی خراب شوند، به راحتی می‌توان آنرا به تایل دیگر تعویض کرد. اغلب این نوع کفپوش قابل اجرا بر تمام سطوح است و نیازی به زیرسازی چندانی ندارد و به همین دلیل نصب سریع و ساده‌ای را نیز خواهد داشت.

تایلی مشبک؛ مناسب برای همه جا

کفپوش تایلی مشبک یکی از انواعی است که امروزه در دکوراسیون‌های مدرن جا باز کرده است. این کفپوش‌ها از جنس PVC هستند که به راحتی درز بین آنها حین نصب، چفت می‌شود. این موضوع مزیت مهمی برای کفپوش‌ها محسوب می‌شود.

اغلب این نوع از کفپوش تایلی بسیار مناسب برای محیط‌های مختلف از جمله سالن‌ها اداری و فروشگاه‌ها یا حتی استخر است. این موضوع به دلیل مقاومت بالای آن است. در مقابل سرما و گرما یا حتی تابش نور خورشید، مقاومت بالایی دارد که تغییر رنگ و تغییر حالت نخواهد داد.

وینیل تایل؛ با مقاومت بالا

از دیگر انواع پرکاربرد کفپوش تایلی می‌توان به وینیل تایل اشاره کرد که از جنس PVC ساخته می‌شوند. به دلیل مقاومت بالایی که دارند، اغلب از آنها می‌توان در محیط‌های پرتردد استفاده کرد. با اینکه این کفپوش وزن بسیار کم و نصب بسیار ساده‌ای دارد، مقاومت بسیار بالایی در برابر سوختن، خط و خش دارد.

وینیل تایل می‌تواند به عنوان عایق خوبی برای رطوبت، دمای هوا و صدا عمل کند. وینیل تایل جنسی لغزنده ندارد و در برابر شوینده‌های قوی مقاوم است.

جمع‌بندی

ایده‌آل‌های مختلفی برای انتخاب انواع کفپوش وجود دارد. در بسیاری از موارد بسته با کاربری، نوع مناسب باید انتخاب شود. اما در برخی موارد نیز سهولت نصب، زیبایی و سرعت به پایان رسیدن مد نظر قرار می‌گیرد. برای اینکه تنظیمی اصولی برای همه این موارد انجام شود و دکوراسیون محیط مورد نظر به بهترین شکل به پایان برسد می‌توان از طراحان برای انتخاب گزینه بهتر کمک گرفت.

پست های مرتبط