• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

پنجره مجازی چیست؟ 7 نکته برای انتخاب نوع مناسب‌تر

پنجره مجازی یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای سالن و اتاق‌هایی است که پنجره و دید خوبی ندارند. از این طریق می‌توان زیبایی چشمگیری را برای فضا ایجاد کرد. امروزه از این المان برای طراحی داخلی ساختمان‌هایی که کوچک هستند و نورگیر یا پنجره مناسبی ندارند به کار می‌برند. پیشنهاد می‌کنیم متن را دنبال کنید تا اطلاعاتی در مورد انتخاب نوع مناسب‌تر در اختیارتان قرار دهیم.

پنجره مجازی راهی برای زیبایی منازل امروزی

تماشای تصویر و منظره خارجی از سمت فضای داخلی، یکی از لذت‌بخش‌ترین و آرامش‌بخش‌ترین راهکارهایی است که می‌توان برای فرار از شلوغی‌های روزمره استفاده کرد. اما برای برخی از ساختمان‌ها یا آپارتمان‌ها، در برخی از قسمت‌های فضای داخلی پنجره و ویوی مطلوبی ایجاد نشده است.

با این حال نیاز به داشتن منظره‌ای زیبا همواره وجود دارد. خوشبختانه پیشرفت علم طراحی داخلی امکانات متعددی را برای فرار از این حالت کسل کننده برای اماکن مختلف ایجاد کرده است. یکی از آنها که در این متن قرار است دقیق آنرا بررسی کنیم، پنجره مجازی است.

پنجره مجازی چیست

پنجره مجازی نمایی ساخته شده از یک پنجره واقعی است که در هر قسمت از دیوار یا سقف قابل نصب است. این پنجره‌های مجازی تصویری مصنوعی و منظره‌ای مجازی را برای فضای دلخواه مانند اتاق کار یا سالن پذیرایی ایجاد می‌کنند. تنوعی بسیار زیاد از مناظر و اشکال مختلف با ابعاد دلخواه وجود دارد که می‌توان متناسب با فضای مورد نظر مورد مناسب را انتخاب کرد.

پنجره مجازی برای چه فضایی مناسب است؟

پنجره‌های مجازی طبق سلیقه کارفرما ساخته می‌شوند و برخی از انواع آنها به صورت آماده و از پیش ساخته شده هستند که فقط باید آنها را خریداری کرد و نسب کرد. البته کاربردهای مختلفی برای این پنجره‌ها وجود ندارد و اغلب جنبه زیبایی آنها مورد توجه است. برای فضاهایی مانند موارد زیر می‌توان انواع متناسبی را انتخاب کرد:

 • سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن
 • اتاق خواب‌هایی که پنجره یا منظره مناسبی ندارند
 • حمام و سرویس بهداشتی
 • اتاق کار
 • اماکن اداری یا حتی بیمارستان‌ها
 • شرکت‌های خصوصی و حتی مطب پزشکان

چرا بهتر است پنجره مجازی به کار برد؟

همانطور که اشاره شد، پنجره مجازی راهکاری امروزی برای ساختمان‌هایی است که پنجره ندارند یا منظره زیبایی را برای داخل ندارند. خوشبختانه منبعی از نور در برخی از انواع پنجره‌های مجازی وجود دارند که می‌توان از آنها به عنوان منبعی برای تامین نور استفاده کرد.

انواع پنجره مجازی

علاوه بر این موضوع اغلب برای برخی از افراد اتاق‌های بسته و بدون پنجره غیر قابل تحمل است که با اعمال یک پنجره مجازی در دیوار یا حتی سقف می‌توان این موضوع را تا حدودی برطرف کرد. علاوه بر این موضوع مزایای دیگری نیز به همراه دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • نصب سریع و آسانی برای آنها وجود دارد
 • هر تصویر دلخواه را روی آن می‌توان چاپ کرد
 • قابلیت تغییر تصویر برای برخی از انواع آنها وجود دارد
 • اکثر پنجره‌های مجازی که ساخته می‌شوند قابل شست و شو هستند

پنجره مجازی چه اجزایی دارد؟

برای انتخاب اکسسوری‌هایی که در فضای داخلی به کار برده می‌شوند لازم است تا جوانب مختلف مورد بررسی قرار گیرند. برای پنجره مجازی 3 جزء اصلی وجود دارد که باید آنها را در نظر گرفت و شامل موارد زیر می‌شود:

 1. باکس مخصوص نورپردازی که به عنوان المانی برای برخی از انواع پنجره مجازی وجود دارد و اغلب از لامپ LED یا FLP برای آن به کار برده می‌شود.
 2. تایل پنجره برای نمایش تصویر یا منظره که هر چه کیفیت بالاتری داشته باشد، به طبیعی‌تر دیده شدن منظره می‌انجامد که این تصویر جلوی باکس نورپردازی قرار می‌گیرد.
 3. فریم یا چارچوب پنجره مجازی که باید برای جلوه زیبایی 2 مورد دیگر به دقت انتخاب شود و از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد که جنس‌های مختلفی از جمله چوبی، فلزی یا حتی PVC و پلی استر نیز می‌تواند ساخته شود تا روی تمام اجزا قرار گیرد.

