• آدرس
  تهران، زعفرانیه
  شماره تماس
  021-26805099

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 22

Warning: Illegal string offset 'category' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 23

Warning: Illegal string offset 'number' in /home/quicksaz/public_html/wp-content/plugins/apress-core/widgets/zt_recent_portfolios_by_category.php on line 24
بستن

کنسول چوبی بهترین ایده‌ برای زیبایی دکوراسیون منزل

کنسول چوبی در مدل‌ها و طرح‌های متنوع بسیاری، طراحی و ساخته می‌شود که موجب زینت بخشیدن به منزل خواهد شد. در واقع کنسول‌های چوبی به عنوان یک کمد چند منظوره‌ی کوچک تزئینی هستند که یک دکوری شیک و زیبا در قسمتی از منزل نیز محسوب می‌شوند. گاهی اوقات از آنها برای نگهداری وسایل خاصی نیز استفاده می‌شود اما بیشتر جنبه تزئینی دارند.

کنسول چوبی در مدل‌های متنوع برای زیبایی منزل

کنسول‌های چوبی دارای تنوع بسیاری هستند که طبق سلیقه و کاربرد در منزل استفاده می‌شوند. اتاق پذیرایی و نشیمن برای زیبا شدن، مکان‌هایی مناسب برای قرار دادن میز کنسول و آیینه به شمار می‌روند. حتی برخی از افراد، وسایل‌هایی نظیر ظروف آشپزخانه را در این کنسول‌ها نگهداری می‌کنند که این کار امروزه کمتر توصیه می‌شود.

تنوع رنگی کنسول چوبی

انواع مدل‌های کنسول چوبی دارای طرح‌ها و نقش‌های متنوعی هستند که سلائق مختلف می‌توانند از آنها برای دکوراسیون بهره بگیرند. از نظر شکل ظاهری و همینطور جنس، طرح و رنگ دارای انواع زیادی هستند که طبق سلیقه هر فرد در قسمتی از منزل زیبایی و کارایی خود را اعمال می‌کنند. اگر بخواهیم کنسول‌های چوبی را تقسیم بندی کنیم به دو دسته مدرن و کلاسیک می‌رسیم.

کنسول چوبی مدرن برای خانه‌های مدرن امروزی

کنسول‌های چوبی مدرن از سادگی و جذابیت بالایی برخوردار هستند. میزهای چوبی بسیار زیبا و جذاب که در قسمتی از منزل قرار می‌گیرند و باعث جلوه و جذابیت خاصی خواهند شد. پایه‌های کوتاه یا بلند، وجود کشو یا در کمد، دستگیره‌ها، انتخاب رنگ و خیلی از عوامل دیگر هستند که در ظاهر کنسول تاثیر گذارند.

کنسول چوبی مدرن

سبک مدرن برای میزهای کنسول چوبی گرایشی به سمت سادگی، بدون نقش و نگار دارد. در این مدل‌ها خطوطی صاف به همراه طرح‌هایی منحصر به فرد و خلاقانه برای کنسول در نظر گرفته شده است. هر چه فضای بیشتری در خانه وجود داشته باشد می‌توان از کنسول بزرگتری استفاده کرد و بر طبق سلیقه تناسب رنگی بین لوازم و چیدمان منزل مدرن ایجاد کرد. این نکته را در نظر داشته باشید که با بزرگ شدن سایز کنسول می‌توان دکوری‌های شیک و مناسبی را روی آن چید. قسمت‌هایی به صورت مخفی و یا کمد و کشوهای تعبیه شده در کنسول چوبی مدرن می‌تواند کارآیی آن را چند برابر کند.

کنسول چوبی مدرن

در مدل‌های مدرن کنسول، اکثر افراد علاقمند به قرار دادن آیینه، نقاشی و یا ظروف و مجسمه‌های شیک و خاص در کنار آن هستند. گاهی اوقات کنسول با آیینه ست ساخته می‌شود و گاهی اوقات فرد می‌تواند طبق سلیقه شخصی خود، چیدمان روی کنسول را انتخاب و اعمال کند. در حالت کلی کنسول در خانه‌های مدرن می‌تواند به کانونی برای خودنمایی و زیبایی در قسمتی از منزل قرار داشته باشد. همخوانی و یا تضاد، هردو می‌توانند سبکی زیبا بین کنسول، رنگ کف و همینطور کاغذ دیواری یا حتی سایر ابزارهای به کار برده شده را ایجاد کنند.

کنسول چوبی مدرن

کنسول‌های چوبی کلاسیک برای خانه‌های اشرافی

نقطه مقابل کنسول‌های چوبی مدرن، نوع کلاسیک آن قرار گرفته است که طراحی و نقوش بسیاری روی آن حک شده است. از پایه‌ها گرفته تا بدنه، کشوها و کمدهای آن دارای نقوش و طرح‌هایی برای زیباتر شدن است. در واقع نقش‌ها و طرح‌هایی که بسیار هنرمندانه در سطح کنسول‌های کلاسیک ایجاد می‌شوند، زیبایی چشمگیری برای قسمتی از منزل ایجاد می‌کنند. از مدل‌های متنوعی که برای این سبک از کنسول‌ها وجود دارد بهتر است برای فضاهایی که دارای چیدمان کلاسیک هستند بهره گرفت تا همخوانی مناسبی را ایجاد کرد.

کنسول چوبی کلاسیک

کنسول‌های چوبی کلاسیک دارای تنوع بسیار زیادی هستند که شامل منبت کاری، حکاکی‌ها و انواع طرح‌هایی می‌شود که روی چوب‌هایی نظیر چوب راش ایجاد می‌کنند. بهتر است کنسول‌های چوبی کلاسیک در ظاهر بیرونی خود، هیچ گونه میخ و پیچی نداشته باشند، زیرا ممکن است از زیبایی و مرغوبیت آنها بکاهد.

تناژهای رنگی مثل فندقی، ماهاگونی و همینطور گردویی، بیشتر از سایر رنگ‌ها در این سبک استفاده می‌شود. اما امروزه از رنگ‌های متنوعی برای تلفیق سبک مدرن و کلاسیک در کنسول‌های چوبی بهره می‌گیرند. رنگ چوبی و قهوه‌ای برای کنسول، جلوه‌ای لوکس و مجلل را برای منزل‌های اشرافی به ارمغان می‌آورد. استفاده از مهره‌هایی از جنس برنز، در کنار این رنگ‌ها موجب هر چه زیباتر جلوه کردن این قسمت از فضا خواهد شد.

کنسول چوبی کلاسیک

کاربرد کنسول چوبی در قسمت‌های مختلف

همانطور که اشاره شد، مدل‌های متنوعی در بازار وجود دارند که طبق سلیقه می‌توان آنها را انتخاب کرد. البته باید به این نکته توجه کرد که هر کدام کاربرد و زیبایی خاص خود را دارند. برای قسمت‌های مختلفی از منزل و یا محیط‌های اداری و کاری می‌توان به منظور جلوه هر چه بیشتر از آنها استفاده کرد. در قسمت‌هایی مثل ورودی سالن پذیرایی، راهروها، اتاق خواب و حتی اتاق کار می‌توان طبق موارد کاربرد این میزها را قرار داد.

کنسول چوبی در راهرو ها

هنگامی که کنسول را برای راهرو و یا ورودی منزل خریداری می‌کنید، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که نیازی نیست کشوهای زیادی داشته باشد و بهتر است بیشتر جنبه زیبایی و پر کردن فضا برای تهیه آن در نظر گرفته شود. اما هنگامی که برای اتاق کار و یا اتاق خواب تهیه می‌شود، می‌توان میزهایی که کشو و کمدهای بیشتری دارد را انتخاب و خریداری کرد.

میز کنسول پذیرایی، معمولا پایه‌های بلندتری دارد و همینطور کشوهای به کار گرفته شده در آن کمتر است. از میزهای سلطنتی گرفته تا مدرن بسته به سلیقه هر فرد طراحی‌های مختلفی وجود دارد. با توجه به کاربردی که میز کنسول چوبی برایتان دارد مدل آنرا انتخاب کنید.

کنسول چوبی متنوع

چگونه بهترین و مناسب‌ترین میز کنسول را انتخاب کنیم؟

در مرحله اول باید در نظر داشته باشید که چه مقدار اندازه و فضا لازم است و در کدام قسمت از منزل می‌خواهید میز کنسول چوبی را قرار دهید. در این صورت سایز مناسب کنسول خود را پیدا می‌کنید. قسمتی که قرار است کنسول چوبی خود را قرار دهید سعی کنید ناهمگون با محیط نباشد و جایی مطمئن باشد تا از افتادن و واژگونی آن پیشگیری شود.