نکات مهم برای انتخاب پنجره مجازی

با توجه به موارد بیان شده، حالا باید نکاتی را برای انتخاب گزینه مناسب در نظر گرفت تا زیبایی متناسبی را برای فضای مورد نظر ایجاد کرد. در ادامه به این نکات اشاره خواهیم کرد.

1. انتخاب نوع مناسب

انواع مختلفی از پنجره مجازی وجود دارد که می‌توان انتخاب کرد. اما در ابتدا باید به این نکته توجه کرد که نوع مناسب برای دیوار کاذب یا دیوار اصلی باید انتخاب شود. زیرا نحوه نصب آن ممکن است متفاوت باشد یا ابعاد و وزن مناسب با دیوار ر نظر گرفته شود.

2. ابعاد پنجره مجازی مناسب با دیوار

یکی از مهمترین مواردی که وجود دارد این است که ابعاد مناسب‌تری را برای انتخاب پنجره مجازی روی دیوار انتخاب کنید. البته برای برخی از موارد می‌توان قسمت بیشتر دیوار را با این پنجره‌ها پوشاند اما برای مواردی که فاصله کمی با پنجره وجود دارد، پیشنهاد می‌کنیم ابعاد کوچکتری را انتخاب کنید.

3. توجه به کیفیت منظره

اینکه تایل انتخابی شما چه کیفیتی داشته باشد تاثیر مستقیمی بر ظاهر پنجره از فواصل مختلف دارد حتی در نورپردازی انجام شده نیز موثر است. پس بهتر است کیفیت را فدای ابعاد نکنید و با بزرگ کردن ابعاد پنجره کیفیت تایل آن را پایین نیاورید.

خرید بهترین پنجره مجازی

4. منظره مناسب انتخاب کنید

بهتر است منظره‌ای را انتخاب کنید که طبیعی باشد و کمتر مصنوعی به نظر آید. البته برای اتاق خواب می‌توان انواع طرح‌های فانتزی را انتخاب کرد اما برای قسمت‌هایی مانند سالن پذیرایی، اتاق کار یا ادارات بهتر است، گزینه‌هایی را انتخاب کرد که کاملا طبیعی هستند.

5. رنگ‌بندی‌های متنوع

توجه به رنگ دیوار و المان‌های به کار برده شده، می‌تواند در انتخاب نوع مناسب بسیار موثر باشد. پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا بهتر است سایر لوازم و وسایل را انتخاب کنید، رنگ کف و دیوارها را اعمال کنید سپس رو به انتخاب پنجره مجازی آورید. تنوعی از طرح‌ها وجود دارند که از این طریق می‌توانید گزینه مناسب‌تر را انتخاب کنید.

6. نور مناسب

یکی از دلایلی که موجب نصب پنجره مجازی می‌شود، ایجاد نور برای اتاق است. پس بهتر است نوعی را انتخاب کنید که بتواند نور مورد نیازی که توقع دارید را پوشش دهد. برخی از انواع از لامپ‌های بزرگ استفاده کرده‌اند که به مصنوعی شدن آن منجر می‌شود. ترجیحا نوعی را انتخاب کنید که نورهای نقطه‌ای کوچک و پخش داشته باشد.

7. نوع طبیعی

برخی از انواع پنجره مجازی به صورت توکار اجرا می‌شوند و می‌توان از این گزینه برای طبیعی‌تر جلوه کردن بهره کامل را دریافت کرد. البته این موضوع را باید در نظر داشت که ممکن است نصب آنها نسبت به سایر انواع کمی زمانبر باشد.

نکات پایانی

در این متن در مورد پنجره مجازی توضیحات کاملی را ارائه کردیم. به راحتی می‌توانید نوع مناسب را با کمک گرفتن از نکات ارائه شده تهیه کنید. البته برخی از انواع پنجره مجازی سه بعدی یا پنجره مجازی متحرک نیز وجود دارند که باید در مورد آنها نیز به نکات بیان شده توجه کنید.

پست های مرتبط