زیبایی کنسول چوبی

بهتر است سبک کنسول خود را متناسب با بقیه لوازم و دکوراسیون منزل انتخاب کنید. در نظر داشته باشید چه طرح و رنگی دارد و دسته‌های آن در کنار رنگ چوب چه زیبایی را ایجاد کرده است تا با سایر لوازم منزلتان همخوانی ایجاد کند. در حالت کلی بهتر است سبک، رنگ و مدل آن با سایر اجزای منزل ست باشد.

نکاتی برای ست کردن آینه و کنسول چوبی

امروزه به دلیل زیبایی چشمگیری که کنسول چوبی دارد، بیشتر از آن استفاده می‌شود. آیینه‌ها نیز یکی از کاربردی‌ترین موارد برای لوکس دیده شدن منزل هستند که به بزرگ دیده شدن منزل نیز منجر می‌شوند.

بسته به سلیقه می‌توان آینه را بالای کنسول به شکل افقی یا عمودی نصب کرد. حتی برخی از افراد علاقمند به قرار دادن کنسول در کنج هستند که می‌توانند آیینه را با تکیه دادن به دو طرف ثابت نگه دارند.

اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که سقف‌هایی که بلند و کشیده هستند، بهتر است برای آنها از آیینه‌های عمودی روی کنسول استفاده کرد. از این طریق بیشتر فضا پوشیده خواهد شد. آیینه‌هایی که افقی هستند نیز برای مکان‌هایی که دیوار عریض دارند مناسب‌تر هستند.

در کنسول چوبی به سبک کلاسیک اغلب از یک آیینه استفاده می‌شود. اما کنسول‌های مدرن امروزی از آیینه‌های چند تکه نیز برخوردار هستند. این موارد برای پوشش دهی برخی از دیوارهای خالی منزل کاربرد بسیار مطلوبی دارند.

اکسسوری‌های مناسب برای تزئین کنسول چوبی

برخی از افراد علاقمند به تزئین و دکوراسیون بیشتر برای کنسول چوبی با اکسسوری‌های مختلف هستند. البته تا حد به سزایی کار درستی است که با اکسسوری روی میز کنسول را دکور داد. زیرا بلند بودن و کشیده بودن پایه‌های آن به جلوه کردن بیشتر اکسسوری مورد نظر منجر می‌شود و نقاط ضعف اطراف را پوشش می‌دهد. موارد زیر، گزینه‌هایی هستند که می‌توانند برای کنسول بسیار جذاب کننده باشند:

 • تابلوهای هنری برای دیوار پشت کنسول چوبی
 • نصب مجسمه بالای کنسول روی دیوار پشت آن
 • قرار دادن مجسمه روی میز
 • قرار دادن آباژور روی میز کنسول چوبی
 • نصب آباژور دیواری برای کنسول‌های چوبی که ابعاد کوچکتری دارند
 • قرار دادن گلدان با گل طبیعی یا مصنوعی و حتی گلدان‌های خالی
 • قرار دادن شمعدان روی میز کنسول
 • قرار دادن قاب عکس روی میز کنسول

قیمت کنسول چوبی

یکی از سوالات متداولی که در رابطه با میز کنسول چوبی وجود دارد، به قیمت آن مربوط می‌شود. یکی از مهمترین موارد موثر در قیمت آنها چوب به کار رفته شده است. این منابع برای ساخت لوازم کمی هزینه بالاتری دارند به ویژه اگر از انواع مرغوب آنها به کار رفته شده باشد.

علاوه بر این موضوع بهتر است به این نکته نیز توجه کنید، انواع کلاسیک به دلیل اینکه روی آنها معرق کاری، منبت کاری و تقریبا می‌توان گفت هنر دستی بیشتری به کار برده شده است، قیمت بیشتری نسبت به کنسول چوبی مدرن دارند.

سخن پایانی

بهتر است کنسولی با جنس مطمئن و کیفیت خوب را تهیه کنید. زیرا جنس چوب به کار برده شده در دوام و عمر آن بسیار موثر است. خانه‌هایی که با سبک کلاسیک طراحی و چیده شده‌اند، بهتر است از کنسول‌هایی که در آنها چوب بیشتری به کار رفته است استفاده کنند. اما در خانه‌هایی که به سبک امروزی و مدرن ساخته و چیدمان داده شده‌اند، بهتر است کنسول‌های ساده‌تر و بدون نقش و نگار را برای دکوراسیون به کار ببرند.

پست های مرتبط